Püf Noktası Age of Empires Castle Siege--Oyun Rehberi

Sponsorlu Bağlantılar

hangi ırksınız

• Bizans

• kiev dükalığı(Rusya)

• Britanya

• Fransa

• sarazenler(Memlük)

• töton şovalyeleri(Polanya)

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Hortlatmak konusunda bir dünya markasısın :D ben oyunu bırakalı çok uzun zaman oluyor. Yüklü bile değil benim telefonumda yapabileceğimi sanmıyorum. Oynayanlar kusuruma bakmasın
Ne kusuru estağfurullah.netteki en ayrıntılı konu bu.emeğinize sağlık.tek eksiği hero(komutan)ların ne işe yaradığı yani nasıl savaştığı hakkında bilgi verseniz tam olurmuş.sağlık olsun :)
Hortlatmak konusunda bir dünya markasısın :D ben oyunu bırakalı çok uzun zaman oluyor. Yüklü bile değil benim telefonumda yapabileceğimi sanmıyorum. Oynayanlar kusuruma bakmasın
Ne kusuru estağfurullah.netteki en ayrıntılı konu bu.emeğinize sağlık.tek eksiği hero(komutan)ların ne işe yaradığı yani nasıl savaştığı hakkında bilgi verseniz tam olurmuş.sağlık olsun :)

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye

Hadi yine gaza geldim, Birkaç güne hazırlarım sanırım herolar bölümünü de. şimdi ss alıp özelliklere bakıyorum. yazı bölümünü de hallederim sanırım yarın veya diğer gün :)

EDIT: Sanırım şimdi başlıyorum yazıya hadi hayırlısı :)
Evet arkadaşlar oyunda anlatmadığımız birkaç şey kalmış, çok uzun zaman önce başladığımız işi bitirmenin vakti gelmiş. Sizlere oyunumuzdaki Hero(Kahraman) ları tanıtacağım. Hepsini kullanmadığım için ve çok uzun zamandır oyunu oynamadığım için eksik ve hatalarımının kusuruna bakmayınız. Bu kadar geciktiğim için de ihtiyaç duyan arkadaşlar haklarını helal etsinler. Küçük bir açıklamanın ardından şimdi başlıyoruz :)

ilk mesajımızda belirtilmiş olmasına rağmen yeniden belirtiyorum; Hero basabilmek için öncelikli olarak Hall of Heroes binasını yapmış olmamız gerekli. Ekstra olarak Kendi ırkımıza veya diğer ırklara mensup heroları basabilmenin diğer koşulu da bayrak sayılarıdır. Eğer yeterli bayrağınız yoksa Hero edinemezsiniz.

BRITONS

Richard The Lionheart

İngilizlerin ünlü Kralı Aslan Yürekli Richard'a merhaba deyin. Kendisi 3. Haçlı seferine katılmış ve Kudüs'ü Müslümanlardan almaya çalışmış en önemli komutandır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde çevresindeki yaya askeri birliklerin bir süreliğine daha fazla hasar vermesini ve daha hızlı hareket etmesini sağlamaktır.
Öncelikli hedefi ise kuleler ve mancınıklardır

Henry V

5. Henry 100 yıl savaşlarında savaşmış önemli bir komutandır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde düşmanın kulelerini ve askeri savunma alanlarını geçici olarak etkisiz hale getirir( Yeni gelen bina Watch Signal hariç). Bu alanlar tekrardan saldırabilmeye başladığında ise daha yavaş saldıracaklardır.
5.Henry'nin öncelikli hedefi ise duvarlar üzerine yerleşmiş askerlerdir

Edward The Black Prince

Kara Prens Edward da 5. Henry Gibi 100 Yıl Savaşlarında Fransızlara karşı savaşmıştır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde belirlediğiniz bir binaya inanılmaz hasarlar verebilmesidir.
Öncelikli hedefi ise yaya askerlerdir

BYZANTINE

Belisarius

Belisarius Bizans imparatorluğunun en önemli komutanlarından biridir. Kendisi dağılmış Batı Roma İmparatorluğunun çoğu topraklarını tekrar almıştır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde belirlediğiniz bir duvarın altına girip onu yıkmaktır.
Hedef ayırt etmez

John Kourkouas

John Kourkouas Bizans imparatorluğunu Arap istilasına karşı korumaya çalışmış generaldir. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde fili ile düşmanın arasına dalıp onları korkutup dağıtmaktır.
Öncelikli hedefi ise yaya askerlerdir

Nikephoros II Phokas

Nikephoros II Phokas da John Kourkouas gibi Bizans İmparatorluğunu 10.Yüzyılda arap istilasına karşı savunan komutanlardan biridir. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde Trebuchetlerin daha hızlı ve güçlü atış yapmasını sağlar.
Öncelikli hedefi ise duvarlardır.

FRANKS

Charles Martel

Charles Martel Tour savaşında Müslümanları yenip Endülüs develetinin ilerleyişini durduran komutandır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde çevresindeki düşmanları tahrik edip kendisine ateş açılmasını sağlayıp diğer birliklerinizi korumaktır.
Öncelikli hedefi yaya askerlerdir.

Charlemagne

Charlemagne batı avrupayı fransız bayrağı altında toplayan komutandır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde çevresindeki atlı birliklerin gücünü arttırıp tek bir hedefe daha güçlü saldırmalarını sağlar
Öncelikli hedefi ise yaya askerlerdir.

Joan of Arc

Joan of Arc aslen bir Fransız köylü kızıdır. Fransız askerlere İngilizlerle olan savaşta büyük moral vermiştir. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde çevresindeki düşman askerlerini sizin tarafınıza geçirir.
Öncelikli hedefi ise kuleler ve kuşatma araçlarıdır

KIEVAN RUS

Sviatoslav I of Kiev

Rus güçlerini toplayan ilk komutanlardan biridir. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde istilacılarılara (kaynaklara saldıran askerler) ekstra hasar verme gücü verir
Öncelikli hedefi ise kaynaklardır.

Rurik

Rusyanın Slav halklarının efsanevi lideri Rurik, Slavları tek çatı altında topladı. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde düşmanın kule veya savunma araçlarına yıkıcı darbeler vurur.
Öncelikli hedefi ise düşmanın savunma araçlarıdır

Alexander Nevsky

Alexander Nevsky Alman ve isveçlilere karşı savaşmış bir komutandır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde saldırdığı yer ve çevresini ateşe verir. Kuşatmada etkili bir herodur.
Hedef ayırt etmez

Güncellenecek...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll, kaygisiz43 ve Sensation
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Başlamak bitirmenin yarısıdır derler :) Bende bütün herolar açık.genelde en alttakileri kullanıyorum :D Eksikleri tamamlayınca güzel bir oyun rehberi olacak.eline emeğine sağlık @GianniInfantino kardeşim

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Meşguliyetimden dolayı burayı biraz boşladım kusuruma bakmayın, kaldığım yerden devam ediyorum.

SARACENS(ARAPLAR)

Tarık ibn Ziyad

Bizim bildiğimiz adıyla Tarık bin Ziyad adını verdiği Cebelitarık Boğazından İber yarımadasına(İspanya ve portekiz) geçip gemileri yakmasıyla meşhur olan İslam komutanıdır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde belli bir grup düşmanın üzerine ateş fırlatmasıdır. Uzun ok atış menziliyle çok işe yarar bir karakterdir.
Hedef ayırt etmez.

Maslama ibn Abd al-Malik

Mesleme bin Abdülmelik Bizans imparatorluğuna karşı savaşmış ve İstanbulu kuşatmış bir komutandır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde istediğiniz bir birliğinizi duman perdesiyle okçu ve diğer uzaktan saldırılara karşı bir süreliğine korumaktır.
Hedef ayırt etmez.

Saladin

Saladin yani bizim dilimizde Selahaddin Eyyubi Kudüsü fetheden, 3. Haçlı seferinde Aslan yürekli Richard ve diğer komutanlara cesaretle başa çıkmış komutandır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde normal bir trebuchetten çok daha uzaktan ve çok daha fazla hasar verebilmesidir.
Öncelikli hedefi duvarlardır.

TEUTONS

Hermann von Salza

Yetenekli bir savaşçı ve diplomat olan Hermann Von Salza Töton Şovalyelerinin 4. reisidir. Prusyayı fethetmiştir. Oyunumuzdaki vasfıise özel gücü sayesinde çevresindeki birliklerin bir süreliğine daha az hasar almasını sağlar.

Conrad The Elder

Conrad the Elder Prusya fethindeki bazı kritik kalelerin alınmasında önemli rol oynamış bir komutandır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde çevresindeki kuşatma araçlarınıza ekstra hız ve savunma verir.
Öncelikli hedefi ise duvarlardır.

Winrich Von Kniprode

Winrich Von Kniprode Töton şovalyelerinin 22. ve en uzun süreli lideridir. Litvanya ve çevresinde savaşmıştır. Oyunumuzdaki vasfı ise özel gücü sayesinde seçtiğiniz bir hedefi ok yağmuruna tutup fena hasar vermektir.
Arkadaşlar oyun rehberimiz burada bitiyor. @Sensation kahramanlarla ilgili mesajlarımı da ilk mesaja eklerse sevinirim. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Eğer @dextro22 arkadaşımız konuyla ilgilenemiyorsa ben ilgilenebilirim biraz gecikmeli de olsa. Oynayan herkese eğlenceli oyunlar :)

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
sebahattinART

sebahattinART

Üye
Tamda ihtiyacımız olan bir konuydu Eline sağlık. Mağazamızda ne kadar

Clash of Clans tarzında oyun varsa hepsinin yorumlarında wp kötüleniyor illede bunu isteriz diye. Halbuki şuan senin tanıttığın oyun
Clash of Clans'dan çok daha iyi.

dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
@GianniInfantino teşekkürler konuyu bitirdiğiniz için...
ilgilenmemek değilde oyunun başlardaki heyecanı kalmadığı için oyunu bıraktım.

• Beğen
Tepkiler: GianniInfantino
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
@GianniInfantino kardeşim emeğine sağlık.oyun çok güzel(di) fakat son güncellemelerde iyice bozdular.birçok arkadaş oyunu bıraktı.bende böyle giderse bırakacam gibi.çok saçma durumlar var.eski zevki kalmadı artık malesef

• Beğen
Tepkiler: GianniInfantino
EgeOgmen

EgeOgmen

Üye
Arkadaşlar şu watch signal ne işe yarar ya 2. Seviye yaptım ama bi asker yok nasıl bi'şey bu ne işe yaradığı açıklaya bilir mi biri yana nasıl kullanacağımı

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Arkadaşlar şu watch signal ne işe yarar ya 2. Seviye yaptım ama bi asker yok nasıl bi'şey bu ne işe yaradığı açıklaya bilir mi biri yana nasıl kullanacağımı
İttifaktaysan ve ittifakta ki arkadaşında da o bina varsa.Ona asker gönderebiliyorsun(asker gönderdiğinde arkadaşına saldırı olunca gönderdiğin askerler savunma yapıyor onda) Göndermek için ittifak sayfasını açıp arkadaşının isminin sağında kask gibi birşey var ona basıp askeri seçiğ sonra yeşil bi buton çıkıyor ona tıklıyorsun.

EgeOgmen

EgeOgmen

Üye
İttifaktaysan ve ittifakta ki arkadaşında da o bina varsa.Ona asker gönderebiliyorsun(asker gönderdiğinde arkadaşına saldırı olunca gönderdiğin askerler savunma yapıyor onda) Göndermek için ittifak sayfasını açıp arkadaşının isminin sağında kask gibi birşey var ona basıp askeri seçiğ sonra yeşil bi buton çıkıyor ona tıklıyorsun.

Geç olsada çözdüm kardeşim sağ olasın yinede

• Beğen
Tepkiler: kaygisiz43
dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
bugün can sıkıntısına oyunu tekrar indirdim başlamayı düşünüyorum en son saldırımdan tam bir yıl geçmiş. Oyunu hala oynayan varmı, tekrardan başlamalımıyım, savaş sırasında bağlantı hatası ve sürekli online kalma bugu düzeltildimi acaba

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
bugün can sıkıntısına oyunu tekrar indirdim başlamayı düşünüyorum en son saldırımdan tam bir yıl geçmiş. Oyunu hala oynayan varmı, tekrardan başlamalımıyım, savaş sırasında bağlantı hatası ve sürekli online kalma bugu düzeltildimi acaba
çoğu hata düzeltildi.ben hala oynuyorum

System X

System X

Üye
maxicep türkiye klanı şuan T U R K olarak devam ediyor. son seviyeyseniz buyrun gelin.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Türkiye klanımıza bekleriz

BomberMAn

dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
hocam birden fazla türkiye klanı var hangisi acaba. bu arada age7deyim bıraktığım zaman age9 yoktu zaten

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
hocam birden fazla türkiye klanı var hangisi acaba. bu arada age7deyim bıraktığım zaman age9 yoktu zaten
hocam nickini yaz invite atalım.bizim klan şle şlgşlş bşr sorun var.yazıp aratınca çıkmıyor bazen.toplam taç sayımız 74000 civarında.leaderborda gir top alliance bölümünde şu anda 62. sıradayız

dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
hocam nickini yaz invite atalım.bizim klan şle şlgşlş bşr sorun var.yazıp aratınca çıkmıyor bazen.toplam taç sayımız 74000 civarında.leaderborda gir top alliance bölümünde şu anda 62. sıradayız
hocam istek yolladım ama kabul edilmedi herhalde taç sayım düşük diye belkide.İsim Thoencx 411 tacım kalmış bırakmadan önce 2kya yakındı

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
hocam istek yolladım ama kabul edilmedi herhalde taç sayım düşük diye belkide.İsim Thoencx 411 tacım kalmış bırakmadan önce 2kya yakındı
hocam 600 altında olanları pek almıyoz.genelde yatmaya geliyorlar.sen tekrar gönder istek.bn kabul edeyim
Bizim alt klana almışlar seni kardeşim

dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
Bi süre alt klanda takılayım o zaman

Üst Alt