ASAL Yoklama Başvurusu Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
ASAL Yoklama Başvurusu Hakkında Bilgi
Okuyom Ben Ya Derken Eve Yoklama Kağıdı Geldi Arkadaşlar E Devletten Tecili Uzatıcam Ama "Celp Dönem Tercihi" De Bana 2018 De Tarih Şeçtiriyo.Bu Tarihi Şeçtirmesi Tuhaf
"Askerlik Şubenizin Genel Celp Döneminde Silah Altına Alınmak İstiyor Musunuz?" Diyor Evet Dersem Devam Ediyo Bu Seferde Kasimda Askere Gitmim :D Napıcam Bİlgisi Olan Var Mı? Şubeye Mi Gitmeliyim?

PALA.

PALA.

Üye
Kasimda Askere Gitmim :D Napıcam Bİlgisi Olan Var Mı? Şubeye Mi Gitmeliyim?
Şubeye gidin daha net bilgi alırsınız.20 yaşından sonra bir sefere mahsusu 2 yıl geciktirebilirsiniz eğer bu hakkı kullanmadıysanız tabi(mesala uzun süre yüksek lisans, doktora felan yapmış kişiler var 28 yaşına kadar bu hakkı kullanmamış onada 2 yıl ek hak verilir tek sefer)
Gideceğin celp dönemini seçebiliyorsun kısa dönem isen yani kasım yerine 3 celp dönemi sonrasını seçebilirsin.(Ağustos)
Benim tavsiyem en kısa zamanda git yap, kasım ayı iyidir. Bazen aralık ayınada denk gelebiliyor kasım celbini 1 ve 2 olmak üzere böldükleri zaman kısadönem gidenlerde

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Şubeye gidin daha net bilgi alırsınız.20 yaşından sonra bir sefere mahsusu 2 yıl geciktirebilirsiniz eğer bu hakkı kullanmadıysanız tabi(mesala uzun süre yüksek lisans, doktora felan yapmış kişiler var 28 yaşına kadar bu hakkı kullanmamış onada 2 yıl ek hak verilir tek sefer)
Gideceğin celp dönemini seçebiliyorsun kısa dönem isen yani kasım yerine 3 celp dönemi sonrasını seçebilirsin.(Ağustos)
Benim tavsiyem en kısa zamanda git yap, kasım ayı iyidir. Bazen aralık ayınada denk gelebiliyor kasım celbini 1 ve 2 olmak üzere böldükleri zaman kısadönem gidenlerde
Askere Gitmiycem 1 Seneye Yakın Erteliycemde Şimdiye Kadar Bişey Gelmemişti Eve Şimdi Geldi Tecilli Olmam Gerek Zaten? Üni Biteli 3 Sene Oldu Açıktan Yardıryorum Şimdi.Eve Gelen Kağitta E Devletten Yapılabilir Diyo? İlla Şubeyemi Gitmem gerek Tecil İçin?

PALA.

PALA.

Üye
İlla Şubeyemi Gitmem gerek Tecil İçin?
Halen aöf bağlantınız devam ediyorsa yani öğrenci iseniz şubeden Ek C2 diye bir belge alıp aöf bürosuna veriyorsunuz sürenizi uzatıyorlar. Bunuda şube veriyordu zamanında şimdi durum değişmiş olabilir. Eğitim hayatınız devam ediyor mu?

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Halen aöf bağlantınız devam ediyorsa yani öğrenci iseniz şubeden Ek C2 diye bir belge alıp aöf bürosuna veriyorsunuz sürenizi uzatıyorlar. Bunuda şube veriyordu zamanında şimdi durum değişmiş olabilir. Eğitim hayatınız devam ediyor mu?
Hala Açıktan üni Okuyorum İşte Onu Diyorum :D Sistemde Çıkması Gerek Normalde

PALA.

PALA.

Üye
Hala Açıktan üni Okuyorum İşte Onu Diyorum :D Sistemde Çıkması Gerek Normalde
Eskiden yaş sınırı olmuyordu ama yeni sistemde 4 yıllık fakulte için 4 yıl erteleme süresi tanımlanabiliyor. Yani 2013 yılında kayıt yaparken 2017 yılına kadar ertelenir kayıt yaparken bunu seçmişsinizdir bu sürede dolmuştur muhtemelen aöf bürosuyla irtibata geçin onlar sizi yönlendirir.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
2. Lisans tecil olmuyor biliyorum ben.
Yüksek lisans ve devamı niteliğinde olursa sorun yok.

PALA.

PALA.

Üye
2. Lisans tecil olmuyor biliyorum ben.
Yüksek lisans ve devamı niteliğinde olursa sorun yok.
Öyle olsa bile 2 yıl mazeretsiz erteletme hakkı var bu hakkı 20 yaşındada kullanabilirsin istersen daha sonrada kullanabilirsin
Onun dışında doğru 2. defa lisans yaparsan erteletme olmuyor. Daha yükseğini okumak şart

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Öyle olsa bile 2 yıl mazeretsiz erteletme hakkı var bu hakkı 20 yaşındada kullanabilirsin istersen daha sonrada kullanabilirsin
Onun dışında doğru 2. defa lisans yaparsan erteletme olmuyor. Daha yükseğini okumak şart
Nasıl Yani? 29 Yaşına KAdar Uzatabiliyosun? Pazartesi Askerlik Şubesini Arayayım Olmazsa

PALA.

PALA.

Üye
Nasıl Yani? 29 Yaşına KAdar Uzatabiliyosun? Pazartesi Askerlik Şubesini Arayayım Olmazsa
2 yıllık bitirip, 4 yıllığa.....4 yıllık bitirip, yüksek lisansa veya doktoraya geçebilirsiniz bu şekilde eğitim hayatınız devam ettikçe (ara vermeden) +2 yıl daha erteletme ve celp dönemini seçme hakkınızda var kasımda değilde ağustostada gidebilirsin 3 yıla yakın ertelenebilir.Aöf hangi gerekçeyle tecilinizi bozmuş onu araştırın
Önce aöfden bilgi alın sonra onlar sizi askerlik şubesine yönlendirir. 35 yaşında kısa dönem askerler vardı yaş sınırı değişiyor.
29 yaşında eğitim hayatın biterse dediğim gibi ara vermediğin sürece +2 yıl daha uzatılabiliyor bir sefere mahsus

Son düzenleme:
  • Beğen

g_685116

Asal yoklama başvurusunda şubatı öne aldım 31.01.2019 a kadar askere gitmesine bir mahsur yoktur diyor şubatta askere gidermiyşm manisa sarıgöl kayıtlı kütük

• Beğen

Misafir - 40610

Bende de oyle

• Beğen

Misafir - 864259

Genel Celp döneminde silah altına alınmak istiyor musunuz sorusuna ewet dedim bu ne demek oluyor

• Beğen

Üst Alt