Assassins Creed Origins Kasma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Assassins Creed Origins Kasma Sorunu
Ayarları böyle yaptım yine de kasıyor. Ekran kartının tamamını kullanmamasına rağmen neden kasıyor olabilir? Güçlendirici programlar kullansam işe yarar mı? Çözüm ne olabilir.. :vur

Sistem özelliklerim de bu şekilde (sisteme yorum yapmayın çözüm lazım bana)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Oyunun kisayoluna sag tiklayip, Ozellikler dedikten sonra, olceklendirmeyi koru gibi yazan tikleri kaldirin.

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu
PALA.

PALA.

Üye
Bakım için birşey kullanma, sürücün güncel olsun. Game DVR açıksa kapat

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Uyumluk Gidericiyide deneyin.

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
15 fps den 18 fpse çıktı daha da düzelmiyor..

PALA.

PALA.

Üye
Windows 10 kullaniyorsaniz oyun modunu kapatmayı, deneyin.
Bu zıkım game DVR bir anda 60 dan 15 e düşürüyor fps yi söyledim ama yapamadı :hmmm
@Gulu Gulu Regedit üzerinden kapatmayı bir dene bakalım...
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Not: win 10 ile gelen xbox u kaldırmışsan bu ayar dikiş tutmayabiliyor. Bu yüzden formattan sonra kapatılması iyi olur...

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu ve TheNightMare.
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Windows 10 kullaniyorsaniz oyun modunu kapatmayı, deneyin.
Bu zıkım game DVR bir anda 60 dan 15 e düşürüyor fps yi söyledim ama yapamadı :hmmm
@Gulu Gulu Regedit üzerinden kapatmayı bir dene bakalım...
Not: win 10 ile gelen xbox u kaldırmışsan bu ayar dikiş tutmayabiliyor. Bu yüzden formattan sonra kapatılması iyi olur...

yaptım bunları fakat yine değişen bir şey olmadı maalesef :bilmem:

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Oyun Exe'sine Sağ Tıklayıp, Özelliklere girdikten sonra, Uyumluk ekranından, Resimdeki Gösterdiğim alanlardaki Tikleri kaldırmayı deneyin. [Resimdeki gibi olsun]

Ekli dosyalar

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Oyun Exe'sine Sağ Tıklayıp, Özelliklere girdikten sonra, Uyumluk ekranından, Resimdeki Gösterdiğim alanlardaki Tikleri kaldırmayı deneyin. [Resimdeki gibi olsun]
düzeltmiştim. tik tekrar geri gelmiş. tekrar düzelttim yine bakıcam

PALA.

PALA.

Üye
Denetim masası > ekran kartınız (hangisi ise) ayarlardan max. performası seçin.
Yine windows güç ayarını max. performans yapın ve arka plan uygulamalarını kapatın.
Ayarlar > gizlilik > arkaplan uygulamalarını kapatın pek fark etmez ama bir nebzede olsa faydalıdır...
Yaptığınız ayarların geçerli olması için sistemi yeniden başlatmalısınız (aç kapa yapmayın)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
  • Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
yardım için teşekkürler bu dediklerinizi tekrar deniyicem
yok yine işe yaramadı
ekran kartının yüzde yüzünü kullanıyor olarak gösteriyor ekran kartının.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ekran kartınız nedir?

100% kullanılması gücünün yetmediği anlamına gelir (hele hele low ayarlarda ise)

Çözünürlüğü düşürmek fps kazandırabilir ama
720p'nin altı da ne kadar görüntü sayılır tartışılır
-------
Radeon R5 430

Oyunun sizin ekran kartınızla yapılmış benchmarkı

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ekran kartınız nedir?

100% kullanılması gücünün yetmediği anlamına gelir (hele hele low ayarlarda ise)

Çözünürlüğü düşürmek fps kazandırabilir ama
720p'nin altı da ne kadar görüntü sayılır tartışılır
-------
Radeon R5 430

Oyunun sizin ekran kartınızla yapılmış benchmarkı
Teşekkürler sanırım hangi ayarı yaparsam yapayım düzelmeyecek.
fakat burda da şöyle bir video var

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Teşekkürler sanırım hangi ayarı yaparsam yapayım düzelmeyecek.
fakat burda da şöyle bir video var
Videonun yorumlarında
Benzer sistemi kullananların çoğu
"Gerçek mi" veya "bende benzer bir sistemi kullanıyorum lag oluyor" tarzı yorumlar var

Bazıları da oyun ayarlarını istemiş belki değiştirdiği bir tür ayar vs vardır

YouTubeda "LowSpecsGamer" adında bir kanal var
Belli donanımların çalıştırması imkansız olan oyunların bile bazı texture hileleri ile görüntüden fedakarlık ederek oynanabilir hale getiriyor (bazen neredeyse oyun tanınmaz hale geliyor)

Son çare benzer bir teknik kullanarak oyunu kendi ayaların izin verdiği seviyenin altına çekebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu ve PALA.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Giriş seviyesi ekran kartından fazla birsey bekleme. Zaten ubisoftun oyunları optimizasyon özürlü. Gtx 1080 de olsa ekran kartı optimizasyon sıkıntıları yüzünden oyunu oynayamıyorsun. Ben bile önceki oyunları 25-30 fps arası anca oynayabiliyorum. Sana tavsiyem bu ekran kartını daha fazla zorlamaman. Çünkü ubisoftun klasik optimizasyon sorunları yüzünden oyun pc de oynanmıyor. Ayrıca gpu nun yüzde yüz kullanılması ekran kartının aşırı ısınması demektir. Bir oyun için ekran kartını yakma boşuna.
Giriş seviyesi ekran kartından fazla birsey bekleme. Zaten ubisoftun oyunları optimizasyon özürlü. Gtx 1080 de olsa ekran kartı optimizasyon sıkıntıları yüzünden oyunu oynayamıyorsun. Ben bile önceki oyunları 25-30 fps arası anca oynayabiliyorum. Sana tavsiyem bu ekran kartını daha fazla zorlamaman. Çünkü ubisoftun klasik optimizasyon sorunları yüzünden oyun pc de oynanmıyor. Ayrıca gpu nun yüzde yüz kullanılması ekran kartının aşırı ısınması demektir. Bir oyun için ekran kartını yakma boşuna.
O videolara bence fazla inanma. Çoğu sahte ve yalan çünkü.

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Videonun yorumlarında
Benzer sistemi kullananların çoğu
"Gerçek mi" veya "bende benzer bir sistemi kullanıyorum lag oluyor" tarzı yorumlar var

Bazıları da oyun ayarlarını istemiş belki değiştirdiği bir tür ayar vs vardır

YouTubeda "LowSpecsGamer" adında bir kanal var
Belli donanımların çalıştırması imkansız olan oyunların bile bazı texture hileleri ile görüntüden fedakarlık ederek oynanabilir hale getiriyor (bazen neredeyse oyun tanınmaz hale geliyor)

Son çare benzer bir teknik kullanarak oyunu kendi ayaların izin verdiği seviyenin altına çekebilirsiniz

O videolara bence fazla inanma. Çoğu sahte ve yalan çünkü.
evet yorumlara baktım o yüzden peki inandırıcı gelmedi yine de size danışmak istedim.
teşekkürler yorumlarınız için bu şekilde oynamaya devam edicem anlaşılan