5800'a Android Yüklenmesi Bence Mümkün =)

Sponsorlu Bağlantılar

powercocuk15

powercocuk15

Üye
    Konu Sahibi
5800'a Android Yüklenmesi Bence Mümkün =)
Herkeze Kolay Gelsin Öncelikle 5800'a Android Yüklenmesi Mümkün Neden Derseniz n900 Yükleniyor .

5800 ile Karşılaştırığımda n900 Aralarında Sadece Ram Farkları var :) Ama Sonuçta Aynı Firmanın Aynı Ana Özelliklere Sahip İki Telefon .. Ama Kim Uraşmak İster Orasıda Meçhul

• Beğen
Tepkiler: alaStar

Oglcn554

Oglcn554

Üye
Keşke olabilse ama 5800a bukadar yüklenmeyin :)

powercocuk15

powercocuk15

Üye
    Konu Sahibi
Keşke olabilse ama 5800a bukadar yüklenmeyin :)
Bence Olur Arkadaşım Araştırma Yapıyorum Sürekli =) türkcell t10 demiş arkadaş onun özellikleri bin berbat ... araştırmaya devam çin japon forumlarında dolaşıyorum

SilentOne

SilentOne

Üye
n900 in bootu farklı onadan yükleniyo

• Beğen
Tepkiler: Eralp YKN

Lacrymosa

Üye
Android şu anda genel çalışma alanı cep telefonları ve tabletlerdir.

The Best OEZIL

The Best OEZIL

Üye
5800 s60 5 th. N900 linux-meego : yaptgn araştırmanın . . .

• Beğen
Tepkiler: burakkirazli66, Amaru Shady, DoomOcculta ve 2 diğerleri
powercocuk15

powercocuk15

Üye
    Konu Sahibi
Del Rey

Del Rey

Üye
Oof of :( Bende de Symbian s60 v5'li Nokia C5-03 var. İşlemcisi 600 MHZ ARM Bilmem ne. Boot yapmayı bilen bir adama, örneğin tanıdığımız bir NOKIA yazılım mühendisi'ne (her gün önüme çıkıyorlar zaten :D) veya servis uzmanına götürün. Tanıdığınız olsun. Yapabilir :) Ancak Boot sorunu var zaten boot sorunu kalksa ben de yaparım :D

anisti

anisti

Üye
ya arkadaşlar o kadar uğraşcağına git androidli bir telefon al sorun çözümlemsin ya

• Beğen
Tepkiler: casusrobot, oyuncu54321 ve -efşan
mert_1047

mert_1047

Üye
Fazla kasma usta nokia bootloader ı sağlam tutuyor kıramıyorlar:S dikkat edersen diğer birçok wmli cihazda haret var mesela onu uyarlıyorlar cihaz android boot olabiliyor gerçekten android kullanmak istiyorsan arada sistem değiştireceğim diyorsan htc hd2 tavsiye ederim gördüğüm en manyak cihaz istersen nand a wp7 kur istersen ubuntu kur istersen stock rom at geri dön yok yok cihazda ama 5800 da fazla kasma imkansız daha doğrusu nokia cihazların *99 unda imkansız n810 ve n900 hariç çünkü çok farklı bi işletim sistemi var herşeyiyle bambaşka bi telefondur n900 açık kaynaklı maemo (linux debian tabanlı) olduğu için onda çalışıyor ondada yarım yamalak çalışıyor android port edilebilen cihaz istiyorsan hd2 al derim durumun varsa cihaza çeşit çeşit sistem kurulabiliyor (wp7 meego ubuntu wm6.5 android 2.2 ve 2.3)ve android uyumu *99 (720p kayıt işini hala çözemediler malesef:S)

SilentOne

SilentOne

Üye
dediqin doqru katılıyorum :D

bthn_997

bthn_997

Üye
boot olayına bi açıklık getirseniz keşke ya nedir boot

ya t10 a ben de baktım sırf meraktan hani android nasıl bi sistem istiyor diye şok oldum bizimkine android yüklense uçar alimallah :d:

PriZm

PriZm

Üye
N900 da Linux var Symbian'a göre çok daha fazla özelleştirilebiliyor aynı zamanda başka yazılımda yüklenebiliyor.
Symbian(5800) da ise bence zor çalışsa bile ram yetmez bir kaç uygulama açsak tel reset atar:S

SilentOne

SilentOne

Üye
yha rem flen yeter şuu boot olayını kıramadılar symbian da buna bir türlü yapamıyorlar yoksa nokia boot u kırdırılmasına izin vereydi ozmn android yklerdin

djdeycan

djdeycan

Üye
ya bu mümkün değil ne N97 nede 5800 nede bi başka telefon N900 nokia nın özl olark ürettiği bi telefon onun üzrne birçok yazıl işletm sistemi ata billirsn oyuzden öyle onun dışında android yada başka bi sitm yüklenmez boşşna araştırma onun yerine spbshell yükle arayüzden kullan sdce makyaj ama makyajda biyere kadar tabi

--------------- Ekleme ---------------

vede symbian s^3 işletm sistemi android dn bi farkı yok N8 kullanmanı tawsiye ederim bi dene farkı gör

Del Rey

Del Rey

Üye
yha rem flen yeter şuu boot olayını kıramadılar symbian da buna bir türlü yapamıyorlar yoksa nokia boot u kırdırılmasına izin vereydi ozmn android yklerdin

Haklısın. Belki Nokia N8 ve diğer S^3 serisin genişletip üstüne düşerse; sonra da MeeGo ve WP7/WP8 serileri gelirse; Nokia S60 V5'lerde izin verebilir.

boot olayına bi açıklık getirseniz keşke ya nedir boot

ya t10 a ben de baktım sırf meraktan hani android nasıl bi sistem istiyor diye şok oldum bizimkine android yüklense uçar alimallah :d:

Kısaca senin için bilgisayar açılırkenki o siyah-beyaz ekrandan işletim sistemine geçmek için küçük bir yazılım yüklenmesidir.

alialparslan

Üye
Telefon tamamen symbian üzerine tasarlanmış sen gidip android yükle mutlaka bir sürü sorun çıkacaktır
mesela 5800ın yukardaki dokunmatik tuşu androidde çalıştırman için yeni bir uygulama lazım sensörler için de....
işin kısası androidi alıp 5800a uyarlaman lazım (kolay gelsin)....

Del Rey

Del Rey

Üye
Telefon tamamen symbian üzerine tasarlanmış sen gidip android yükle mutlaka bir sürü sorun çıkacaktır
mesela 5800ın yukardaki dokunmatik tuşu androidde çalıştırman için yeni bir uygulama lazım sensörler için de....
işin kısası androidi alıp 5800a uyarlaman lazım (kolay gelsin)....

Doğru bir de donanım sorunu var. :evet: Ama bu android. Herşeyde çalışır :naughty:

bthn_997

bthn_997

Üye
ya kullansanıza paşa paşa symbianı ne kötülüğü var :naughty:

ozqur5800

Üye
oluyor bugün okulumda bir çocukta gördüm çatır çatır çalışıyor

Üst Alt