Acil Yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi
Acil Yardım!
Patlamış mısır sosu tarifi verirmisiniz. Acil akşama kız arkadaşım geliyo

MrTech

MrTech

Üye
Yakın Bi Sinemaya Git Abi Tarifini Anında Ögren :ehe

Buyur 2 Tane Buldum da Olmayadabilir :D

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
Baharatlı Patlamış Mısır Zorluk Derecesi : Kaç Kişilik? : 6 Kişilik Hazırlama
Süresi : 4 dk Pişirme Şekli : Tencere Pişirme Süresi : 10 dk Dinlenme Süresi: 0 dk Toplam Süre : 14 dk Malzeme Listesi Yeterince Tuz 1 Su Bardağı Mısır 2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağ Sosu İçin; 1 Yemek Kaşığı Kekik 1 Tatlı Kaşığı Limon Kabuğu 1 Diş Sarımsak 4 Adet Kurutulmuş Domates 6 Dal Maydanoz 3 Yemek Kaşığı Tereyağ Baharatlı Patlamış Mısır Nasıl Yapılır? 1. Sarımsağın kabuğunu soyup yıkayın ve ezin, taze maydanoz yapraklarını yıkayıp süzün ve çok ince kıyın. 2. Bir limonun dış kabuğunu yıkayıp bir tatlı kaşığı dolacak şekilde kabuk kısmını ince rendeyle rendeleyin, kurutulmuş domatesleri ince dilimleyin. 3.Kapaklı derin bir tencerenin içerisine sıvıyağı ve mısır tanelerini koyup patlatmaya başlayın. Sık sık karıştırıp sallamayı ihmal etmeyin. 4. Tüm mısırların patlamasına yakın tereyağını bir sos tenceresinde eritin (tereyağ çabuk yanar bu yüzden dikkatli olmalısınız). 5. Hazırladığınız malzemeleri tereyağına
ekleyin ve karıştırın. 6. Tamamen patlamış mısırlar henüz tenceredeyken teraysğlı karışımı üzerlerine döküp karıştırın. 7. Servis kaseleri ile sıcakken servis edin. Not: İsteğe bağlı tereyağlı sos içerisine
çekirdeği çıkarılıp minik küpler kalinde
doğranmış zeytin eklenebilir.
Afiyet Olsun...

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi
karamelli sosa bakıcam ama ben pop corn makinesinde patlatıyom tencerede değil

jackalmami

jackalmami

Üye
bence iki kişiliktir...:ehe

Yunkaai

Yunkaai

Üye
Dostum mikrodalgan varsa hazır mısırlar var.Geçen bizim markettede gördüm.Acılı ve Çikolatalılısı vardı :D Büyük marketlerde vardır.

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
    Konu Sahibi
Dostum mikrodalgan varsa hazır mısırlar var.Geçen bizim markettede gördüm.Acılı ve Çikolatalılısı vardı :D Büyük marketlerde vardır.
sordum karamele bayılıyomuş bu akşam çok önemli inşallah olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt