Active Sync 4.5 - Son sürüm & Kullanım Kılavuzu (Olmazsa olmaz)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Active Sync 4.5 - Son sürüm & Kullanım Kılavuzu (Olmazsa olmaz)
Yeni başlayanlar (Bu kişilere pek rastlanmaz :)) için açıklayayım, bu program bilgisayara kuruluyor ve Windows Mobile yüklü cihazımız ile bilgisayarımız arasındaki iletişimi sağlıyor. Yani şunları yapıyor:
-Rehberi yedekleme ve geri yükleme
-Mesajları yedekleme ve geri yükleme
-Multimedya dosyalarını ve müzikleri daha kolay yükleyip silme
-Uygulama yüklemesi ve kaldırılması
-Cihazı modem olarak kullanma
-Microsoft Outlook ile anında ve kolay eşitleme imkanı
-Microsoft Exchange Server 2003 ile doğrudan eşitleme imkanı
-Exe uzantılı dosyaları PPC'ye uyumlu hale getirme
-Ve daha fazlası...
Yani kısacası cihazımızı bilgisayarımızla senkronize etmemize yarar. Bir nevi Nokia Suite, Samsung Kies yada iTunes işlevi görür. (Onlar kadar fonksiyonel olmasada.)

Tüm Windows Mobile cihazlara uyumlu olsa bile bazı cihazlarda sorun çıkarabiliyor. Bunu da artık desteğin kesilmesine bağlayalım.

Active Sync programını indirmek için buraya

Örnek bir Active Sync ekranı:

ACTİVE SYNC KULLANIM KILAVUZU:
1-Cihazı modem olarak kullanarak bilgisayardan internete girmek:
Cihaz kablo yolu ile yada bluetooth bilgisayara bağlanıp Active Sync cihazı tanıyınca cihaz üzerinden 'Programlar' menüsüne girerek 'İnternet Paylaşımı' simgesine dokunuyoruz. Ekrana iki seçenek gelecek, USB ve Bluetooth seçeneği. Cihazı hangi şekilde bağlamışsak seçiyoruz, 5 saniye bekliyoruz ve internet kullanıma hazır.

2-Exe uzantılı dosyaları cihaza uyumlu hale getirmek ve cihaza yüklemek:
Tekrar hatırlatmalıyım, bilgisayarda Active Sync programı kurulu olmalıdır. Ayrıca şu yazılımıda kurmanız gerekiyor:CabviaActiveSync ( )
Bu adımdan sonra tek yapmamız gereken yükleyeceğimiz Exe uzantılı dosyaya sağ tıklayarak
CabviaActiveSync seçeneğinden yüklemek.
Yani
Exe dosyasını bilgisayara nasıl kuruyorsak cihazımıza da aynı kolaylıkla yüklüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: bymen07

bymen07

Üye
ilk yorum benden olsun arkadaşım benim için gerçekten çok faydalı bir paylaşım yapmışsın tamda bu programı arıyordum ve açıkçası link ölüdür diyede korkuyordum ama link saglam ve hiç beklemeden direkt indirmeye başladım,emegine saglık teşekkürler

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ilk yorum benden olsun arkadaşım benim için gerçekten çok faydalı bir paylaşım yapmışsın tamda bu programı arıyordum ve açıkçası link ölüdür diyede korkuyordum ama link saglam ve hiç beklemeden direkt indirmeye başladım,emegine saglık teşekkürler
Rica ederim, programla ilgili merak ettiğiniz şeyleri bu konu altında sorabilirsiniz, konuya ekleriz gerekirse. Bölüm eskiye nazaran daha iyi durumda, canlandırmaya çalışıyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: bymen07
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt