Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 05.02.2023

Sponsorlu Bağlantılar

kotku

kotku

Üye
Arkadaşlar bir türlü ingilizce metin dosyalarına erişemedim. En son Dex dosyasının içini açtım yine de bulamadım. Yardımcı olacak var mı ?
" Resources " dosyasındadır

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lazye

lazye

Üye
Arkadaşlar şimdi elimde Türkçe çevirilmiş hazır string.xml dosyaları var. Stock rom da Tr dil desteği yok konu biraz karışık geldi anladığım kadarıyla tek tek apk içlerine TR dilleri ekleyeceğiz ama bunu nasıl yapaabilirim hakkında en ufak bir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Arkadaşlar şimdi elimde Türkçe çevirilmiş hazır string.xml dosyaları var. Stock rom da Tr dil desteği yok konu biraz karışık geldi anladığım kadarıyla tek tek apk içlerine TR dilleri ekleyeceğiz ama bunu nasıl yapaabilirim hakkında en ufak bir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz? Biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz iyi olur.

lazye

lazye

Üye
Framework apk var ama üretici apk istiyor sistem apk düzenlemek için üretici apk bulamadım sadece framework.apk var framework klasöründe başka apk yok :(
Sistem apk dosyalarını nasıl ayıklayacam .

Son düzenleme:
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
multitools'a android 8 kaynakları eklenip güncellenmiştir

• Beğen
Tepkiler: HsnCnKly ve Bab-ı Umut

Tasomqwe

Üye
--------------------------------------------------------------------------
| 22.12.2017 -- 14:43:56,95 |
W: D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\res\values-tr\strings.xml:185: error: Apostrophe not preceded by \ (in Wi-Fi'ye bağlandığında otomatik olarak oynat)
W:
Exception in thread "main" brut.androlib.AndrolibException: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_1109744067000456291.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 23, --target-sdk-version, 24, --version-code, 20170919, --version-name, V1-170919, --no-version-vectors, -F, D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\APKTOOL2930905816952307781.tmp, -0, arsc, -0, assets/clearpath5_other.db.zip, -0, assets/clearpath6_cache.db.zip, -0, assets/pkgcache2_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgcache2_show_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgquery2_hf_cn.db.zip, -0, assets/strings2_cache.db.zip, -0, assets/strings2_other.db.zip, -0, arsc, -I, D:\Users\tahsin\AppData\Local\apktool\framework\1.apk, -S, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\res, -M, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:485)
at brut.androlib.Androlib.buildResources(Androlib.java:419)
at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:318)
at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:270)
at brut.apktool.Main.cmdBuild(Main.java:224)
at brut.apktool.Main.main(Main.java:75)
Caused by: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_1109744067000456291.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 23, --target-sdk-version, 24, --version-code, 20170919, --version-name, V1-170919, --no-version-vectors, -F, D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\APKTOOL2930905816952307781.tmp, -0, arsc, -0, assets/clearpath5_other.db.zip, -0, assets/clearpath6_cache.db.zip, -0, assets/pkgcache2_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgcache2_show_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgquery2_hf_cn.db.zip, -0, assets/strings2_cache.db.zip, -0, assets/strings2_other.db.zip, -0, arsc, -I, D:\Users\tahsin\AppData\Local\apktool\framework\1.apk, -S, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\res, -M, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:454)
at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:471)
... 5 more
Caused by: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_1109744067000456291.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 23, --target-sdk-version, 24, --version-code, 20170919, --version-name, V1-170919, --no-version-vectors, -F, D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\APKTOOL2930905816952307781.tmp, -0, arsc, -0, assets/clearpath5_other.db.zip, -0, assets/clearpath6_cache.db.zip, -0, assets/pkgcache2_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgcache2_show_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgquery2_hf_cn.db.zip, -0, assets/strings2_cache.db.zip, -0, assets/strings2_other.db.zip, -0, arsc, -I, D:\Users\tahsin\AppData\Local\apktool\framework\1.apk, -S, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\res, -M, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.util.OS.exec(OS.java:95)
at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:448)
... 6 more

HOCAM BÖYLE BİR HATA ALIYORUM NEDEN ACABA? YARDIMCI OLUR MUSUNUZ LÜTFEN?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
| 22.12.2017 -- 14:43:56,95 |
W: D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\res\values-tr\strings.xml:185: error: Apostrophe not preceded by \ (in Wi-Fi'ye bağlandığında otomatik olarak oynat)
W:
Exception in thread "main" brut.androlib.AndrolibException: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_1109744067000456291.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 23, --target-sdk-version, 24, --version-code, 20170919, --version-name, V1-170919, --no-version-vectors, -F, D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\APKTOOL2930905816952307781.tmp, -0, arsc, -0, assets/clearpath5_other.db.zip, -0, assets/clearpath6_cache.db.zip, -0, assets/pkgcache2_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgcache2_show_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgquery2_hf_cn.db.zip, -0, assets/strings2_cache.db.zip, -0, assets/strings2_other.db.zip, -0, arsc, -I, D:\Users\tahsin\AppData\Local\apktool\framework\1.apk, -S, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\res, -M, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:485)
at brut.androlib.Androlib.buildResources(Androlib.java:419)
at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:318)
at brut.androlib.Androlib.build(Androlib.java:270)
at brut.apktool.Main.cmdBuild(Main.java:224)
at brut.apktool.Main.main(Main.java:75)
Caused by: brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_1109744067000456291.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 23, --target-sdk-version, 24, --version-code, 20170919, --version-name, V1-170919, --no-version-vectors, -F, D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\APKTOOL2930905816952307781.tmp, -0, arsc, -0, assets/clearpath5_other.db.zip, -0, assets/clearpath6_cache.db.zip, -0, assets/pkgcache2_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgcache2_show_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgquery2_hf_cn.db.zip, -0, assets/strings2_cache.db.zip, -0, assets/strings2_other.db.zip, -0, arsc, -I, D:\Users\tahsin\AppData\Local\apktool\framework\1.apk, -S, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\res, -M, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:454)
at brut.androlib.Androlib.buildResourcesFull(Androlib.java:471)
... 5 more
Caused by: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_1109744067000456291.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 23, --target-sdk-version, 24, --version-code, 20170919, --version-name, V1-170919, --no-version-vectors, -F, D:\Users\tahsin\AppData\Local\Temp\APKTOOL2930905816952307781.tmp, -0, arsc, -0, assets/clearpath5_other.db.zip, -0, assets/clearpath6_cache.db.zip, -0, assets/pkgcache2_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgcache2_show_hf_cn.db.zip, -0, assets/pkgquery2_hf_cn.db.zip, -0, assets/strings2_cache.db.zip, -0, assets/strings2_other.db.zip, -0, arsc, -I, D:\Users\tahsin\AppData\Local\apktool\framework\1.apk, -S, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\res, -M, D:\Users\tahsin\Desktop\Multitools\projects\unsignedmiui.apk\AndroidManifest.xml]
at brut.util.OS.exec(OS.java:95)
at brut.androlib.res.AndrolibResources.aaptPackage(AndrolibResources.java:448)
... 6 more

HOCAM BÖYLE BİR HATA ALIYORUM NEDEN ACABA? YARDIMCI OLUR MUSUNUZ LÜTFEN?

unsignedmiui.apk\res\values-tr\strings.xml dosyasının 185.ci satırındaki " Wi-Fi'ye bağlandığında otomatik olarak oynat " buradaki tırnak işaretini kast ediyor.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Bir cümlenin çevirisini yaptığınız zaman. kelimede tırnak işareti varsa cümlenin başına ve sonuna çift tırnak işareti koymanız gerekir.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Aşağıdaki satırda olduğu gibi olmalıdır.
Kod:
<string name="sign_the_exported_apk">"Dışa aktarılan APK'yi imzala"</string>

Ekli dosyalar

melihunver14

Üye
Kardeşim öncelikle eline sağlık imzalamada hata kayıt günlüğü 28 hatası veriyor sebebi nedir ?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Uzun zaman oldu be :) kimler var acaba eskilerden ? Tanımayanlara selam my names noss_bar

Kodlamayı bıraktık tasarıma başladık 4 senedir 3dsmax autocad maya adobe ps ai ae corel daha bir sürü program öğrendik zamanında programları ve uygulamaları sadece cevirmekle uğraşırken şimdi her bir programın bir dünya olduğunu anladık zamanında ne kadar da yüzeysel bakmışız programlara çevir paylaş gitsin derdik :) Amaç paylaşım olsun. Biz paylaşım yaptıkça başkaları kazandı google amcadan ozan bey selamlar.

Gençlere tavsiyem ....

Gençler kodlama iyi güzel ama para kazandırmıyor ben yıllarımı verdim bence programları kullanmaya yönelin para orda. Program kodlamak başka program kullanmak başka. Programı kodlamak, kullanmaktan daha zor doğrudur ama iş dünyasında kodlamana kimsenin umrunda değil o programı kullanan umurlarında.

Çünkü herkezin veya her patronun bir fikri var ama gösteremiyor. Gösterilemeyen her fikir de fikir olarak kalıp çöp oluyor. Hayaller gerçeğe dönüşünce, dönüştürünce para ediyor. Bunun içinde hayallerinizi ve başkalarının hayallerini çıkarıp gerçeğe dökün. Gerisi geliyor emin olun.

Zamanında aklımızda sahip olduğumuz bilgi çay parası bile edemezken paylaşım yapıcaz diye harcağımız aynı bilgi şimdi paraya para demiyor. Aklınızı doğru yöne kullanın gençler.

3dsmaxten inciler
ERFWERWRE-P3.jpg
dfgdfgdfg.jpg

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve goldmobile
Dm.Pro

Dm.Pro

Üye
Anlamadim ben biri anlatabilirmi

boroz

boroz

Üye
arkadaşlar aramadıgım bir yer kalmadı lakin ne ads nede ad diye bir kelime bulamadım.
layout un içinde adc adlı smali ler ver bunlar olabilirmi birtane örnek aşagıdaki gibi abc_action_bar_decor
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<LinearLayout android:orientation="vertical" android:fitsSystemWindows="true" android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="fill_parent"
xmlns:android=" ">
<include layout="@layout/abc_action_bar_decor_include" />
</LinearLayout>

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
arkadaşlar aramadıgım bir yer kalmadı lakin ne ads nede ad diye bir kelime bulamadım.
layout un içinde adc adlı smali ler ver bunlar olabilirmi birtane örnek aşagıdaki gibi abc_action_bar_decor
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<LinearLayout android:orientation="vertical" android:fitsSystemWindows="true" android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="fill_parent"
<include layout="@layout/abc_action_bar_decor_include" />
</LinearLayout>

Reklamlarını silmek istediğin uygulamanın linkini verir misiniz?

boroz

boroz

Üye
@ Bab-ı Umut buyrun link

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
@ Bab-ı Umut buyrun link

Reklamlar genellikle smali dosyalarında olurlar. Ama geliştirici bunun da bilincinde olarak bazen daha farklı yerlere kodları atabiliyorlar. Öyle olduğu zaman reklamı kaldırıp yeni apk yi oluşturmak daha zor oluyor.

Hani birinci mesajda reklam kaldırmak için aşağıdaki açıklamayı okumuşsundur mutlaka:
Kod:
REKLAM KALDIRMA

Uygulama içinden reklam kaldırmak için birkaç yöntemimiz var. Reklam mantığını şu şekilde açıklayabilirim: Reklamlar uygulama içinde gömülü olarak gelebilir veya internet üzerinden bir link aracılığıyla akış şeklinde gelebilir. Genelde google reklamları bu şekildedir. Uygulama içinde gelen gömülü reklamları kaldırmak için layout içindeki xmllerde düzenleme yapmalısınız. O resmin gösterilmesini sağlayan kodu yani reklam katmanını sıfırlamalısınız. İnternet üzerinden gelen reklamlarda da ya gösterildiği katmanını sıfırlamalısınız yada reklamın geldiği linki değiştirmelisiniz.

Birinci yöntem link engelleme: Apk dosyasını ayıklama modunu 20 ile classes.dex - resources.arsc - raw olarak ayarlayıp 9 ile ayıklıyoruz. Ayıkladığımız uygulamanın klasörüne gidip projects/xxx.apk içinde smali klasörü sonra com klasörüne gidiyoruz burda windowsta sağ üst köşede smali uzantılı dosyaları aratıyoruz. .smali yazıp enterlemeniz yeterlidir. Bulunan tüm smalileri yüzlerce hatta binlerce olabilir olabilir pc nizin donanımına göre hepsini seçip veya parti parti seçip sağ tıkalıyıp notepad ile düzenle diyoruz. Seçilen tüm smaliler notepad ile çoklu açıldığında bul ile http:// ve https:// kelimesini tüm belgelerde bul ile aratıyoruz. Çıkan sonuçlarda bulunan satıra tıklayıp http:// ve https:// kısmı haricindeki linki siliyoruz. Link adreslerinde özelikle ad veya ads kelimesi geçiyorsa silin. Dikkat edin geçmeyen diğer tüm linkleri de silmeyin çünkü uygulama internet tabanlıysa uygulamanın özelliğinide silebilirsiniz. Örnek maç sonuçlarını gösteren uygulamanın veri tabanı linkini silerseniz hem reklam gösterilmez hem maç sonuçları o yüzden sadece ad veya adskelimesi geçiyorsa linki silin. Çünkü ingilizce bilenler bilir ad ve ads reklam ve reklamlar demektir.

Çok kısa ve bir o kadar da rahat bir yöntem yazayım.
reklamlarını silmek istediğin apk dosyasını ilk önce multitools ile ayıkla.
- Notepad uygulamasını aç
- CTRL + F tuş kombinasyonu ile bulma penceresini ekrana getir.
- Find in Files sekmesini tıklayıp, ardından Find What penceresine aşağıdaki kelimelerden bir tanesini yaz.
örneğin: https:// yaz
Directory sekmesinden daha önce ayıkladığın apk dosyasının klasörünü tıkla ve ardından Find All seçeneğini tıklayıp az bekle.
Kısa bir süre sonra arama bitecek ve içinde https:// olarak senin yazdığın içinde bu satır olan tüm smali dosyaların satırları ekrana gelecektir.
Bu işlemden sonra yapacağın tek şey o satırı çift tıklayıp düzenlemek.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Yada bunlar zor o kadar uğraşmak istemiyorum. Yokmu bunun daha kolay yolu dersen. Tabiki vardır. Eğer cihazınız rootlu ise Lucky Patcher ile uygulamayı yeniden reklamsız olarak derleyebilirsin. Lucky Patcher uygulamada tüm reklamlar olmasa bile, google reklamlarının tamamını kaldıracaktır.

Ben Lucky Patcher ile uygulayı yeniden derledim.aşağıdaki linkten indirip deneyebilirsin. Lucky Patcher içinden 41 tane reklam linki bulup kaldırdı.
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

boroz

boroz

Üye
Zeyneddin bey alakanıza teşekkur ederim,
https ile başlayan satırları buluyorum lakin bunların ne işe yadaklarını anlayamadım örnegin bulduğum bir satır
bu satır bir internet sitesi mi kullanıyor yoksa programın çalışması için kullanılan bir satırmıdır, sizden öğrenmek istediğim eğer https:// veya http:// ile başlayan satırlar telefonun dışında bir adresimi göstermektedir

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Zeyneddin bey alakanıza teşekkur ederim,
https ile başlayan satırları buluyorum lakin bunların ne işe yadaklarını anlayamadım örnegin bulduğum bir satır
bu satır bir internet sitesi mi kullanıyor yoksa programın çalışması için kullanılan bir satırmıdır, sizden öğrenmek istediğim eğer https:// veya http:// ile başlayan satırlar telefonun dışında bir adresimi göstermektedir

Ne sorduğunu anladım. Yani cevabına ancak bir tahmin ile cevap verebilirim. Ama bu ne kadar doğru olur bilemem.
Bu sorunun en iyi cevabını ancak uygulama yazan geliştiriciler cevap verebilir. Forumda uygulama yazanlar vardır. Onlardan yardım alabilirsiniz bu konuda.

• Beğen
Tepkiler: boroz
boroz

boroz

Üye
Zeyneddin bey anladığım kadarı ile ad ve ads ibareleri sadece google reklamları için kullanılmakta,
örnekte verdiğim program google reklamları kullanmamakta.
ilk denememde böyle bir poragrama çattım, malesef şimdi sadece google reklamı kullanan camscanner adlı bir apk ile tekrar başlayayım, ilgi ve alakanıza tekrar teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
Arkadaşlar bu uygulama kilidini türkçeleştirirmisiniz rica etsem ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt