Arsız Bela (Ali Metin) biyografisi kimdir?


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
RAP dünyasının çalışan isimlerinden birisi olarak karşımıza çıkan Arsız Bela lakaplı Ali Metin kimdir ve biyografisi merak ediliyor. Ali Metin hayatı ve yaşam öyküsü ile ilgili tüm detayları makalemizde öğrenebilirsiniz.

28.12.1992, Sivas Merkezde doğumlu Arsız Bela'nın gerçek adı Ali Metin'dir.

3 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. 10 yaşındayken babasını kaybeden Arsız Bela, annesi ve ablasıyla Sivas'ta yaşamaktadır.

İlk öğretimini Alparslan İlköğretim okulunda tamamlamış,lise öğrenimine açık öğretim lisesinden devam ettirmektedir.

İlk rap çalışması 'Yüzüğü Takmış Evleniyor' adını taşır.

Rap müzik ile tanışması lise yıllarında olmuştur. Bir süre rap müzik dinleyicisi olduktan sonra kendi imkanları çerçevesinde 2009 yılında Esmer Maruz (Kürşat Çetinkaya) ile tanışıp beraber rap müziğe başlamışlardır. Türk halk müziği sevdalısı olan Ali Metin rap ve Türk halk müziğini birleştirerek kendine özgü bir rap dalı oluşturmuştur.

İlk yıllarda çeşitli zorluklara rağmen rap müzikten vazgeçmeyen Ali Metin daha sonrasında müziğini halka kabul ettirmiş ve büyük ilgi görmüştür. İnternet üzerinde birçok parçaya imza atmış olan Ali Metin, aynı zamanda birçok televizyon ve radyo programınada konuk olmuştur.

Ali Metin bu yola beraber çıktığı Esmer Maruz (Kürşat Çetinkaya) ve Fatih Alparslan Karaçalı ile birlikte 2011 yılında MTN Organizasyon adlı büroyu açmıştır. Çalışmalarını daha da profesyonelleştirmek adına ilk adımları 2011 yılında atan Ali Metin, ilerleyen yıllar içerisinde bir Türk Halk Müziği albümü çıkartacağını hayranlarına duyurmuştur.
 
Üst Alt