Arkadaşım peşimi bırakmıyor, nedir bu Network Marketing?


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rambo_FT

Rambo_FT

Üye
Arkadaşlar, sizlere de danışayım istedim. Benim bir arkadaşım yazın başlarında Network Marketing'e 600 küsür TL yatırmıştı. Satış sistemiymiş. Site satın alıp tasarlıyorsun. İlk olarak 2 kişiye Network Marketing'i öneriyorsun. Senin adına kaydolurlarsa 30 $ kazandırıyorlarmış. Onlarda başkalarını kaydederse kendi adlarına, hem onlar hem sana kazandırıyorlar. Yani diyelim 2 kişi de ikişer kişi kaydettirirse sen 60 $, bu düzen böyle giderse dahasında 120, 240 $ vs kazanmaya devam ediyorsun.

12. aya kadar katlanarak gidiyor. Tabii kayıtlar sürekli yapılırsa. 12. aydan sonra kaydını yenilemek zorundasın. Yani yine 600 TL'yi gözden çıkarman gerekiyor. Eğer kazanmışsan bu ücret çok az birşey gibi kalıyor ama kazanmazsan tövbe edip bir daha bulaşmıyorsun böyle işlere :ehe

Aranızda bu şirketin adını gören, duyan, bilen var mıdır? Siz neler düşünüyorsunuz? Arkadaşım 2 gündür, gel sende katıl diyor ancak 600 lirayı nereden bulacağım :ehe
 


x-scarface

x-scarface

Üye
:allalla:
 
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Uzak dur.
 
Rambo_FT

Rambo_FT

Üye
İnternette biraz araştırdım. Benim durumu biraz daha açayım: Benim bu arkadaşım, kendisini bu işe bulaştıran asıl kişiyle tanıştırdı. O kişi de bana sunum gösterdi. Kendisini hemen kırmak istemedim. "L*n paramızı sömürüyorsunuz resmen!" diyebilirdim. Eğer üye kaydı olmazsa kazanç yok. Yani sabit ücret yok. Ta ki 4096 toplam üye sayısını geçinceye kadar.

İnternette araştırdığım kadarıyla başkalarına da sunum gösterip "bak ben kazanıyorum sen niye kazanmayasın" veya "bende senin gibiydim param yoktu borç ettim şimdi çok mutluyum" deyip kandırıyorlar.

Anladığım kadarıyla yakınlarını kazıklama sistemi. Çünkü sisteme katılan herkes en az 600 TL ödüyor. Ama biz bunların başına sadece 60 TL'ye yakın ücret kazanıyoruz. Aradaki farka bakın!

Ben başımı yakmadım, sizlerinde bilgisi olsun yakmayın. Kazanacam diye kaybettiren sistem. Arkadaşım 4 aydır bu sisteme girmiş 30 $'dan 1 kuruş fazla kazanmamış.


- - - Eklendi - - -

Arkadaşım kazıklayacak kimse bulamamış demek ki beni gözüne kestirmiş bari 1 kişi gelsin diyor :ehe
 
Alper Atlıhan

Alper Atlıhan

Üye
uzak durmak gerekir böyle şeylerden para kaybı
 
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Bu işte çevresi sağlam olana para vardır başka yok.
 
MrTech

MrTech

Üye
Abi boşver böyle şeylere girme.Sonra 600 :tl: Falan Isterler. :ehe
 
BrainHacker

BrainHacker

Üye
Aman aman kumara giriyor.Uzak durun
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt