Apple, Mac modelleri için geliştirdiği OS X'i yeniden adlandıracak

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Apple, OS X işletim sistemini yeni dönemde MacOS adı ile sunabilir.

Bir çok farklı segmentte sunduğu cihazlarla adından söz ettiren Apple, mobil pazarın liderlerinden ve iPhone ve ipad modelleri ile de akıllı telefon ve tablet pazarının en çok satan markalardan birisi olmasını bilmişti.

Apple sadece akıllı telefon ve tablet değil ayrıca PC segmentinin de önemli oyuncularından ve Windows işletim sistemi üzerinde çalışan modeller karşısında OS X adındaki kendi geliştirdiği işletim sistemine sahip PC modelleri sunuyor.

Firmanın sunduğu cihazlar arasında iMac, Macbook, Macbook Air ve Macbook Pro modelleri yer alırken, bu cihazlar hem Apple'ın ilgi gören tasarım çizgisine sahipler hem de donanım özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyorlar.

Apple, uzun süredir OS X olarak Mac modelleri için işletim sistemini geliştirirkeni yeni gelen bilgilere göre çok yakında MacOS olarak bu işletim sistemi adlandırılabilir.Geçtiğimiz ay içerisinde hatırlanacağı üzere OS X framework dosyası içerisinde MacOS ismi ilk kez ortaya çıkmıştı.

Şimdi de Cupertino merkezli teknoloji devinin işletim sisteminin ismini değiştireceğine dair bir başka bilgi de firmanın web sitesi üzerinden geldi.

Firmanın çevre sayfası üzerinde yer alan bir parağraf şu şekilde:

"To model customer use, we measure the power consumed by a product while it is running in a simulated scenario. Daily usage patterns are specific to each product and are a mixture of actual and modeled customer use data. Years of use, which are based on first owners, are assumed to be four years for MacOS and tvOS devices and three years for iOS and watchOS devices. More information on our product energy use is provided in our Product Environmental Reports."

Ancak şu anda aynı sayfaya tekrar bakıldığında MacOS'un yerini OS X kullanılmış durumda.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş

Üst Alt