GM Discovery 2 ARTLight v5.1 GM Dis2 ve 2+

Sponsorlu Bağlantılar

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
ARTLight v5.1 GM Dis2 ve 2+
ARTLight bildiginiz gibi en stabil ve ART Tabanlı ART yi destekleyen bir romdur. Performansının üstüne Rom yoktur. Alta linkini atacağım rom ARTLight(v5.1) en son çıkan sürümüdür Çıkış Tarihi: 21Ekim2015. Ben bizzat kendim test ettim ve Geliştirilerinde yazdıgı gibi Bu en yeni sürümde her tur yenilik var ve hertur hata giderilmiş . Ve bu yeni sürümde hiçbir bug , sorun bulunmamaktadır.
Romun Kurulumu: İlk önce altta verecegim linkten romu indirin sd kartınıza atın(wipe yaparken telefonun kendi hafizasindan romun silinme ihtimali old. İçin) Sonra TWRP 2.5.8.0 Recovery e sahip olmalısınıZ. Sonra recovery i açıyoruz wipe ye giriyoruz advanced wipeye giriyoruz ordan (dalvik cache, cache, system, custpack, data) yi işaretliyoruz ve swipe to unlock çubugunu sağa kaydirarak wipeliyoruz . Successfull dedikten sonra geri gidiyoruz . MOUNT a giriyoruz system ve custpackte olan tikleri kaldırıyoruz . Sonra geri gelip İnstalle girip Sd karta attıgımız Roma (ziphalindedir) tıklayip swipe yapip kuruyoruz. Not: eger romu indirip sd karta attiginizda romun dosya türü(.bin) şeklinde ise onu (.zip) olarak degistiriyoruz . ve sonra cihazimiz açıldıktan sonra geri kapatıyoruz twrp yi açıp asagida verecegim linkteki zip uzantılı kerneli install bolumunden kuruyoruz(kernel çeşitli ayrintılari roma eklemeye hataları gidermeye yarar). Hersey bukadar Bir tesekkuru cok gormeyin sorunlarınızıda yorum bolumunden bildiriniz.

Not: Eger Romu veya asagıdaki zipleri kurunca kameranız çalışmazsa veya hata verirse asagıda verecegim linkteki kamerafix i kurunuz .

Önemli: Eğer romu veya kerneli kurunca romun bootlogosundan once gelen yazilari sevmezseniz asagida verecegim linkteki discovery2+ boot logoyu kurunuz bydogan yazili logo veya baskabisey varsa duzelecektir.Twrpden install zipten kurunuz.

KAMERA FİX'İN LİNKİ:

ROM'UN LİNKİ:

KERNEL'İN LİNKİ:

DİS2 AND 2+ BOOT LOGO:

RESİM KOYMAYA GEREK DUYMADIM ZATEN ESKİ ARTLİGHTİN HİZLİLİGİNİ BİLİYOSUNUZ BUNDADA GORSEL, EFEKTSEL BİRSURU YENİLİK VAR VE DAHADA PERFORMANS ARTISI HİZ ARTİSİ VAR DENEYİN GORUN. Ben buraya bu romu ekledim ama romun eksikleri kernel filan varsa yorum bölümünden bildirebilirsiniz ayrıca bana yardim eden arkadaslara tesekkurler.(Ozellikle Kerneli Ekleyen yapan leonkennedy35 isimli kullanıcıya)

NOT: Romun bi özelligide adindanda anlaşıldıgı gibi ARTye gecebilmeniz. ARTye gecebilmek icin ayarlardan telefon hakkında kısmına girip derleme veya yapım numarasına ard arda siz artik bir gelistiricisiniz diyene kadar basın . ve telefonun ayarlar kısmına gelistirici secenekleri kısmı gelecektir buraya girin burdan Çalışma zamanını seçin var ona tıklayıp ART yi kullana tıklayan libert'''''' olarak deistirilsinmi diye sorcak evet deyip yeniden baslata tiklayin ve telefonunuz ART. Olarak acilacaktir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: back-ir, nıqqa, mamomi ve 2 diğerleri

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
:tşk: format gereği bir kaç resim yükle yinede

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Burom hakkında kernel boot img veya bug fix fix gibi birtakim seyler bulursaniz buraya linkini atin kontrol edip konuya eklerim arkadaslar

Son düzenleme:
mamomi

mamomi

Üye
Bugs : Kamera calismiyor , bildirim panelinde ekran isigi ayarlamasi yapinda sistem ui hatasi geliyo fix pls stabil bir rom orasini sevdim

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Uste linkini paylastigim kerneli kurarsaniz belirli seyler duzelir

mamomi

mamomi

Üye
Wantto nun camera fixini kurdum calisti.

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Tamm iste o kamerafix eski surumun kamerafixi

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Bnde hicbi skinti yok

mamomi

mamomi

Üye
Riski goze aldim :D hata falan vermedi calisiyor simdi :)

• Beğen
Tepkiler: nazkomm11

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Okey sorun yok ozmn

• Beğen
Tepkiler: mamomi
mamomi

mamomi

Üye
Paylasim icin tesekkurler kurdugum en guzel rom +rep

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Ewt artlightin ustune daha performansli bi rom yoktur

back-ir

back-ir

Üye
Merhaba; Sanırım, GPS tam çalışmıyor. navigasyon programlarını tam çalıştırmıyor. sizdede oluyormu?

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar romun hatalari icin fix veya romun yeni surumu cikinca konuya eklenecektir

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
mamomi

mamomi

Üye
Gps calisiyor daha dun check in yaptim buldu yerimi

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Telefondan telefona farklilik gosterebilir gm firmasindan bahsediorz sonucta

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Oke.

sebo7

sebo7

Üye
beyler bende orjinal rom var halen ve çok sıkıldım :) bi atraksiyon yapayım mı napam varmı tavsiye

nıqqa

nıqqa

Üye
wiping kısmını yaptım orda kaldı Successfull yazmadı geride gidilmiyor ne yapmam lazım acil yardım bekliyorum hala ama bı tepkı yok

ank069906

Üye
    Konu Sahibi
Bkle

Üst Alt