Alonso Türkiyede

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quattro

Quattro

Üye
    Konu Sahibi
Alonso Türkiyede
BAR-Honda takımının İngiliz pilotu Jenson Button'un ardından Renault'nun İspanyol pilotu Fernando Alonso'nun da 15 Mayıs'ta İstanbul'a geleceği bildirildi. Formula 1'de sezona çok iyi bir başlangıç yapan ve pilotlar klasmanında liderlik koltuğuna oturan Alonso, Sultanahmet Meydanı'nda bir gösteri sürüşü yapacak.

Dünya Şampiyonası'nı lider olarak sürdüren Renault F1 Takımı, 15 Mayıs Pazar günü, 21 Ağustos'taki Türkiye Grand Prix yarışından yaklaşık 3 ay önce, Formula 1 aracını İstanbul'un tarihi merkezinde, Sultanahmet Hipodrom Meydanı'nda otomobilseverlerle buluşacak.

Halka açık ücretsiz düzenlenecek gösterinin ardından, Alonso'nun meydanda yaklaşık 10 tur atacağı bildirildi.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, bu olay nedeniyle büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadığını belirterek, “Türkiye'de, Formula 1'e ilgi her geçen gün artıyor. Bu gösteri, otomobilseverleri son derece heyecan verici bu spor dalına daha fazla yaklaştırmak amacıyla onların ayağına kadar gitme irademizi gösteriyor. Yarışseverlerin, bu heyecanı bizimle birlikte paylaşacağını umuyoruz” dedi.

İstanbul'a gelmek için sabırsızlandığını belirten Fernando Alonso da “Türkiye'de F1 Grand Prix yarışı yapılacak olması nedeniyle sevinçliyim. İstanbul'u tanımıyorum ama en çok görmek istediğim yerlerin başında geliyor. Böylesine tarih yüklü bir kentin sokaklarında F1 aracımı kullanma fırsatına sahip olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Daha önce Madrid'de yaptığım Renault F1 Road Show, bende unutulmaz anılar bıraktı. İstanbul'da da böyle olacağına inanıyorum. Bu spor dalının büyüsünü paylaşmak üzere Türk otomobilseverlerle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde bir açıklamada bulundu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Forever Alonso :artı: :artı:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt