Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Telefon ile)

Sponsorlu Bağlantılar

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Ancak ben google çeviri ile yapmadım :) Basit bir programdı bildiklerimi yazdım denedim
Bir yerde kesin takılıyorsunuz ama çözemedim.

Resimde gördüğün gibi gönderdiğinizi çevirdiğimde hata vermedi bende..

GlasTes

GlasTes

Üye
Bir yerde kesin takılıyorsunuz ama çözemedim.

Resimde gördüğün gibi gönderdiğinizi çevirdiğimde hata vermedi bende..
Bende anlamadım tekrar deniyeyim sonucu yazarım

GlasTes

GlasTes

Üye

Şimdi fark ettim programı çevirmiş ancak hata neyden dolayı oluşuyor anlamadım :)

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Konuyu üstü konu yaptım konu anlatımlarını video ile açıklaman güzel bide yazıyla açıklayıp konuya eklersen ve görünümü biraz daha basitleştirebilirsen tam olacak

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Burda hata yok, önceki çevirdiğiniz yer classes.dex dosyasından yapmışsınız (ilk resminize bakın) (Classes.dex) dosyası içinden çeviri yapılırken dikkat edilmeli yani burda, proğramın genel özelliklerini barındıran pekçok kodlama bulunmakta. Yukarıdki mesajımda da belirttiğim gibi, noktalama('' , ? // , = , {} , * , -:) işaretli olanları çevirmeyin..

GlasTes

GlasTes

Üye
Burda hata yok, önceki çevirdiğiniz yer classes.dex dosyasından yapmışsınız (ilk resminize bakın) (Classes.dex) dosyası içinden çeviri yapılırken dikkat edilmeli yani burda, proğramın genel özelliklerini barındıran pekçok kodlama bulunmakta. Yukarıdki mesajımda da belirttiğim gibi, noktalama('' , ? // , = , {} , * , -:) işaretli olanları çevirmeyin..
Classes.dex dosyasından değil ama neyse sonuçta türkçeleştirdim :)

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
mürteza16

mürteza16

Üye
Yararlı bir konu olmuş. Eline sağlık. :)

@Bab-ı Umut senin sözlük varsa bana atar mısın? Benim sözlük silindi de. :)

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Tamam, bekliyorum. :)

abi buyur. biraz geç oldu kusura bakma.
dosyayı zipten çıkardıktan sonra "ApkEditorDict.xml" dosyasını telefona göndersin. Sitede emek sarfedip türkçeleştirmeye katkısı olan diğer arkadaşlar da indirip yararlanabilirler. fazla çeviri yapmadığım için zengin bir içerik değil ama yinede yoktan iyidir. :D

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mürteza16
mürteza16

mürteza16

Üye
abi buyur. biraz geç oldu kusura bakma.
dosyayı zipten çıkardıktan sonra "ApkEditorDict.xml" dosyasını telefona göndersin. Sitede emek sarfedip türkçeleştirmeye katkısı olan diğer arkadaşlar da indirip yararlanabilirler. fazla çeviri yapmadığım için zengin bir içerik değil ama yinede yoktan iyidir. :D
Sağol abi. İçeriği genişletmeye çalışıcam. Tekrar teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut

Conquer360

Üye
Süper uygulama deniyorum hemen Teşekkürler

TRSweet

TRSweet

Üye
Hocam oncelikle program icin saol ama benm bir sorum olacakti. Ben uygulamanin dil doayasina giriyorum ve strings i string yapiprum yaninda default yazan yere tiklayip tr yapiorum butun ingilizce olan kelimeler bizim oz turkcemiz gibi oluyor ama kayit dedigim zaman kaydolmuyor yardim ederseniz cok sevinirim :)

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Hocam oncelikle program icin saol ama benm bir sorum olacakti. Ben uygulamanin dil doayasina giriyorum ve strings i string yapiprum yaninda default yazan yere tiklayip tr yapiorum butun ingilizce olan kelimeler bizim oz turkcemiz gibi oluyor ama kayit dedigim zaman kaydolmuyor yardim ederseniz cok sevinirim :)
İşler öyle olmuyor, çeviri yapılacak uygulama; çeviri yapılırken, son aşamada tekrar dosyayı imzalaması gerekiyor yani dosyayı ingilizce kelimeyi çevireceksin ve kaydetmek için telefonun geri tuşuna basacaksın, sana uyarı mesajı gelecek evet diceksin ve tekrar evet dedinmi dosya kaydetmeye başlar, bu yaklaşık 30 saniye ile 1/2 dakika arası sürebilir (dosyanın MB boyutuna bağlı olarak) kaydetme yani imzalama işlemi bittimi Türkçeleştirilmiş uygulaman hazır demektir.

TRSweet

TRSweet

Üye
İşler öyle olmuyor, çeviri yapılacak uygulama; çeviri yapılırken, son aşamada tekrar dosyayı imzalaması gerekiyor yani dosyayı ingilizce kelimeyi çevireceksin ve kaydetmek için telefonun geri tuşuna basacaksın, sana uyarı mesajı gelecek evet diceksin ve tekrar evet dedinmi dosya kaydetmeye başlar, bu yaklaşık 30 saniye ile 1/2 dakika arası sürebilir (dosyanın MB boyutuna bağlı olarak) kaydetme yani imzalama işlemi bittimi Türkçeleştirilmiş uygulaman hazır demektir.
Birde google translate guzel cevirmiyor bunun icin sozlukten baska yapilabilecek birsey varmidir ?

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Birde google translate guzel cevirmiyor bunun icin sozlukten baska yapilabilecek birsey varmidir ?

Çevrimdışı farklı sözlüklerden faydalanabilirsin veya kendi sözlüğünü oluşturabilirsin..

SHS

SHS

Üye
bende bi program sözlük hatası veriyor hergün apkeditor olabilir mi :hmmm

007wolverine

007wolverine

Üye
Dil dosyası hangisi oluyor

Üst Alt