Ali Koç'tan şok açıklama: "Gerekirse Avrupa'ya gitmeyiz" .

Sponsorlu Bağlantılar

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
    Konu Sahibi
Ali Koç'tan şok açıklama: "Gerekirse Avrupa'ya gitmeyiz" .
Basın toplantısında soruları cevaplayan Başkan Ali Koç, "Önümüzdeki yıl hedefimiz Avrupa'ya gitmektense doğru hamleleri yapıp şampiyonluk kadrosunu oluşturmak. Çünkü hiçbir harcama yapmasak da FFP kurallarını yerine getiremeyeceğiz" dedi.
Fenerbahce ersun yanal için imza töreni düzenledi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ersun Yanal en büyük hedefinin 4. yıldızı takmak olduğunu ifade etti. Yanal, "Şu anda sorumluluklarımı, heyecanımı ve hedefimi anlatayım. Evet 4. yıldızı takacağız. 4. yıldızı takmak için hepinizin desteğiyle, bu şampiyonluğu göğüsleyeceğiz. Başka alternatifi olmadığını düşünüyorum" diye konuştu.

İmza töreninde önemli açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise takımda büyük bir değişimin olacağının sinyalini verdi. Devre arasında bazı futbolcularla yolların ayrılacağını belirten Ali Koç, kulübün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları da dile getirdi.

Ersun Yanal'ın açıklamalarından satır başları;

"Sayın başkan süreci anlattı. İki gündür buradayım. Bir maç oynadım. Fenerbahçe'nin büyüklüğü sportif hedeflerinin büyüklüğüdür, Fenerbahçe Türk sporunun lokomotifidir."

"Şu anda sorumluluklarımı, heyecanımı ve hedefimi anlatayım. Evet 4. yıldızı takacağız. 4. yıldızı takmak için hepinizin desteğiyle, bu şampiyonluğu göğüsleyeceğiz. Başka alternatifi olmadığını düşünüyorum."

"Burada olmaktan çok mutluyum. Bu mutluluğumu da sonuçlarla pekiştirerek herkesi mutlu etmek istiyorum."

"İkinci yarıdaki cetvele baktığımızda, ligin yeni başladığını düşünürsek zirvede olan bir takım olacağız. Sıralamada nerede oluruz bilmiyorum ama lig yeni başladığında Fenerbahçe nerede olması gerekiyorsa orada olacağız."

"Tüm oyuncularla ilgili tasarrufumu geniş bir toplantıda konuşacağız. Antalyaspor maçından sonra da sizin sorularınıza açık yüreklilikle cevap vereceğiz."

"Fenerbahçe'nin bir kültürü var. Taraftarın, sevenlerin bir kültürü var. Onun dışında hiçbir şey yapmaya çalışmayacağız. Fenerbahçe'nin oynaması gerektiği gibi oynayıp sonuca ulaşacağız. İstatistikleri yine biz belirleyeceğiz."

"Ben o takımı tek başıma şampiyon yapmadım. Kıymetli oyuncularımız, taraftarımız ve yönetimimiz birlikteydi. Yine aynı şekilde hep beraber çok daha keyiflisini yaşayacağımızı düşünüyorum."

"Oyun temposu ve sürekliliği kazanmak için zamana ihtiyacımız var. Rakibimize ikinci yarı çok pozisyon vermedik. Bunu daha uzun süre hedefimiz var. Her oyunun kendi kondisyonu, dayanıklılığı var. Bunu başarmak kısa sürede zor ama ikinci yarı öyle bir Fenerbahçe göreceksiniz"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarından satır başları;

"Soner Ergen isimli taraftarımız maçtan önce tribünden düşerek hastaneye kaldırıldı. Son aldığımız bilgilere göre iki ameliyat geçirdi. Hem beyin hem de omurilik ameliyatı... Ameliyatların iyi geçtiğini öğrendik. İnşallah Soner kardeşimiz sıkıntılı durumu atlatacak."

"BÖYLE BİR SENARYOYU TAHMİN EDEMEZDİK"
"Hocamızın sesi biraz kısık. Dün akşam gördünüz yerinde duramıyordu. O bir şeyler söyleyecek. Birkaç soru alabiliriz. Onun dışında çok yormayalım onu. İleride daha kapsamlı toplantı yapacağız. Ben buradayım, bana istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz."

"Sezon başında hiçbirimiz 16. haftada böyle bir senaryoyu tahmin edemezdik. belki 5-0 kazanacağımız maçı son dakika golüyle beraber bitirmemiz... Yaşananları, Formsuzluk, dayanıksızlık, transfer yanlışları gibi sözlerle futbol diliyle anlatmamız mümkün değil."

Üst Alt