Alex Ferguson Türk Taraftarlar İçin : " 21:45 'teki maça 12:00 'de geliyorlar "


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson,
Avrupa kupalarında daha önce Galatasaray ve Fenerbahçe ile yaptıkları maçlarda edindikleri tecrübenin,
Beşiktaş'a karşı kendileri için faydalı olacağını ifade etti.Ferguson, Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu mücadelesinde bugün Beşiktaş ile yapacakları maç öncesi dün akşam BJK İnönü Stadı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İngiliz ekibin teknik direktörü, daha önce Galatasaray ve Fenerbahçe ile oynadıklarını hatırlatılarak, "Beşiktaş ile oynamanız bir anlamda üçleme olacak. Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna verdiği yanıtta, "Değişik tecrübeler edindik. Çeşitli kereler Galatasaray ve Fenerbahçe ile oynadık. Fenerbahçe bizi Old Trafford'da yenen bir Türk takımı. Ne kadar tecrübe olacağını kim söyleyebilir. Her maç farklı bir tecrübe oluyor tabi ki. Yarınki maçımızda da bize faydası olacak" diye konuştu.

Beşiktaş hakkındaki fikirleri sorulan Ferguson, "Stadın atmosferiyle ilgili, tecrübelerimizle ilgili her şeyimizi ortaya koyacağız. Beşiktaş'ın çok akıllı futbolculardan kurulu olduğunu, kısa paslarla istikrarlı gittiklerini ve oyuncuların çok değişmeden oynadıklarını gözlemledim" şeklinde ifadeler kullandı.

Beşiktaş'ın derbi maçta Galatasaray'a yenilgisiyle ilgili olarak da Ferguson, "Maalesef onlar için kötü bir yenilgi oldu. Beşiktaş her zamanki kadrosuyla çıkmadı. Tello'yu, Bobo'yu oynatmadı. Oyunun bazı bölümlerinde gayet iyi, başarılı hareketleri de oldu" değerlendirmesi yaptı.
Bir İngiliz gazetecinin, "Türkiye'de tuhaf bir durum var. Seyirciler maçtan çok önce stada geliyor. Bu size bir baskı uygular mı?" sorusuna İngiliz ekibin teknik direktörü, "Gerçekten Türkiye'ye has bir durum. Saat 12 gibi stada geliyorlar. Bayağı kuvvetli bir taraftarları söz konusu" diye yanıt verdi.

Manchester United'ın bu yılki kadrosuyla geçen sezon ki kadrosu arasında mukayese yapması istenen Ferguson, "Takımımız bu yıl da kuvvetli. Ronaldo gitti, ama şu anda genç bir takım var. Takımımız gayet iyi" dedi.

Ferguson ile birlikte toplantıda yer alan kaleci Ben Foster, Beşiktaş'ın bu sezon Türkiye Ligi'ndeki performansının hatırlatılması üzerine, "Biz bunu fazla hesaba katmayacağız. Deplasman takımlarının Türkiye'de ne zor şartlarda oynadığını biliyoruz. Çıkıp normal futbolumuzu oynayacağız" şeklinde konuştu.
 
darülmendep

darülmendep

Üye
Gelsin bakalım
 
™мaxiмємσ!

™мaxiмємσ!

Üye
valla ronaldo olsaydı :agla ağlardım ama yok :ehe gülüyorum
 
arslansem

arslansem

Üye
Ferguson abartma canım :ehe
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt