Arkadaşlar Fikirleriniz Lazım.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turisas

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Fikirleriniz Lazım.
Selamlar arkadaşlar ben ağustosun 6 sında Bir N79 aldım ve 1 hafta geçmedi ekranında bir problem çıktı. GenPA Ya verdim fakat 30 gün bekleyebilirsiniz dediler ve bekletirlerde.. Ben bekleyecek kadar rahat değilim telefonsuzum sıkışık durumdayım.. Yenisini yada iadesini talep ettiğimde aldığm yer olmaz öyle diyor.. Ama 30 gün içersinde iade veya değişim kanun değilmi ?

Fikirleriniz çok önemli arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Da®kness

Da®kness

Üye
30 gün içinde geri iade edip parayı geri alabiliyorsun diye biliyorum. Daha fazla bilgi sahibi arkadaşlar sizi bekliyoruz...

jackalx_06

jackalx_06

Üye
kardeş laf kalabalı etmek istemem ama bildiğim kadarıyla 30 gün ü geçerse bu hakka sahipsin.

Da®kness

Da®kness

Üye
Yaşadığın yere ait Tüketici Hakları Hakem Heyetine de danışabilirsin... Sen muhtemelen telefonu satın aldığın yere gittin, telefonun arızalı olduğunu söyledin ve onlarda sana yapabilecekleri birşey olmadığını ve telefonun garanti kapsamında servise gideceğini söylediler. işte burada şunu yapmak gerekirdi , telefonu servise yollamak yerine hakem heyetine gitseydin onlardan bilgi alıp ona göre bir yol belirlemek daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Önerisi olan arkadaşlar yazmaya devam...

Turisas

Üye
    Konu Sahibi
Yaşadığın yere ait Tüketici Hakları Hakem Heyetine de danışabilirsin... Sen muhtemelen telefonu satın aldığın yere gittin, telefonun arızalı olduğunu söyledin ve onlarda sana yapabilecekleri birşey olmadığını ve telefonun garanti kapsamında servise gideceğini söylediler. işte burada şunu yapmak gerekirdi , telefonu servise yollamak yerine hakem heyetine gitseydin onlardan bilgi alıp ona göre bir yol belirlemek daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Önerisi olan arkadaşlar yazmaya devam...

Bir yerde hata yaptım farkındayım .. Ama işte bilmiyordum bu kadar adi herifler olduğuu

passiv€ aggressiv€

Üye
ya 30 gün geçmeden iade edebilirsin ama bildiğim kadarıyla kutusundan çıkarmamam gerek ama telefonun servisteyken 2 haftadan fazla beklersen sana yerine bi telefon vermeleri gerek

Turisas

Üye
    Konu Sahibi
Bugün mahkemeye şikayetde bulundum bakalım neler olacak

Da®kness

Da®kness

Üye
Bugün mahkemeye şikayetde bulundum bakalım neler olacak

Hakkını aramanı takdir ettim. Bu mahkeme tüketici hakları hakem heyetinin ilgilendiği mahkeme mi? Sanırım tüketici bu mahkemeye çıkmıyor. Senin yerine hakem heyeti bu konu ile ilgileniyor. Sonuçları lütfen buradan paylaş.

Lord_oF_Dark

Lord_oF_Dark

Üye
mahkemeye başvurduysan yüzde 90 paranı geri alırsın telefoncular her zaman bu durumdan korkar

Turisas

Üye
    Konu Sahibi
Tüketici hakları mahkemesine başvurdum sonuç 1 ayda çözümlenirmiş.. Eğer ayıplı mal olduğu ortaya çıkarsa istediğim marka model cihazı vermek zorundalar..

ahmet3131

Üye
Tüketici hakları mahkemesine başvurdum sonuç 1 ayda çözümlenirmiş.. Eğer ayıplı mal olduğu ortaya çıkarsa istediğim marka model cihazı vermek zorundalar..

Okarda değil. Ya cihazın yenisini yada fatura ücretini geri alırsın. Her iki koşulda da uğradığın zararıda talep edebilirsinz (izinli gününüz ise 1 günlük ücretiniz , yol masrafınız , pul masrafı gibi) 1 ayda çözdülerse iyi 3-4 ayıda bulabiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt