Android Ram Yönetimi Ve S.S.S (RAMLE İLGİLİ KONU AÇMADAN ÖNCE BURAYA BAKIN!)

Sponsorlu Bağlantılar

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
swap alaninin ne demek oldugunu en iyi N900 kullananlar cevaplayacaktir sanirim :ehe
600MHz islemci, 256Mb Ram, 768Mb Swap alani ve overclock ile Samsung Galaxy S2'yi bile gectigini gorebilirsiniz :)
Aynısını bizde yaparsak ne olur peki :ehe

S2 overclock ve 768 mb swap alanı ile ne olur acaba :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye

Aynısını bizde yaparsak ne olur peki :ehe

S2 overclock ve 768 mb swap alanı ile ne olur acaba :D

s2 nin overclock ile 1.7GHz'e kadar cikabilecegini dusunmuyorum :D ayrica n900'de kendiliginden 768Mb swap alani mevcut, saf linux cekirdekli Maemo5 isletim sistemi oldugundan olsa gerek :ehe

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

s2 nin overclock ile 1.7GHz'e kadar cikabilecegini dusunmuyorum :D ayrica n900'de kendiliginden 768Mb swap alani mevcut, saf linux cekirdekli Maemo5 isletim sistemi oldugundan olsa gerek :ehe

O konfigurasyonla alakalı.İstenilirse Androidi de ilk çalışmadan itibaren swap alanı kullanması sağlanabilir.

S2 1.8 Ghz ye kadar çıkabiliyor. :D

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
exynos o kadar yapabiliyormu overclock ta :zong: tahmin etmiyordum. Siyah Kernel Rules! :D

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Dual core olduğundan çok ısınıyordur belki aslında smartassv2 veya conservative gibi governer tiplerinde çok ısınmaması lazım

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Dual core olduğundan çok ısınıyordur belki aslında smartassv2 veya conservative gibi governer tiplerinde çok ısınmaması lazım

O zamanda o.c nin bir anlamı kalmaz.

1.8 ghz nin tadını çıkarmak için performance governorunda kullanmak lazım.

Ve birazda UV yapmak lazım..

Seglopsi

Seglopsi

Üye

1.8 ghz ye kadar rahat çıkıyor.Tek sorun iyi bir soğutma lazım :ehe

cok iyiymis 1.8 :) zaten overclock dedigin islemcinin calisma hizinin maksimum + yuzde50 si kadardir. swap alaninin istenildigi kadar yapilabilecegini tabiki biliyorum :ehe kastim ise android saf linux cekirdegini kullanmiyor onu demek istedim :D ayrica dalvik amca olmasa android gercekten iyi bir sistem o biraz fazla orada isleri bozuyor :)

• Beğen
Tepkiler: pRime.
pRime.

pRime.

Üye
çok dertli sistem çok. ayrıca 5800 için gelen arkadaşa baya güldüm. :D

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
çok dertli sistem çok. ayrıca 5800 için gelen arkadaşa baya güldüm. :D
Aynen ama uğraşmak ve sürekli düzeltmeye çalışmakda ayrı bir zevk veriyor :ehe

O arkadaşa ne desem bilemedim sonunda normal cevap verdim :ehe

Osmanlı Evladı

Osmanlı Evladı

Üye
Öneriler için teşekkürler.

DİJİTALEMİN63

Üye
Teşşekürler emegine saglik

avcitalip

avcitalip

Üye
ram'i temizlemezsek ne olur ? samsung'un kendi task killer'ını önerirmisin lmk ile ne kadar çakışır ? ben onu kullanıyorum :evet:

- - - Eklendi - - -

s2 siyah kernel yardımı ile 1.6 GHZ'ye kadar overclock yapılabiliyor :evet:

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ram'i temizlemezsek ne olur ? samsung'un kendi task killer'ını önerirmisin lmk ile ne kadar çakışır ? ben onu kullanıyorum :evet:

- - - Eklendi - - -

s2 siyah kernel yardımı ile 1.6 GHZ'ye kadar overclock yapılabiliyor :evet:

s2 1.8 ghz e kadar overclock ediliyor yalniz asiri isinma sorunu var ona bisey yapilamiyor, diye okumustum.

avcitalip

avcitalip

Üye

s2 1.8 ghz e kadar overclock ediliyor yalniz asiri isinma sorunu var ona bisey yapilamiyor, diye okumustum.

ben antutu'nun programından bakmıştım,1.6 GHZ yazıyordu sanırım 1.8'e başka programlarla çıkartılıyor :evet:

yuxexexy

yuxexexy

Üye
tşk aradığım sorulara cevap buldum

mcfirtina

Üye
sağol kardeşim bu konuda bilgili değilim ama araştırmalarıma görede en iyisinin bu olduğunu öğrendim eywallah :alkis

ka_za

ka_za

Üye
Çok yararlı bi konu olmuş Teşekkürler

avcitalip

avcitalip

Üye

O konfigurasyonla alakalı.İstenilirse Androidi de ilk çalışmadan itibaren swap alanı kullanması sağlanabilir.

S2 1.8 Ghz ye kadar çıkabiliyor. :D

kardeşim ben benim s3'e 512 MB't falan swap yapmak istiyorum bazen gerçekten takılıyor ram yetmeyebiliyor ne yapmam gerekir ? bu arada yaptığımız swap görev yöneticisinde gözüküyor mu ? :)