Android Telefonlar hakkında sormak istediğiniz herşey

Sponsorlu Bağlantılar

Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
Android Telefonlar hakkında sormak istediğiniz herşey
Bana sorununuzun iletin size yardım etmeye çalışıyım :oke:

• Beğen
Tepkiler: Burak, sedat_69, arespk ve 1 kişi daha

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
güzell konu necmi, bütün android telefonların kullanım deneyimi hakkında mı? Yoksa sadece android yazılımı işlevi kullanımı programları hakkında mı?

samsunluyasir

samsunluyasir

Üye
önce ben sorayım o zaman. bu android nedir yahu neye yarar, farkları nedir? anlamadım da ben pek. kpss çalıştığım için durmadan cep telefonu dünyasından bihaber kaldım. geçenlerde ntvspor karasal uydu ve androidde yayındayız demişti. tv de mi izleniyor ve ücretli midir nedir? bir de 5 yıldır nokia N70 kullanan biri olduğum söyleyeyim de benim anlayabileceğim şekilde cevap verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
güzell konu necmi, bütün android telefonların kullanım deneyimi hakkında mı? Yoksa sadece android yazılımı işlevi kullanımı programları hakkında mı?
Sağol Mustafa abim .
Genel konu abi sorunlar vs.
önce ben sorayım o zaman. bu android nedir yahu neye yarar, farkları nedir? anlamadım da ben pek. kpss çalıştığım için durmadan cep telefonu dünyasından bihaber kaldım. geçenlerde ntvspor karasal uydu ve androidde yayındayız demişti. tv de mi izleniyor ve ücretli midir nedir? bir de 5 yıldır nokia N70 kullanan biri olduğum söyleyeyim de benim anlayabileceğim şekilde cevap verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Android işletim sistemi google tarafindan uretilmistir .
Su an dünya'nın en hızlı en islevsel isletim sistemidir.
Su an butun dunya markalari android sistemi kullanmaktadir. En iyi üretici olarak HTC ve Samsung başta gelir.

samsunluyasir

samsunluyasir

Üye
peki avantajları nedir? neden tercih etmeliyiz?

Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
peki avantajları nedir? neden tercih etmeliyiz?

Android dünya'nin en iyi veritabanina sahip islemcidir .
Bulunduğu telefonun hizini kendi beyni sayesinde 2 kat artirir.
Google altyapsi sayesinde guvenli internet e mail vs. Ve Android sistemlerde artik istediğiniz her uygulamayi bulabilirsiniz.

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
Samsung Wave kullanıcısıyım ve bada cidden çok sıktı sinir bozucu bir sistem androide geçmek istiyorum Htc Desire HD düşünüyorum. Ama Android güncellemeleri o telefona ne zamana kadar gelicek ve nasıl bir telefon pek bilgim yok bilgilendirirsen sevinirim =)

Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Wave kullanıcısıyım ve bada cidden çok sıktı sinir bozucu bir sistem androide geçmek istiyorum Htc Desire HD düşünüyorum. Ama Android güncellemeleri o telefona ne zamana kadar gelicek ve nasıl bir telefon pek bilgim yok bilgilendirirsen sevinirim =)

Desire HD fabrika sürümü Android 2.2 froyo bence en iyisi su an guncelleme eylül gibi gözüküyor.
Beklemek istemiyorsaniz cihazi root edip 2.3 gingerband'a gecis yapabilirsiniz.

wak2as

wak2as

Üye
Telefonun ekranında Sürekli

Üzgünüz! com.andrid.phone beklenmedik biçimde durdu yazıyor kapanmaya zorla dediğimde aynı uyarı tekra çıkıyor ne yapmalıyım :hmmm

Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun ekranında Sürekli

Üzgünüz! com.andrid.phone beklenmedik biçimde durdu yazıyor kapanmaya zorla dediğimde aynı uyarı tekra çıkıyor ne yapmalıyım :hmmm

Telefonunuz root'lumu yoksa kendi sistemimi

wak2as

wak2as

Üye
telefon root lu superuser ile

sh0ck

sh0ck

Üye

Desire HD fabrika sürümü Android 2.2 froyo bence en iyisi su an guncelleme eylül gibi gözüküyor.
Beklemek istemiyorsaniz cihazi root edip 2.3 gingerband'a gecis yapabilirsiniz.

Bilgi yanlışlığı var hocam burda. 2 Ay önce resmi Güncelleme çıktı zaten DHD için. 2.3 Ginger.HTC takvimine uyup güncellemeyi nazlamadan 1 hafta içinde bütün Branding/Brandingsiz cihazlara ulaştırdı.

• Beğen
Tepkiler: egemen922
Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
Bilgi yanlışlığı var hocam burda. 2 Ay önce resmi Güncelleme çıktı zaten DHD için. 2.3 Ginger.HTC takvimine uyup güncellemeyi nazlamadan 1 hafta içinde bütün Branding/Brandingsiz cihazlara ulaştırdı.

benim bildiğim bu kadar yardim edemediysek kusura bakma .

blacktalon

blacktalon

Üye
androidtelefonları.com ne kadar güvenli biliyor musun 2.el vermediklerini nerden bileceğiz ve garantide sıkıntı çıkar mı? diyelim ki geldi tel 2 gün sonra sorunlu çıktı garantiye verdin yapamadılar başka yere verme imkaınında olmayacak sıkıntı çıkar mı ?:hmmm

Necmati

Necmati

Üye
    Konu Sahibi
androidtelefonları.com ne kadar güvenli biliyor musun 2.el vermediklerini nerden bileceğiz ve garantide sıkıntı çıkar mı? diyelim ki geldi tel 2 gün sonra sorunlu çıktı garantiye verdin yapamadılar başka yere verme imkaınında olmayacak sıkıntı çıkar mı ?:hmmm

internetten 2.el telefon almayin bence direk bir telefoncuya gidip beğenin kullanin alin :)

blacktalon

blacktalon

Üye
2. el değil ordakiler 0 ama 2.el gelirse diyorum güvenilir mi yani bilio musun

trqwe

Üye
androit mi yoksa ios mu? almayı düşündüğüm iki telefon var galaxy s2 ve i phone 4...ben araştırmayı bulmayı ve uygulamaya para vermemek için sabahlamayı seven birisiyim..gerçi öğrenciyken ve zamanım bolken bu böyleysi..şimdilerde başımın pek ağrımayacağı ve uygulamalarına yine ücretsiz ulaşabileceğim bie tel istiyorum..millette var diye bir şeye para vermem.ama kaliteye önem veririm..keşke istekleriniz diye bir proğram olsa yazsam bana uygun teli çıkartıp kenara koysa..androiti araştırıyorum donanıma göre yazılım yapmaktanda telefon üreticilerinin yazılıma göre donanım yapmasını bekleyen bir stratejisi var gibi..İOS a bakıyorum sadece i phone da kullanılıyor ve ne gibi çakallıklar yaptığını kimse bilemiyor hız ve kalite anlamında..
amam İOS için yapılan proğramlara bakıyorum oyunlara bakıyorum GYRo lum olan lar filan millet özel çaba harcıyor i phone için..VİPER diye bir firma i PHON ile aracı uzaktan yöneten bri proğram yapıyor.televizyonlar bankalar önce i phone için uygulama ğretiyor..Ama i PHONE kullanıcıları dünyadan bihaber yazılımdan anlamaz yaptıkları her şeyi bir başkasına yaptırıp para vermeyi tercih eden.Araştırmayı uğraşmayı sevmeyen yine çoğu i phone gibi bir telefonnu sadece arama yapmak mesaj yazmak için kullanan mail senkronizasyonunuı bile kullanmayan kişilerden luşuyor..ve şöylede bir durum var i phone uygulamalarınna çok kolay ulaşılabiliyor gözüküyor.Uğraşmak yok..ANDROİTe gelince özelleştirme,kişselleştirme çok uygulama açık kaynak filan deniliyor ama bir oyunun uygun versiyonu için bile forum forum dolaşmak gerekiyor.uygun oyunu bullsan bile Yok SD dosyasını indireceksin yok ana klasöre atacaksın yok hafıza kartında bulundurursan kasacak bir sürü anlamsız can sıkıntısı gözüme çarpıyor..Ve galaxy s2 gibi doannımlı bir telefona androit koyacaksın ama piyasada gro destekli oyun bulamayacaksın.A phone için onlarca gro kullanan oyun bulşabilirsin.ve ı phone la kullanabileceğin uzaktan kumandalı helikopter tarzı bir alet var onunda yanılmıyorsam androitli telefonların dersteklemediği bir bağlantı türü var o bağlantının ne olduğunu daha bulamadım...ha ..bir de çıkan her telefon bir yıl önceki i phone ile karşılaştırışlıyor ki bu bile i phon u öne çıkartıyor ama herkeste var abi i phone....
sonuç olarak yazdıklarım i phonu biraz öne çıkartsa da donanım olarak s2 yi incelediğimde aklım s2 ye gidiyor sonra ip4 den bi özellik tekrar aklımı çeliyor..
ne dersiniz ip5 i mi beklemeliyim yoksa hiç uğraşmayıp HTC mi alıyım:):):)

Üst Alt