Anycool Cep Telefonlarında E-Book Okuyamayanlar / Sorununuzun Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Anycool Cep Telefonlarında E-Book Okuyamayanlar / Sorununuzun Çözümü
Arkadaşlar Anycool model telefonunuzda e-kitapları tamamen Türkçe olarak okuyabilirsiniz. Nasıl mı?

Bildiiğniz gibi Anycool modeller text türü e-kitpları çalıştırır. Tamamen Türkçe okumak için çok basit bir ayar yapıyoruz. Text e-kitabı pc de açıyoruz ve üst taraftaki dosya menüsüne tıklayıp "farklı kaydet"i seçiyoruz. Açılan pencerede kodlamayı UTF-8 olarak ayarlayıp kaydediyoruz. Sonra telefonun ebook klasörüne text dosyasını yüklüyoruz. Sonra telefonun e-kitap menüsüne girip genel ayarları seçiyoruz. Akıtma (scroll) hızını 1, kod biçimini de UTF-8 olarak ayarlayıp, ayarı kaydediyoruz. Sonra e-kitabımızı açıp tamamen Türkçe olarak okuyoruz.

BAZI MODELLERDE UTF-8 DESTEKLENMİYOR

Destekleyen kodlamayı aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi ayarlayabilirsiniz. Ben burada Anycool E72 diye satılan modele göre bir anlatım hazırladım.

E72 de e-kitapları tam Türkçe okuyabilmek için .text e-kitapları unicode olarak kaydetmeniz gerekmektedir. Aşağıda resimleri takip ederek siz de kolayca yapabilirsiniz.

Önce pdf, word gibi herhangi bir e-kitabı açalım. Ben word türü bir e-kitap açtım.

NOT: Alıntı.

• Beğen
Tepkiler: alibrkn

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Tşk

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim.