Apple etkinliği hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
Ben gereksiz olarak görüyorum, kişiye göre değişir

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
5 inç civarı iyi bir iphone çıksın artık.a8 işlemci frekans hızı artar.ipad olacağını sanmam ama ipod 6 gelir heralde

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
5 inç civarı iyi bir iphone çıksın artık.a8 işlemci frekans hızı artar.ipad olacağını sanmam ama ipod 6 gelir heralde
4.5'e de raziyiz be abi. iOS' ta bluetooth bi halta yaramiyor. AirDrop cok is gormuyor (jb yoksa). Ama bluetooth eslesmesi olsa da sadece ios cihazlarla olur cunku iOS' un virus korumali bi sistemi var. Steve olsaydi falan diyorsunuz da bu telefonlari Steve kullanmayacak müşteri kullanacak. Eminim ki Apple'a bi dunya mail gelmistir buyuk ekran ile ilgili

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
Bluetooth diyorsunuz. Adamlar korsan bir şey yapılmasına karşı. Bende buna dahilim. Sistemleri de bu şekilde. iTunes Store gibi geniş müzik satabilecek ağı var. Dünya da oradan müzik alan insan sayısı da çok. Türk lirası 5 para etmediği için oradan buradan müzik göndermek istiyorsunuz. Ben Bluetooth her zaman kullanıyorum gün içinde. Araba kitlerine gayet rahat ve uyumlu bir şekilde bağlanıyor. Resim göndermek için whatsapp gibi yerler zaten kullanılıyor rahat şekilde ama yine AirDrop var iken Apple kullanıcıları arasında rahat şekilde alışveriş yapabiliyoruz. Bluetooth 4.0 gayet hızlı.

Nfc; gereksiz bir sistem. O kadar büyük bir şey atmanı gerektirecek ne var telefonda? Dediğim gibi müzik film oyun hepsi ücretli. Atılmaması gerekiyor. Apple da getirmeyecek zaten nfc büyük ihtimalle.

Donanım; işlemci a7 olsa size ne a10 olsa size ne. İşlemciyi siz değil işletim sistemi kullanıyor. Adamlar neye ne kadar yeteceğini hesap ederek koyuyor. Ne koyarsa koysun en az 3 sene gayet güzel şekilde IOS'u kaldıracaktır. Ram de aynı şekilde. Telefon kullananlar normal işletim sistemi kullanırken takılma vb. yaşıyor mu? Yaşamıyorlar. Yaşayan varsa servise versin. Bu bilgisayarımda yok 32 gb ram olsun yok bilmem ne olsun demeye benziyor. 8 gb ram piyasadaki tüm oyunlara yetiyor şu an. 16 gb ram var bilgisayarımda 6'yı geçtiğimi hatırlamıyorum.

Ekran; 5 inç ekran çok büyük. 4 ideal şu an. Ele tam oturuyor. 4.5'a da tamamım. Ama yukarısı olmaz. Çok kullanıcı kaybedecektir ve ya kullanıcılar 5S almak zorunda kalacaktır daha büyük bir ekran ile piyasaya çıkarsa.

Jb yapıp sistemden verim alamayanlar oluyor. Adamlar o kişileri de düşünecek değiller herhalde.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Eminim Apple ceolari cok uzgundur bizim istedigimiz gibi cihaz uretemedikleti icin :D

• Beğen
silivriserdar

silivriserdar

Üye
Bluetooth diyorsunuz. Adamlar korsan bir şey yapılmasına karşı. Bende buna dahilim. Sistemleri de bu şekilde. iTunes Store gibi geniş müzik satabilecek ağı var. Dünya da oradan müzik alan insan sayısı da çok. Türk lirası 5 para etmediği için oradan buradan müzik göndermek istiyorsunuz. Ben Bluetooth her zaman kullanıyorum gün içinde. Araba kitlerine gayet rahat ve uyumlu bir şekilde bağlanıyor. Resim göndermek için whatsapp gibi yerler zaten kullanılıyor rahat şekilde ama yine AirDrop var iken Apple kullanıcıları arasında rahat şekilde alışveriş yapabiliyoruz. Bluetooth 4.0 gayet hızlı.

Nfc; gereksiz bir sistem. O kadar büyük bir şey atmanı gerektirecek ne var telefonda? Dediğim gibi müzik film oyun hepsi ücretli. Atılmaması gerekiyor. Apple da getirmeyecek zaten nfc büyük ihtimalle.

Donanım; işlemci a7 olsa size ne a10 olsa size ne. İşlemciyi siz değil işletim sistemi kullanıyor. Adamlar neye ne kadar yeteceğini hesap ederek koyuyor. Ne koyarsa koysun en az 3 sene gayet güzel şekilde IOS'u kaldıracaktır. Ram de aynı şekilde. Telefon kullananlar normal işletim sistemi kullanırken takılma vb. yaşıyor mu? Yaşamıyorlar. Yaşayan varsa servise versin. Bu bilgisayarımda yok 32 gb ram olsun yok bilmem ne olsun demeye benziyor. 8 gb ram piyasadaki tüm oyunlara yetiyor şu an. 16 gb ram var bilgisayarımda 6'yı geçtiğimi hatırlamıyorum.

Ekran; 5 inç ekran çok büyük. 4 ideal şu an. Ele tam oturuyor. 4.5'a da tamamım. Ama yukarısı olmaz. Çok kullanıcı kaybedecektir ve ya kullanıcılar 5S almak zorunda kalacaktır daha büyük bir ekran ile piyasaya çıkarsa.

Jb yapıp sistemden verim alamayanlar oluyor. Adamlar o kişileri de düşünecek değiller herhalde.
Bloutooth konusunda size katılmıyorum zira kullanıcılara sorarsanız yüzde 80'i belli daha fazlası bu özelliğinin olmasını isteyecektir. Virüs konusunda da ben jeal break yaptım ve AirBlue Sharring ile tüm bloutooth'u olan telefonlar ile veri alış verişi yapıyorum. Ve hiç bir şekilde virüs veya benzeri bir sorun ile karşılaşmadım. Ekran konusunda da size katılıyorum çok büyük olmasını açıkçası bende istemem ama 5s ten az daha büyük enine doğru olabilir.

Son olarakta her zaman dediğim gibi görüntülü görüşmeyi hat üzerinden sağlamaları daha iyi olacaktır. Işlemci ve diğer konularda zaten Apple güveniyorum. Seninde dediğin gibi neye neyin yeteceğini biliyorlar.

0MG90

0MG90

Üye
4.5'e de raziyiz be abi. iOS' ta bluetooth bi halta yaramiyor. AirDrop cok is gormuyor (jb yoksa). Ama bluetooth eslesmesi olsa da sadece ios cihazlarla olur cunku iOS' un virus korumali bi sistemi var. Steve olsaydi falan diyorsunuz da bu telefonlari Steve kullanmayacak müşteri kullanacak. Eminim ki Apple'a bi dunya mail gelmistir buyuk ekran ile ilgili
Steve müşteriyi düşünerek yenilikler katıyordu zaten ama yaşasaydı hala ne yapardı bilinmez

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
    Konu Sahibi
Nfc gereksiz miymiş ? Vay anasını

• Beğen
Tepkiler: furkan4045, B.A.R.O.N ve Ali Kurtaran
Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
Her gün nfc kullanıyormuş gibi yorum atma, bu yorumda da beğenecek ne var acaba biri açıklasın bakalım

Anlamak zor insanları. İşimiz gücümüz yok telefon tokuşturacağız. Kart vb olarak da kullanılıyordu sanırım o sistem. Belki o özelliği işe yarayabilir ama kartım da temassız zaten benim. Yine gereksiz bir sistem olur.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
    Konu Sahibi
Zaten her işimizi telefonlarla yaptığımız dönemde ileride çok işe yarayacak bir teknoloji. Otobüs biletinden şifrelemeye kadar kullanılacak.

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
Eğer stewe jobs karşı ise nfc ye zaten bunlar da getirmez. Getirse bile dosya aktarımı olmayacaktır. Np

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
iOS' tan iOS' a dosya aktarimi olacak ve jb ile kirip androide de atacagiz :ehe

fk555897

fk555897

Üye
iOS 8 ile s5'deki ultra güç tasarruf modu gibi bir şey gelse çok iyi olur.

Üst Alt