Android tabletlere symbian veya pc den wifi üzerinden internet paylaşımı

Sponsorlu Bağlantılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Android tabletlere symbian veya pc den wifi üzerinden internet paylaşımı
Android tabletler için Ad-hoc bağlantı modudur. Root gerektirir.

Bilgisayardan veya symbian telefonlardan internet bağlantınızı android tabletinize paylaştırabilirsiniz. Yani kısaca pc nizdeki veya symbian telefonunuzdaki internet bağlantısını tabletinize verirsiniz.

Android te WEP güvenlik türü bağlantıları es geçilir görmezden gelinir o yüzden web güvenlik türündeki bağlantılara bağlanamazsınız. Oysaki PC ve Symbian telefonlar sadece WEP güvenlik türünde paylaşım yapıyor. Bunun aşmak için bu modu uygulamanız gerekir.

Android tablette yapılması gerekenler
---Tablette wifi bağlantısını kapatın.
---Paylaştığım Root explorer ile system bin klasörüne gidip orjinal wpa_supplicant dosyasının yedeğini bir yere kopyalayın sorun olursa eski haline dönmek için yoksa durduk yere ufak bir şey için rom yükleme yapmayalım
---Android - symbian veya pc modu.zip içindeki wpa_supplicant dosyasını eklentide verdiğim root explorer ile system bin içine kopyalayıp yapıştırmak.
---Üzerine yazılsın mı sorusuna evet demek.
---Bitti. Wifi açın bilgisayardan veya symbian telefondan paylaşımızı açın bağlanın. Ainol Hero 10 tabletim de kendim denedim. Büyük ihtimal tüm çin malı 4.1.1 sürüm tabletlerde çalışacaktır.

Symbian telefonlardan internet paylaşımı içim hot spot uygulamalar
1.http://www.maxicep.com/maxipda-turk...symbian-3-unsigned-turkce-maxipda-739622.html
2.http://www.maxicep.com/symbian-3-di...s60v3-s-1-s-3-signed-resmi-turkce-599252.html

Bilgisayardan hot spot programları var ama çoğu işe yaramaz kendimiz yapalım
Yapmanız gerekenler
1-Bilgisayarınızda wifi açık olsun ama herhangi bir wifi ağına bağlı olmamalısınız çünkü paylaşımınızı wifi üzerinden yapacağız.
2-Denetim masası - Ağ paylaşım merkezi ve Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin e gidin
3-Paylaşmak istediğiniz bağlantı (Yerel ağ veya 3g modem veya çevirmeli bağlantı hangisinde net varsa) üzerinde sağ tıkla Özellikler deyip Paylaşım sekmesinizi açın.
4-İnternet bağlantısı paylaşımı - Diğer ağ kullanıcı vs vs yazan yere tık koyup seçim penceresinden Kablosuz ağ bağlantısını seçiyoruz. Tamam deyip çıkıyoruz.
5-Tekrar Denetim masası - Ağ paylaşım merkezine gidiyoruz.
6-Ağ ayarlarınızı değiştirin bölmesinden Yeni bağlantı veya ağ kurun tıklayın
7-Kablosuz geçici ( bilgisayarlar arası )ağ kur seçin. İleri İleri
8-Ağ adı girin türkçe karakter yazmamaya dikkat edin (ğüşiöç) gibi
9-Güvenlik türü WEP seçin ve 5 haneli şifre girin ve Bu ağı kaydet işaretleyin ileri deyip
10- Tamamlandı ekranı geldiğinde Masa üstünde ağ simgesine tıkladığınızda oluşturmuş olduğunuz kablosuz ağınızı görebilirsiniz. Yapmanız gereken telefonunuzdan veya tabletinizden wifi açıp yeni ağınızı bulup şifrenizi girip bağlanmaktır.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Fx.sasser, Emrgncy, RetaXter ve 2 diğerleri

Şehriyar

Şehriyar

Üye
teşekkürler :oke:

• Beğen
Tepkiler: Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Ben ne ise yarayacağını anlamadim :(

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
asigsasi

asigsasi

Üye
şimdi bununla telefondaki interneti tablet pc ye verebiliyor muyuz

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
evet

woldemort_1

Üye
connectify-me ile bilgisayardan tüm telefonlara wifi ile net verebilirsiniz :) teşekkürler abicim

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
o oprogram tüm bağlantıları görmeyebiliyor bende kullandım görüşüm pek işe yaramıyor her usb modem farklı kimi çevirmeli kimi genişbantlı değişik değişik bu en temizi bir kere yapacaksın bu ayarları bitti daha sonra bağlan demek yeterli

• Beğen
Tepkiler: woldemort_1

kilic450

Üye
kopyalama hatası veriyor. Türkçe olarak kopyalayamazsınız program sadece dosyalara bakmak içindir yazıyor yardımcı olursanız sevinirim

- - - Eklendi - - -

android sürüm 4.0 çin malı tablet

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
root gerekiyor

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
TEŞEKKÜRLER bunu duyunca arkadaşım beni 2 kat daha çok sevecek :aha:

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
sen Ne diyorsun bu modu nette bularak tabletimi bir kere daha sevdim evde wifi olmayınca tablet ise yaramıyor du artık daha çok kullanıyorum

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
sen Ne diyorsun bu modu nette bularak tabletimi bir kere daha sevdim evde wifi olmayınca tablet ise yaramıyor du artık daha çok kullanıyorum

aynen valla arkadaşa tablet aldık telefnda internet var kullanamıyoduk söyledim kendine daha yapmadım beceremez arkadaşda bana bağırıp çağrıyo yap başımı yiyo :ehe

heroman33

heroman33

Üye
windows 8 çalışıyor mu bu? ben yapmaya çalıştım ama olmadı. Avea jet modemim var. bunu kullanarak windows 8 ya da xp den nasıl wifi internet paylaşımı yapabilirim? bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

rsim

Üye
Meraba eklenmiş olan zip li dosya 6 kb olarak iniyor ve wpa_supplicant yok gibi veya ben bulamadım. Güncellenebilir mi acaba

thechatlak

Üye
her tür tablet oluyomu acaba yoksa marka model sürüm farkediyomu tşk.

full force

full force

Üye
Teşekkürler kardeşim işe yaradı çok lazımdı bu :oke:

Joker.

Joker.

Üye
root yapınca garanti dışına çıkarmı geri dönmek için ne yapılmalı

- - - Eklendi - - -

Olmuyo :(

sarp31

Üye
system bin. klasöründen kopyala diyorum da onu başka bi yere nasıl taşıyabilirim yada o bin klasörüne nasıl o dosyayı atabilirim

sorry gözümün önünü görmemişim =)

ayı boğan

Üye
root kurumundan sonra koptu bende ayrıntılı anlatsana bi

Üst Alt