Administration

Sponsorlu Bağlantılar

emircan352

emircan352

Üye
    Konu Sahibi
Administration
Abiler ablalar öncelikle merhaba lise son sınıfım akkıllı tahtamız var ben hesap değişikliği yaptım ama tahtayı açıp kapatınca hesaplar silindi sadece admin hesabı kaldı ama ona giriş yapamıyoruz şifre istiyor bunu tahtayı formatlasak düzelir mi yoksa başım belaya girecek bi çaresi var mıdır

PALA.

PALA.

Üye
Abiler ablalar öncelikle merhaba lise son sınıfım akkıllı tahtamız var ben hesap değişikliği yaptım ama tahtayı açıp kapatınca hesaplar silindi sadece admin hesabı kaldı ama ona giriş yapamıyoruz şifre istiyor bunu tahtayı formatlasak düzelir mi yoksa başım belaya girecek bi çaresi var mıdır
Format attınız, sonra altından kalkamayacağınız sorun çıkabilir karşınıza, sorumlu kişi nezaretinde yapın.
Sorunun cevabına gelirsek, format atarsan windows silinir, hesaplarda silinir, şifreden kurtulursun ama sorumluluk alırsanız...

• Beğen
Tepkiler: emircan352
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Tahtayı okulda kim kurduysa onu çağırıp durumu düzeltin. Müdürün filan haberi yok mu bu durumdan? Reset atınca herşeyin gitmesi normal okul bilgisayarı sonuçta. Okul yönetimi tahtaları yetkili kişilere yaptırsın. Anladığım kadarı ile kendi kafana göre ikinci bir hesap açmışsın bilgisayarda birşey denemek için. Bu durumu öğretmenlerin filan haberi vardır umarım. Devletin kurduğu sisteme kendi kafana göre müdahale edersen Sinan'ın da dediği gibi geri dönülmez sorunlarla karsilasabilirsin.

Tahtaları okula kuran kişilere neden haber vermiyorsunuz da kendi kafanıza göre iş yapmaya çalışıyorsunuz anlamış değilim. Hadi format attin şifre sormadı diyelim. Sürücüleri kurmak var ayarları yapmak var. Ayrıca bu tahtalara format atilabilecegini sanmıyorum. Korumalidir. Yapmanız gereken şey yetkili kimse onu cagirmak. Müdürün haberi yok mu bu durumdan anlamış değilim. Bir şifre için makineyi bozmayın.

Kendi başınıza birşey yapmaya çalışmayın. Okul müdürünün yapacağı şey yetkili kimse onu arıcak gelip şifreyi kaldıracak veya şifreyi sadece öğretmenler bilecek şekilde ayarlayacak. Devletin bilgisayarına öyle kafanıza göre format atamazsınız. Yukarıda da yazdığım gibi büyük ihtimal korumalıdır.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
arslan3332

arslan3332

Üye
Akıllı tahta yazılımı bildiğim kadarıyla modifiyeli yazılımdır.Yani direk bilgisayara atılan format gibi olmuyor.Format atarsan şifre konusunda düzeleceğinin de garantisi yok.Şifre isteyen yönetici hesabının şifresini bilen yokmu?Öğretmenlerin biryere kaydetmiş olması lazım.

• Beğen
emircan352

emircan352

Üye
    Konu Sahibi
Format attınız, sonra altından kalkamayacağınız sorun çıkabilir karşınıza, sorumlu kişi nezaretinde yapın.
Sorunun cevabına gelirsek, format atarsan windows silinir, hesaplarda silinir, şifreden kurtulursun ama sorumluluk alırsanız...
ben atmıycam zaten bilgisayar hocası atacak sadece düzelir mi onu öğrenmeye çalışıyorum admin hesabında kaldı tahta

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Başlığı düzenleyiniz.

arslan3332

arslan3332

Üye
Normal format yazılımı ile düzelme ihtimali düşük illa ki yapmam lazım dersen tahtaya klavye tak bios içerisine girmeye çalış büyük ihtimalle şifre vardır.Eğer şifre yoksa zaten bilgisayar hocan gerisini halleder ama başarılı sonuç alması düşük gerçi bilgisayar hocanın da bunları bilmesi lazım 🤔

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bırak bilgisayar öğretmeni ayarlasın o şifresini vs hepsini ayarlar öğrenir. Dert etme kendine bir daha o tahtayı oynayamayacaksın. Flash ile açılıp kapanmasını ayarlar o bilişim öğretmeni.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve arslan3332

Üst Alt