anlayamadım yav ?

Sponsorlu Bağlantılar

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
anlayamadım yav ?
ben telefonunmun camını scratch resistant lı sanıyordum bazı siteler var diyor bazısı yok ? çıkamadım işin içinden ekran çizilirmi çizilmezmi ?

herbiri bişey diyor :blink::ah:bilmem:

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
hiç kimsenin bi bilgisi yokmu

taylan08

Üye
şuan eniyi telefonun ekranı bile çizilir ama kolay çizilmez çizilmeye dayanıklıdır scratch resistant çizilmeye dayanıklı demek şu saatlerin altında yazar water resistant diye buda benzeridir sadece korumadır belli bir yere kadar .
bide u-p-go-sola da
scratch resistant ekran koruyucu vardır çizilmeye dayanıklıdır ama çizilmez anlamına katiyyen gelmez

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
şuan eniyi telefonun ekranı bile çizilir ama kolay çizilmez çizilmeye dayanıklıdır scratch resistant çizilmeye dayanıklı demek şu saatlerin altında yazar water resistant diye buda benzeridir sadece korumadır belli bir yere kadar .
bide u-p-go-sola da
scratch resistant ekran koruyucu vardır çizilmeye dayanıklıdır ama çizilmez anlamına katiyyen gelmez
şimdi ben ekran jelatinimi sökmem lazım ekran çizilirmi ?kolaylıkla mesela jelatin en ufak harekette çiziliyor ekran çizilirmi

taylan08

Üye
valla bende jelatin var 2-3 aydır kullanıyorum 1 çizik yok daha :D eğer jelatini çıkartırsan telefonu koydugun yerde hiç bir şey olmasın çizilceğini sanmıyorum . bide şöyle bir alternatif sunayım sana parlak jelatin al parlaklıgı azaltmıyor tıpkı jelatin yokmuş gibi duruyor :)

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
parlak burada bulamadım internet üzerinden sipariş vericem ama defolu çıkabilirmi

taylan08

Üye
yok çıkacağını sanmam ama şans isi 1000 tanede 1 tane defo varsa sana denk gelme ihtimali 1000 de 999 dur :D yani biraz zor

Invoke

Invoke

Üye
yok çıkacağını sanmam ama şans isi 1000 tanede 1 tane defo varsa sana denk gelme ihtimali 1000 de 999 dur :D yani biraz zor

ukalalık gibi algılamayın da çok içimden geldi: 1000 999 olma ihtimali yok. Hatta 1000de 1 bile olmaz çünkü alacak da 1000 kişi olsa bu oran daha da düşer. :D
-------

Neyse, ekranın üzerinde çok ince böyle dikkatli baktığında göreceğin bir koruyucu jelatin daha olması lazım. Senin taktığından ayrı bir jelatin daha olması lazım (Xperia Rayde vardı, youtubeda izlediğim videolarda da vardı). Çıkaracağım derken ondan mı bahsediyorsunuz yoksa aldığınız mat jelatinden mi? Kendi yapıştırdığımız koruma üstüne bir koruma dahadır öyle telefon çizik çizik olmaz çıkarınca ama yine de tedbirli kullanmak lazım tabi.

Ayrıca scratch resistantlı zaten teller. Sonynin sitesinde böyle yazıyor yani ama şu s3lerdeki gorilla glass olayı yok. Sonynin kendi ürettiği çizilmeye karşı dayanıklı cam arkadaşında dediği gibi sadece dayanıklı çizilmez değil.

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
ukalalık gibi algılamayın da çok içimden geldi: 1000 999 olma ihtimali yok. Hatta 1000de 1 bile olmaz çünkü alacak da 1000 kişi olsa bu oran daha da düşer. :D
-------

Neyse, ekranın üzerinde çok ince böyle dikkatli baktığında göreceğin bir koruyucu jelatin daha olması lazım. Senin taktığından ayrı bir jelatin daha olması lazım (Xperia Rayde vardı, youtubeda izlediğim videolarda da vardı). Çıkaracağım derken ondan mı bahsediyorsunuz yoksa aldığınız mat jelatinden mi? Kendi yapıştırdığımız koruma üstüne bir koruma dahadır öyle telefon çizik çizik olmaz çıkarınca ama yine de tedbirli kullanmak lazım tabi.

Ayrıca scratch resistantlı zaten teller. Sonynin sitesinde böyle yazıyor yani ama şu s3lerdeki gorilla glass olayı yok. Sonynin kendi ürettiği çizilmeye karşı dayanıklı cam arkadaşında dediği gibi sadece dayanıklı çizilmez değil.
olayı anlamadım şimdi ben kutudan çıkan jelatini çektim ekrana sonra mahvoldu kaldırdım yeni bir jelatin aldım mat jelatindi onu çektim başkada jelatin yoktu ? hangi jelatinden bahsediyorsun şu jelatini çektikten sonra üstünde kaldırılması gereken var bitane onumu diyorsun onu diyorsan kaldırdım başkada bi tane göredim ben ?

fk555897

fk555897

Üye
Senin telefonun ekranı çizilmeye dayanıklı.

Invoke

Invoke

Üye
olayı anlamadım şimdi ben kutudan çıkan jelatini çektim ekrana sonra mahvoldu kaldırdım yeni bir jelatin aldım mat jelatindi onu çektim başkada jelatin yoktu ? hangi jelatinden bahsediyorsun şu jelatini çektikten sonra üstünde kaldırılması gereken var bitane onumu diyorsun onu diyorsan kaldırdım başkada bi tane göredim ben ?

Şuan bişi öğrendim de Xperia U da sanırım bendeki gibi değilmiş, ayrı bir jelatin daha yok yani senin dediğin gibi, yok çünkü ekranın dayanıklı zaten. Sen arkadaşın dediği gibi netten al gitsin defolu filan çıkacağını hiç sanmam. Ama öyle kolay kolay çizilmez yani, ama çok aşırı bir koruman da yok onu da söyleyim.

taylan08

Üye
sadece şu uyarıyı yapayım tırnağınız uzunken fruit ninja oynamayın :)

arizalidoktor

arizalidoktor

Üye
samsung s3 u bicakla deniyorlardi cizilmiyordu, bi kiz arkadasim iki gunde cayur cuyur cizmis mesela :) illaki cizilir yani.

Xperia z de fabrika cikisi jelatinli gelir, sebebi ekran patlamalarina karsi, cam parcalarindan musteriyi korumaktir. Hani sen ekrana jelatin yapistirmissin ya, senin telefon cift jelatinli olmus yani :) bilgilendirme amacli soyledim.

Invoke

Invoke

Üye
samsung s3 u bicakla deniyorlardi cizilmiyordu, bi kiz arkadasim iki gunde cayur cuyur cizmis mesela :) illaki cizilir yani.

Xperia z de fabrika cikisi jelatinli gelir, sebebi ekran patlamalarina karsi, cam parcalarindan musteriyi korumaktir. Hani sen ekrana jelatin yapistirmissin ya, senin telefon cift jelatinli olmus yani :) bilgilendirme amacli soyledim.

Ben de başta onu demek istedim de sonra dedim acaba Xperia U da yok mu, - bu arada Zden bahsetmiyoruz, udan bahsediyoruz.-

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
hmm ben en iyisi taylan kardeşimin dediği gibi alıyım bi parlak dursun demi?
bide bende şuan iki kat jelatinmi var yoksa tek yani benim yapıştırdığım mat jelatinmi

taylan08

Üye
bence mat alma jelatin oldugu çok belli oluyor ve mat güzel durmuyor ekrandaki kaliteyi tam alamıyorsun ve parlaklıgı düşürüyor bence tek +sı parmak izi bırakmaması oda silince geçiyor parlakta :)

• Beğen
Tepkiler: doqukans2