alacağım notebook hakkında yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

şerbetci

Üye
    Konu Sahibi
alacağım notebook hakkında yardım
selam arkadaşlar yarına hayırlısıyla laptop almaya gidicem. laptoppun tam modelini hatırlayamıyorum ama markası lenovoydu. özellikleri ise şöyle telefona yazmıştım

işlemci: intel i5 3210m
bellek(ram): 4gb
hdd: 500gb
ekran kartı markası: nvidia
modeli: gt630m

laptop normalde mediamaktta 1400tl ama ben bir tanıdık bilgisayarcıdan 1200tl ye alıcam. sorulara geliyim.

1. laptopun markası olan lenovo iyimidir.
2. ısınma problemi çıkarırmı
3. oyun performansı iyimidir.(bf3-codmw3-cod black ops2 gibi oyunları oynayabilirmiyim.
4. 1200tl fiyattan alıyorum iyimi kötümü?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
1- lenovo iyidir

2- lenovolarda genel anlamda ısınma sorunu yok hatta buz gibi oluyor sıkıntı olacağını sanmıyorum.

3- oynayabilirsin ancak ultra ayarda sıkıntı yapabilir. Medium high arası oynanabilir.

4- 1200 tl'ye i5 işlemcili gt630'lu pc iyidir al derim :oke:

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe ve şerbetci

şerbetci

Üye
    Konu Sahibi
1- lenovo iyidir

2- lenovolarda genel anlamda ısınma sorunu yok hatta buz gibi oluyor sıkıntı olacağını sanmıyorum.

3- oynayabilirsin ancak ultra ayarda sıkıntı yapabilir. Medium high arası oynanabilir.

4- 1200 tl'ye i5 işlemcili gt630'lu pc iyidir al derim :oke:

sağol kardeşim yardımların için alıcam hayırlısıyla yarın

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
lenovo z580 ise bazı sıkıntılı ürünler mevcut. dikkat etmekte fayda var :oke:

şerbetci

Üye
    Konu Sahibi
z580 değilya ondan enim P.... bişeydi hatırlamıyorum ama özellikleri bunlardı

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
z580 şans işi gerçekten bazıları problemli olabiliyor 4 arkadaşımda var 1'i problemli diğerlerinde sıkıntı yok gayette memnunlar.

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe

şerbetci

Üye
    Konu Sahibi
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
seri üretimden mi kaynaklanıyo acaba:hmmm

elektronik diyelim illa şans işi dandik bir marka bazen en iyisinden bile sorunsuz çıkabiliyor ama en ünlü markalar bile sıkıntı çıkarabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: şerbetci

şerbetci

Üye
    Konu Sahibi

elektronik diyelim illa şans işi dandik bir marka bazen en iyisinden bile sorunsuz çıkabiliyor ama en ünlü markalar bile sıkıntı çıkarabiliyor.

konuyla alakası yok ama sizce en iyi laptop markası sıralamsı nasıl asus, lenovo, msı, acer, packard bell, toshiba, gibi markalardan lenovo size göre kaçıncı olurdu.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
konuyla alakası yok ama sizce en iyi laptop markası sıralamsı nasıl asus, lenovo, msı, acer, packard bell, toshiba, gibi markalardan lenovo size göre kaçıncı olurdu.

toshiba, sony (bu ikisi pahalıdır iyidir ama ben kullanmam çünkü aynı fiyata daha yüksek donanımlı başka bir marka alabilirim ama fiyatı düşünmezsek bu ikisi zaten isim yapmış markalardır.)

Asus bence en iyisi fiyat donanım sağlamlık konusunda aldığı parayı gerçekten hakediyor. Onun dışında Bu herkese göre değişir sıralama tam olarak yok mesela samsung derim ama lenovonun bir modeli samsungdan iyidir ama alacağım markalar, asus, samsung, lenovo. Kesinlikle almayacağım cihazlar hp, acer, packard bell. Dellde iyi marka bana göre sağlamlık ve performans açısından ama tasarımları falan pek hoşuma gitmiyor o da göreceli bir konu tabiki. Kendi kullandığım markada MSI.

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe ve şerbetci

şerbetci

Üye
    Konu Sahibi

toshiba, sony (bu ikisi pahalıdır iyidir ama ben kullanmam çünkü aynı fiyata daha yüksek donanımlı başka bir marka alabilirim ama fiyatı düşünmezsek bu ikisi zaten isim yapmış markalardır.)

Asus bence en iyisi fiyat donanım sağlamlık konusunda aldığı parayı gerçekten hakediyor. Onun dışında Bu herkese göre değişir sıralama tam olarak yok mesela samsung derim ama lenovonun bir modeli samsungdan iyidir ama alacağım markalar, asus, samsung, lenovo. Kesinlikle almayacağım cihazlar hp, acer, packard bell. Dellde iyi marka bana göre sağlamlık ve performans açısından ama tasarımları falan pek hoşuma gitmiyor o da göreceli bir konu tabiki. Kendi kullandığım markada MSI.

çok teşekkürler yardımların için:alkis

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
rica ederim şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: şerbetci
Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
rica ederim şimdiden hayırlı olsun.

MSI Asus'dan bir adam daha önde gibi duruyor Halis hocam.Kısa tabiriyle canavar gibi denmeyi hakediyor.Kullandığınız da MSI olduğuna göre sizde bu kanıya varmışsınız.

Bu fiyata bu özellikde laptop şu an için ideal.Ama çok şey beklememen yararına olur.Mağlum barındırdığı GT630 ekran kartı 600 serisinin giriş seviyesi bir kart.Çokda yükseklerde uçmamak gerekir en azından orta ayarı maximum olarak görebilirsin.
Bir yandan sende haklısın ki ekran kartı GT650 ve üzerine çıktıkca fiyat 2000 veya üzerine çıkabiliyor.
Yinede Asus modellerine bir göz atmanda fayda var daha iyilerine erişebilirsin.

şerbetci

Üye
    Konu Sahibi
MSI Asus'dan bir adam daha önde gibi duruyor Halis hocam.Kısa tabiriyle canavar gibi denmeyi hakediyor.Kullandığınız da MSI olduğuna göre sizde bu kanıya varmışsınız.

Bu fiyata bu özellikde laptop şu an için ideal.Ama çok şey beklememen yararına olur.Mağlum barındırdığı GT630 ekran kartı 600 serisinin giriş seviyesi bir kart.Çokda yükseklerde uçmamak gerekir en azından orta ayarı maximum olarak görebilirsin.
Bir yandan sende haklısın ki ekran kartı GT650 ve üzerine çıktıkca fiyat 2000 veya üzerine çıkabiliyor.

kardeşim asus un 1200-1400tl aralığındaki tüm laptoplarını inceledim ilk düşüncem asus tu eniştemde 8yıldır asus var bir sorunu yok hep sorarım. işte asus un 1200-1400tl lik bütün modellerini inceledim hep 610 ekran kartı çoğunlukta bazen 620 görüyorum.
630m ekran kartı 610 ve 620ye göre çok çok iyi olduğunu biliyorum. abimin önceki laptopu lenovoydu 3 buçuk yıl kullandı bir sorunu olmadı ama o daha iyi performans için sattı asus aldı.

- - - Eklendi - - -

fiyat bakımında iyi olduğuna sevindim ben kazık yiyorum felan sanmıştım :ehe

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
kardeşim asus un 1200-1400tl aralığındaki tüm laptoplarını inceledim ilk düşüncem asus tu eniştemde 8yıldır asus var bir sorunu yok hep sorarım. işte asus un 1200-1400tl lik bütün modellerini inceledim hep 610 ekran kartı çoğunlukta bazen 620 görüyorum.
630m ekran kartı 610 ve 620ye göre çok çok iyi olduğunu biliyorum. abimin önceki laptopu lenovoydu 3 buçuk yıl kullandı bir sorunu olmadı ama o daha iyi performans için sattı asus aldı.
- - - Eklendi - - -
fiyat bakımında iyi olduğuna sevindim ben kazık yiyorum felan sanmıştım :ehe

1400'ün biraz üzerine çıksan hani fena olmazdı.İndirimleri takip etmek gerekiyor daima 610'la sınırlı değil ağırlık bu yönde fakat GT 635'leri görmek de mümkün.Senin de belirttiğin gibi Asus fazlasını hakediyor sonuçda kaliteyi konuşturuyor.Bildikden şaşmamak gerekir ama imkanlar bu yöndeyse daha da ötelemek olmaz.Lenovo da iyi büyük sorun veya kötülenecek bir yanı yok.Hazır 1.200'e bulmuşsun böylesi bir fırsatı kaçırma.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
1350 TL ye asus k55vj serisi var gt635 ekran kartı 8gb ram 750gb disk i5 3210m işlemci

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

aynen öyle bence msi keşfedilmesi gereken bir marka gerçekten iyi iş çıkarıyor ama msi deyince o ne diyenler bile oluyor daha fazla ve reklamla piyasada birşeyler yapabilir pek modeli yok olan modelleride 2000 tl üzerinde genelde yüksek donanım kullanıyor haliyle pek tutulmuyor orta sınıfın üzerine çıkıyor piyasada da pek olmayınca tutulmuyor.
1350 TL ye asus k55vj serisi var gt635 ekran kartı 8gb ram 750gb disk i5 3210m işlemci

şuan en iyi orta sınıf bence :oke:

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap

aynen öyle bence msi keşfedilmesi gereken bir marka gerçekten iyi iş çıkarıyor ama msi deyince o ne diyenler bile oluyor daha fazla ve reklamla piyasada birşeyler yapabilir pek modeli yok olan modelleride 2000 tl üzerinde genelde yüksek donanım kullanıyor haliyle pek tutulmuyor orta sınıfın üzerine çıkıyor piyasada da pek olmayınca tutulmuyor.

şuan en iyi orta sınıf bence :oke:

Tamamıyla katılıyorum hocam.Fiyatlar ve markalaşmış kalıplar fazlasıyla etkili oluyor.Ama tam verim diyebilmek için MSI tanımak ve incelemek gerekir.Daima yükseklerde oynuyor.Orta sınıf bir kaç model barındırıyor ki yine fiyat badiresi Asus ve Lenovo 1500 ve alt fiyatlarda olduğu müddetce pek de ilginin artacağını düşünmüyorum.Aklımda şahsen Asus bulunuyordu fakat MSI görünce bu kararımdan şaştım 1800 Tl olan bütceyi 2.200'e kadar çıkardım en uygun MSI düşürmeye çalışıyorum.Ekran kartı daima sorun ettiğim nokta olmuştur.

1350 Tl'ye bu özellikde Asus da hiç fena olmazdı bir kez daha düşünmen gerekiyor gibi :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Tamamıyla katılıyorum hocam.Fiyatlar ve markalaşmış kalıplar fazlasıyla etkili oluyor.Ama tam verim diyebilmek için MSI tanımak ve incelemek gerekir.Daima yükseklerde oynuyor.Orta sınıf bir kaç model barındırıyor ki yine fiyat badiresi Asus ve Lenovo 1500 ve alt fiyatlarda olduğu müddetce pek de ilginin artacağını düşünmüyorum.Aklımda şahsen Asus bulunuyordu fakat MSI görünce bu kararımdan şaştım 1800 Tl olan bütceyi 2.200'e kadar çıkardım en uygun MSI düşürmeye çalışıyorum.Ekran kartı daima sorun ettiğim nokta olmuştur.

1350 Tl'ye bu özellikde Asus da hiç fena olmazdı bir kez daha düşünmen gerekiyor gibi :)

oyun oynacaksan msi tavsiyemdir ultra ayarda açamadığım oyun olmadı ve en güzel yanından biriyse extra fanı oyunda ısındığında basıyorum buz gibi üflüyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt