▀▄▀▄▀▄ AnimecileR BurayA ▄▀▄▀▄▀

Sponsorlu Bağlantılar

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
    Konu Sahibi
▀▄▀▄▀▄ AnimecileR BurayA ▄▀▄▀▄▀
Tatilde ne yapacaklarını düşünenler, izlemek isteyenler, boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler buyursun burası ANİMECİLERİN MEKANI dır... Burada birbirimizle izlediklerimizi paylaşabilir, tavsiye edebilir ve öneri alabiliriz, konu hakkında her türlü soruları sorabilirsiniz, beğendiğiniz karakterleri burada paylaşabilirsiniz, düşünce ve fikir paylaşımlarında bulunabiliriz, muhabbet, avatar ve imza resimleri, video tanıtımlar ve daha neler neler... HEPSİ BURADA !

ÜYE LİSTEMİZ:

1. 1STayTRue35
2. kullanıcıadları
3.
MCR Killjoy
4.
BigHackeR35
5. tguzel7
6. RownesM
7. erencnplt3838
8. Kabız Civciv
9. Anafor.CK
10.IchigoKurosaki
11.CABBAR
12.Revengeful
13.__simyacı__
14.Staff35
15.creeper
16.-Empat-

Not: Üye olmak isteyen arkadaşlar bu konu altında istek yapabilir üye listemizde olup da çıkmak isteyen arkadaşlar da söyleyebilir çünkü yorum yapan arkadaşları yazmış bulunmaktayım.

Tarihçe

Momotarō Umi no Shinpei

Osamu Tezuka, Japonya'da çağdaş animenin öncüsü olarak kabul edilir. Genç yaşta 8 mm'lik kamerasıyla küçük animasyonlar çekmeye başlamış ve bu animasyonlarında Walt Disney ve Max Fleischer'ın eserlerinden ilham almıştır. Onun izinden yürüyen sanatçıların yapıtlarıyla anime adı verilen yeni bir stil ortaya çıkmıştır.
Anime tarihi 20'inci yüzyıl başlarında Japon film yapımcılarının Fransa, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya'daki animasyon tekniklerini keşfetmesiyle başlamıştır.
Bu dönemde Japonya'da filmlere alternatif bir hikâye anlatımı sunabilen animasyon oldukça popüler olmuştur. Amerika'da filmler ve şovlar için oldukça büyük bütçeler mevcut iken, Japonya'da küçük bir piyasayı ve bütçe, yer, ve aktörlük eksikliklerini de taşıyordu. Batılı aktörlere benzeyen aktörlerin bulunmaması Avrupa, Amerika ve fantezi dünyalarında Asyalı oyuncuların varolmasını imkânsız kılıyordu. Animasyonun değişik kullanımları Japonlar'a benzemeyen karakterler ve yerlerin yaratılmasına sebep vermiştir.
1970'li yıllarda manga çizimleri büyük bir ilgi çekmiştir. Bu çizimlerin büyük bir çoğunluğu da animasyonlarda kullanılmıştır; özellikle Osamu Tezuka bir efsane ve "Manga'nın Tanrısı" haline gelmiştir. Eserlerinin ve diğer tasarımcıların da etkisiyle, anime günümüzdeki sanatın mutlak karakteristiklerini ve türlerini yaratmıştır. Mecha tarzı Tezuka tarafından şekil almış, Go Nagai ve diğerleri de geliştirmiştir. Yoşiyuki Tomino'nun katkısıyla da bir devrim gerçekleşmiştir. Gundam ve Macross gibi mecha animeleri 80ler'in klasikleri arasına girmiştir ve mecha türü anime günümüzde hala Japonya'da ve dünyada popülerdir. 1980ler'de anime Japonya'da ana görüş haline gelmiştir ve büyük bir üretime geçmiştir. Bununla beraber mangada popülaritesini Japonya'da ve dünyada zirveye taşımıştır. 1990lar'ın ortasında ve sonunda, ayrıca 2000ler'de anime tüm ülkelerde popüler olmuştur.

Diğer çizgi filmlerden farkı

Anime bir çizim sanatıdır , çizgi filmlerle aynı teknik özelliklere sahip olsa da çizimleri her yaştan insana hitap eder . Çizgi filmler genel olarak çocuklara hitap eder . Kültürümüzdeki kalıplaşmış çizgi film teriminden oldukça farklıdır. bkz: duygusal ,drama , fantastik , doğaüstü özellikler gibi birçok özel türü bünyesinde barındırır.

Görsel özellikler

Büyük gözler ve uzun bacaklar: Animelerin karakteristik özelliği​

Bazı animelerde karakterlerin büyük gözleri, uzun bacakları vardır. Bunu Japonlar'ın kısa boylu ve çekik gözlü olmalarının yarattığı bir komplekse bağlayarak açıklayanlar vardır ancak bu açıklama çizimlerin kökeninde batılı örnekler olduğunun bilinmemesinden kaynaklanır. İlk Walt Disneyçizgi filmlerindeki karakterlerin büyük gözleri ve uzun bacakları vardı (Bambi vb.). Bu çizim tarzı bugün bazı batı animasyonlarında hala kullanılmaktadır. Örnek olarak Show TV ve TRT'de yayınlanmış olan Genç Pocahontas'ı ve İngiltere'de yapılmış olan Genç Robin Hood'u gosterebiliriz. Bu çizgi filmlerde de büyük gözleri, uzun bacakları olan karakterler kullanılmıştır ama bunlar anime değildir.Konu olarak daha çok büyüklere hitab eder.
Walt Disney'den etkilenen Osamu Tezuka'nın yapmış olduğu animeler Disney'in bu tür çizimlerini kullanmışlardır ve bu uygulama bazı animelerde bugün de sürmektedir. Yani bu çizimlerin kökeni Japonların kısa olması değil, Walt Disney'in etkisidir. Ve genel olarak bilinenin aksine; bütün animelerde uzun bacak ve büyük göz kullanılmayabilir.
Japonlar'ın boy-göz takıntıları nedeniyle böyle şeyler yaptıklarına dönük inanç tamamen bir Aristo Mantığı'nın bir çıkarımıdır. Yani "biber acıdır, hayat da acıdır, demek ki hayat biberdir" gibi bir önermedir. Bu konuda doğru ve gerçek yorumlar yapabilmek için derin bir tarih ve psikoloji bilgisine ihtiyaç vardır. Uzakdoğu insanında böyle bir takıntı olduğu yadsınamaz. Japonya'da çoğu genç kız uzun topuklu ayakkabı giyer. Ama unutulmaması gereken bir şey varsa bunun sadece uzakdoğuya özgü bir takıntı olmadığıdır. Bu takıntı az veya çok yeryüzündeki bütün ülkelerde, bütün ırklarda vardır. Ama animelerde sadece büyük gözler uzun bacaklar değildir göze çarpan, çoğunluğunda bizim normal hayata verdiğimiz tepkiler mimikler ve jestler daha fazla abartılı bir görsellikle ifade edilir.

Dünya

Türkiye'de bilinmemesine karşın birçok anime dünya çapında hayranlıkla izlenmekte ve değişik ülkelerdeki birçok saygın festivalde ödüller kazanmaktadır.
İlk renkli anime sinema filmi olan 1958 yapımı The White Snake Enchantress'ın Venedik, Meksika ve Berlin festivallerinde ödüller kazanmasının ardından dünya çapında söz sahibi olmaya başlayan animeler, uluslararası yarışmalardaki bu başarılarını her yıl daha da arttırarak sürdürmektedirler.
Anime'nin başarısına doğal olarak batılı animasyon şirketleri de kayıtsız kalmamaktadır. Uzun süredir batılı şirketlerle ortaklaşa birçok proje yapılmaktadır ve sonuçta ortaya mükemmel animeler çıkmaktadır. Buna Fransız-Japon ortak yapımı olan Mysterious Cities of Gold (Türkiye'de bilinen ismiyle Güneşin Oğlu Esteban) gibi birçok örnek sayılabilir. Ayrıca, batı animasyonun temsilciliğini yapan Disney de artık animelerin başarısını açıkca kabul etmektedir.
Bu nedenle, 1996 yılında yapılan Disney-Tokuma anlaşmasıyla Disney, Japon animasyonunun en büyük temsilcisi olan Studio Ghibli'nin anime filmlerinin dünya çapında dağıtımını ve pazarlanmasını üstlenmiştir. Ayrıca Disney, Studio Ghibli'nin hazırladığı anime filmlerinin üretim masraflarının bir kısmını karşılayarak bu filmlere yatırım yapmaya başlamıştır. Mesela Studio Ghibli'nin Tonari no Yamada-kun (My Neighbours the Yamadas) adlı filminin 2.4 milyar yen tutan üretim maliyetinin %10'u Disney tarafından ödenmiştir. Ayrıca Disney, anlaşma uyarınca dağıtımını üstlendiği Studio Ghibli filmlerinden olan Princess Mononoke'nin İngilizce dublajı için 2.4 milyon dolar harcayarak animelere verdiği önemi bir kez daha vurgulamıştır.

Anime İle İlgili Terimler

Fan Art:
Anime karakterlerinin ve resimlerinin hayranları(fanları)tarafından çizilen resim çalışmalarıdır.

Fan Fiction:

Anime serileri hakkında fanların kendi yazdığı öyküler anlamına gelir. Animede beğenmediği ya da hoşuna gitmeyen her şeyi değiştirebilir veya tamamen kendine ait olan bir öykü yazabilir.

Fan Sub:

Anime serilerine veya filimlerine, Fan Sub grupları tarafından çevirisi yapılarak, özel font, stil ve karaoke gibi özellikler eklenmiş, çoğunlukla videoya gömülmüş olan altyazılara verilen addır.

Cosplay:

Beğenilen anime Karakterlerinin kostümler ile hayata geçirilmesidir.

EN SON ANİME & MANGA HABERLERİ  

“Animesi gelse” isteği gerçekleşiyor.

Ünlü dövüş oyunu serilerinden BlazBlue’nun anime serisi, sonunda Arc System Works tarafından duyuruldu. Zaman dilimi olarak 2200 yılının yıl başı kutlamalarını içeren BlazBlue Alter Memory adlı anime serisinin yönetmenliğini Hideki Tachibana (Higurashi no Naku Koro ni Kira) yapacakken, Fullmetal Alchemist animesinin yönetmeni Seiji Mizushima ve oyun ekibindeki isimlerin de desteğiyle yapım hazırlanacak.

Spoiler

Yine yapımın resmi sayfasına göre seiyuu kadrosu da aşağıdaki şekilde belirlenmiş.

Tomokazu Sugita – Ragna the Bloodedge
Kanako Kondou – Noel Vermillion
Tetsuya Kakihara – Jin Kisaragi
Kana Ueda – Rachel Alucard
Yūichi Nakamura – Hazama
Chiwa Saito – Taokaka
Chiaki Takah-hi – Litchi Faye-Ling
Kenji Nomura – Iron Tager
Asami Imai – Tsubaki Yayoi
Chie Matsuura – Kokonoe
Tomomi Isomura – Makoto Nanaya

Anime serisinin Ekim ayında başlaması bekleniyor.

Love Live 2. Sezon Yolda...

2014 ilkbahar dönemine yeşil ışık yakıldı.

Müzik temalı anime serisi Love Live! 3. yıldönümü kutlamalarında serinin 2. sezonu için yeşil ışık yakıldı. 2014′ün ilkbahar dönemine yetiştirilmesi planlanan 2. sezonda μ grubunun yeni parçası da yer alacak . Ayrıca yine gelecek bahar çıkarılması planlanan bir PlayStation Vita oyunu da duyuruldu.

Serinin konusu ise şöyle: Otonokizaka Lisesine her geçen yıl daha da az öğrenci kaydolmaktadır. En sonunda okul yönetimi, okulu üç yıl içinde kapatacağını duyurur. Okulunu çok seven dokuz öğrenci kız, okullarına daha fazla ilgi çekmek ve bu sayede de okullarının kapanmasını engellemek için bir idol grubu kurmaya karar verirler. Böylece yeni dostluklar ve serüvenleri başlamış olur.

Serinin ilk sezonu 6 Ocak’ta yayınlanmaya başlandı. 13 bölümden oluşan anime, bir Japon sitesinde yapılan ankete göre ikinci sezonu en çok beklenen ve istenen seri.

ANİME TANITIM & DETAYLARI

Günün Animesi;

Anime adı : Basilisk
Anime türü : Aksiyon, Dövüş, Doğaüstü Güçler, Tarihi
Bölüm sayısı : 24
Yapım yılı : 2005

Özet;

Koga ve Iga klanları, kaderleri savaşmak olan ve 400 senedir savaşan iki ninja klanıdır ve bu klanlardaki kişiler doğa üstü yeteneklere sahiptirler. Koga Klanından Gennosuke ve Iga Klanından Oboro birbirlerine aşıktırlar ama kaderlerinde savaşmak vardır. İkisi de manasız savaşı sürdürmek istemeseler de, kendilerinin de içinde bulunduğu, her iki klandan seçilmiş 10'ar kişi bu savaşı sürdürürler.

[video=youtube;PS5bU5VuB8c]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PS5bU5VuB8c[/video]

NOT:
Bunun dışında konuda resim, video, anime tanıtımı vb. içerik içeren mesajlar yazılabilir, en sevdiğiniz karakterleri yazıp resimlerini ekleyebilirsiniz kısacası anime ile ilgili herşeyi burada paylaşabilirsiniz konu günceldir keyifli sohbetler ve paylaşımlar...

• Beğen
Tepkiler: BrainHacker, CABBAR, kullanıcıadları ve 3 diğerleri

hikmet366

hikmet366

Üye
Eğer Gereksize alınmassa çok güzel konu olur bu şu başlık olmamış usta o siyah yeri silsek

• Beğen
Tepkiler: Umur dağlar ve 1STayTRue35
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Başlıkta çok şekilli olmuş ha :ehe Bunu grup başlığı şeklinde yaparsak daha iyi olur sanırsam.Üye alımı gibi.Bu forumda bu tarz şeylere pek rastlamıyorum gerçi -hort takımı hariç ^.^ - ama olsun.

• Beğen
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar bence iyi bir konu olur herkesi beklerim ben anime izlemenin faydasını gördüm ve her yaşa hitap ediyor eğlenceli ve zevkli herkese tavsiye ederim bu konuya da beklerim :oke:

• Beğen
Tepkiler: tguzel7 ve Umur dağlar
marist

marist

Üye
:hmmm

• Beğen
Tepkiler: Umur dağlar
BigHackeR35

BigHackeR35

Üye
Hastalık bu animeler bu konu bence de çok güzel olur :D

• Beğen
Tepkiler: tguzel7, Umur dağlar ve 1STayTRue35
CABBAR

CABBAR

Üye
Dragon Ball Z var 30 küsur bölüme Geldim ama Dragon Ball kadar güzel değil bu

• Beğen
Kytos

Kytos

Üye
Death note süper :)

• Beğen
Tepkiler: Umur dağlar, tguzel7 ve 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: CABBAR ve Umur dağlar
BigHackeR35

BigHackeR35

Üye
Ben daha bleach i bitiremedim on numara bi anime bitirmek de istemiyorum aslında

• Beğen
Tepkiler: tguzel7, Umur dağlar ve 1STayTRue35
tguzel7

tguzel7

Üye
Bleach bugüne kadar izlediğim en iyi animeydi tavsiye ederim :oke:

• Beğen
Tepkiler: BigHackeR35, Umur dağlar ve 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
    Konu Sahibi
Bleach in üstüne bi anime bana o kadar zevk vermedi daha bakalım bekliyorum diğer animeleri :ok2:

• Beğen
Tepkiler: tguzel7, Umur dağlar ve BigHackeR35
tguzel7

tguzel7

Üye
Death Note da çok iyiydi ama ben ilk animeye onunla başladım :)

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35 ve Umur dağlar
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Naruto
Naruto Shippuuden
Bleach
Death Note

Animelerini bitirdim. Şu an basiliks izliyorum. Güzel gidiyor. Çizimleri harika. Animeler her yaşa hitap eder demişsin. Kısmen doğru. Çoğu animede kan ve cinsellik vardır. Onun için 13+ etiketi ile yayınlanırlar.

- - - Eklendi - - -

Not: Anime ve Manga severlere Otaku denir. Başlığı editleye bilirsin istersen. "Otakuların Mekanı" gibi.

• Beğen
Tepkiler: Umur dağlar, BigHackeR35 ve 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
    Konu Sahibi
Naruto
Naruto Shippuuden
Bleach
Death Note

Animelerini bitirdim. Şu an basiliks izliyorum. Güzel gidiyor. Çizimleri harika. Animeler her yaşa hitap eder demişsin. Kısmen doğru. Çoğu animede kan ve cinsellik vardır. Onun için 13+ etiketi ile yayınlanırlar.

- - - Eklendi - - -

Not: Anime ve Manga severlere Otaku denir. Başlığı editleye bilirsin istersen. "Otakuların Mekanı" gibi.
Yorum için teşekkürler ben bilerek böyle yazdım Basiliks hakkında yorum yapar mısın konusu nedir?

- - - Eklendi - - -

Naruto
Naruto Shippuuden
Bleach
Death Note

- - - Eklendi - - -

Yorum için teşekkürler ben bilerek böyle yazdım Basiliks hakkında yorum yapar mısın konusu nedir?

• Beğen
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Abi hangi animeyi izleyeyim? :) Death Note'un mangasını okuduğum için izlemeye gerek yok. Zaten birinci bölümü izledim acayip sıktı. KEsinlikle diğerlerinden önce bunu izle diyebileceğiniz var mı? Sadece bir tane animeye başlayacağım çünkü. :)

• Beğen
Kytos

Kytos

Üye
One piece tavsiye ederim :)

• Beğen
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Bende bugün başladım. Geldiğim yere kadar konusunu özetlersek:
- Tarihi bir anime. 19 yılını anlatıyor.
- Birbirine düşman olan iki şehir, barış antlaşması yapmaya karar veriyor. Antlaşmadan önceki gece şehirlerden biri, fırsat kollayıp diğer şehri yok ediyor. Savaş yeniden başlıyor. Yıllar sonra bu iki şehirdeki savaşın bitmesi için iki klandan liderler çağrılıyor. Ve her birine 10 kişiden oluşan bir liste veriliyor. Amaç listekilerin birbiri ile savaşıp, kazanan takımın şehrine saygınlık getirmesi. Lakin iki rakip takımının liderleri bir birine aşıktırlar.
- Türü: Tarih, Doğa üstü güçler, dövüş, macera.
-Diğer animelerden farklı olarak hiç güldürücü bir bölümü yok gibi. Hep kan.
- 26 bölüm.

Ayrıca dehşet bir çizimi var. İlk bölüme bir bakın.

• Beğen
Tepkiler: Umur dağlar, tguzel7 ve 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
    Konu Sahibi
Abi hangi animeyi izleyeyim? :) Death Note'un mangasını okuduğum için izlemeye gerek yok. Zaten birinci bölümü izledim acayip sıktı. KEsinlikle diğerlerinden önce bunu izle diyebileceğiniz var mı? Sadece bir tane animeye başlayacağım çünkü. :)
Naruto ve ya Bleach i öneririm ben sana eğer mangalarını okumadıysan şiddetle tavsiye ederim :oke:

- - - Eklendi - - -

Bende bugün başladım. Geldiğim yere kadar konusunu özetlersek:
- Tarihi bir anime. 19 yılını anlatıyor.
- Birbirine düşman olan iki şehir, barış antlaşması yapmaya karar veriyor. Antlaşmadan önceki gece şehirlerden biri, fırsat kollayıp diğer şehri yok ediyor. Savaş yeniden başlıyor. Yıllar sonra bu iki şehirdeki savaşın bitmesi için iki klandan liderler çağrılıyor. Ve her birine 10 kişiden oluşan bir liste veriliyor. Amaç listekilerin birbiri ile savaşıp, kazanan takımın şehrine saygınlık getirmesi. Lakin iki rakip takımının liderleri bir birine aşıktırlar.
- Türü: Tarih, Doğa üstü güçler, dövüş, macera.
-Diğer animelerden farklı olarak hiç güldürücü bir bölümü yok gibi. Hep kan.
- 26 bölüm.

Ayrıca dehşet bir çizimi var. İlk bölüme bir bakın.
Teşekkür ederim izlenmeye değer, bu tavsiyeleri biriktireceğim ve belli sayıya ulaştığında konuya tavsiye edilenler başlığı adı altında ekleyeceğim tek tek. :ok2:

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan, Umur dağlar ve BigHackeR35