Apple Farkı İşte Budur

Sponsorlu Bağlantılar

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Apple Farkı İşte Budur
Apple Store'da bir arkadaşımın yaşadığı bir olayı anlatayım.
Yaklaşık 3 hafta önce bir macbook pro aldı. 2.4ghz işlemcili. 3 hafta içinde cihazın ekranı arızalandı ve çalışmaz duruma geldi. Kalkıp Apple Store'a gitti ve hemen iade alalım ama kutusu yok kutusu lazım denildi. Çocuk bir iki gün sonra kutusuyla ve evraklarıyla cihazı bugün Apple Store Zorlu'ya götürmüş. Fakat 2.4 ghz'lık modeli bulunmadığı için ek ücret almadan (200 tl fark var) 2.6ghz'lik modelini vermişler.

Apple'ın bu tutumunu çok seviyorum. Para herşey değildir. Müşterinin güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi göze alan Apple'ı tebrik ederim.

• Beğen
Tepkiler: CV-Aurora, SHS ve -Empat-

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
parça değişimi yapmıyorlar bildiğim kadarıyla :ehe

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Fenomenon

Fenomenon

Üye
hocam bunu bütün firmalar yapıyor :) en azından LG yapıyor, biliyorum.
ben 2008 yılında LG laptop aldım. bir süre (1 yıla yakın) kullandıktan sonra ekranında sorun çıktı. ekran kendi kendini kapatıyordu. servise verdik. servisteki adam ben buna "değişim" yazayım dedi.
ellerinde benim laptop bulunmadığı için direk üst modeli verdiler.
önceki laptopta 256mb ekran kartı vardı. yeni verdiklerinde 516mb ekran kartı vardı. o zamanlar fazla bilmiyordum. o yüzden öyle almışız. önceki model yeni oyunların hiçbirini açmıyordu. ama sonradan verdikleri tüm oyunları açtı.
hala aynı laptopu kullanıyorum. oyun oynamadığım için fazlasıyla yetiyor. word, autucad, internet vs vs

• Beğen
Tepkiler: EmekHırsızı
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
hocam bunu bütün firmalar yapıyor :) en azından LG yapıyor, biliyorum.
ben 2008 yılında LG laptop aldım. bir süre (1 yıla yakın) kullandıktan sonra ekranında sorun çıktı. ekran kendi kendini kapatıyordu. servise verdik. servisteki adam ben buna "değişim" yazayım dedi.
ellerinde benim laptop bulunmadığı için direk üst modeli verdiler.
önceki laptopta 256mb ekran kartı vardı. yeni verdiklerinde 516mb ekran kartı vardı. o zamanlar fazla bilmiyordum. o yüzden öyle almışız. önceki model yeni oyunların hiçbirini açmıyordu. ama sonradan verdikleri tüm oyunları açtı.
hala aynı laptopu kullanıyorum. oyun oynamadığım için fazlasıyla yetiyor. word, autucad, internet vs vs
Bütün firmalar yapmaz. Toshiba ver eskisini ekle üstüne al yenisini diyor bence sizin ki istisna gibi

Fenomenon

Fenomenon

Üye
eğer sorun garanti kapsamında ise YAPMAK ZORUNDA
ha şunu diyebilirsin diğer markalar garantiyi fazla sallamıyor, garanti kapsamı diyor dersen anlarım. ama garantide ise değiştirmek zorunda.
benim telefonum Xperia P. benim gibi Xperia P olup da sorun olanlara (mesela ahize sorunu) Xperia SP ile değişim yapıyorlar. Dh'de konu vardı bu konu hakkında.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Zaten daha telefonu alırken bir kaç yıllık bakım ücretini de ödediğimiz için.. :ehe

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve Fenomenon
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Yabancı crash testerları bu yüzden rahat rahat kırıyor onları. Adamlar için iPhone symbian telefon gibi

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Yabancı crash testerları bu yüzden rahat rahat kırıyor onları. Adamlar için iPhone symbian telefon gibi
:D çok doğru bir tespit tebrik ederim. Hiç aklıma gelmemişti. Ciddiyim. Alaycı yazılmış olarak anlaşılmasın.

getz2009

Üye
Her marka yapmaz firmaların çoğu garanti kapsamı, kullanıcı hatası der geri yollar :)

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Her Store'da yapılıyor mu?

Ayrıca Apple'ın şu anki düşüş ve yükseliş istatistikleri ne durumda?

cortex47

cortex47

Üye
Amazon da yapıyor. Hatta daha iyilerini bile yapıyor. Mesela cihaza bir şey oldu, mail atıyorsun, adamlar sana yenisini gönderiyor.

Üst Alt