[5.1]TEKNOSA PREO P2 TOUCHWİZ ROM[S6]

Sponsorlu Bağlantılar

odunuzz

odunuzz

Üye
    Konu Sahibi
[5.1]TEKNOSA PREO P2 TOUCHWİZ ROM[S6]
ARKADAŞLAR İLK DENEMEM SONUCU PREO 2 YE PORTLAMA İŞEMİNİ BAŞARDIM
MT67XX CİHAZLARA CUSTOM ÇOK AZ İLK DENEMEMİ BUNLA YAPTIM
SORUNLARI GİDERMEMDE YARDIMÇI OLABİLECEK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKUR EDERİM

ÇALIŞANLAR:
-ARAMA
-WİFİ
-MOBİL VERİ
-BLUETOOTH
-BİLDİRİM IŞIĞI
-FM RADYO :yuru

ÇALIŞMAYANLAR:
-KAMERA
-FLAŞ
-DOKUNUNCA TİTREŞME

GÖRSELLER:

NOT:
GÖRSELLERİ ÇEKMEYE FIRSATIM OLMADIĞI İÇİN KUSURA BAKMAYIN DİLDEN DOLAYI ROMDA TÜRKÇE DESTEĞİ VARDIR

KURULUM:
-KURULUM İÇİN CWM GEREKMEKTEDİR
-CWM FLASHLAMAK İÇİN SP FLASH TOOL LAZIM

SCATTER LOADİNG E BASIP CWM SCATTERİNİ SEÇİN
- TELEFONUN BATARYASINI ÇIKARTIP DOWNOADA BASTIKTAN SONRA PCYE BAĞLAYIN BİRKAÇ SANİYE İÇİNDE YÜKLENECEKTİR
- ARDINDAN RECOVERY MODU AÇIP [SES YUKSELTME + POWER] WİPE DATA İŞLEMİNİ YAPIYORUZ
- İNSTAL ZİP SEKMESİNDEN ROMUMUZU SEÇİP FLASHLIYORUZ

ROM LİNK:

callderom

Üye
Bu rom harici başka rom denediniz mi

troll1078

Üye
Bende bu konuda zamanında çok sıkıntı çekmiştim ve benim gibi sıkıntı çekenlere yardımcı olacam
Simdi bu preo p2 konusuna gelirsek bu telefon bildiginiz gibi degil :) yani aslında daha adını bile bilmiyosunuz ve bilmediginiz bi telefona rom arıyosunuz :) peki nedir bu.
Bunun adı
gionee s plus mı acaba :)
yoksa condor plume p8 mi acaba :)
yoksa blu vivo xl mi acaba :)
Aslında hepside aynı telefon yani kısacası bir donanıma tam dort kişi sahip çıkmış ve hepsi birer marka basmıs çıkarmış piyasaya ama gerçek ureticisi kim bilmiyorum şimdi sadete gelelim bu donanımın (donanım diyorum çunku adı bellisiz) romuna işte stock romlar:
*gionee s plus stock rom (turkçe dil destegi yoktur ama rootladıktan sonra laguage enabler programıyla %95 oranında turçeye cevirebiliyorsunuz):
*blu vivo xl twrp backup(bunu tafsıye etmem):
*condor plume p8(tavsiye ederim turkcedir):
+ driver(condor plume p8):
+ sp flash tool:

Not bu işler risklidir dikkatli olun sorumluluk kabul etmem elinizdenkindende olmayın acemiyseniz uzak durun benim bi kere imei uçmuştu uzun ugraşlar sonucu onuda hallettim ve sizlerinde başına gelmesin diye bu konudada bilgi vermek istiyorum
şimdi imei yedekleme yapmalısınız fakat internette imei yedekleme yapmak için kullanılan yontemlerde efs klasoru yedeklemeden bahsederler ama bu donanımda imei efs klasorunde degil(zaten oyle bi klasor hiç yok)
nvdata\md\NVRAM\NVD_IMEI bu dosyadadır Yani "NVD_IMEI" yedekleyin
Ama yeni roma bunu kopyaladiginizda telefonu kapatin bataryayi cikarip takip cunku yeniden baslatmakla olmuyo
Tabi NVD_IMEI yı yedeklemek için telefonu rootlamanız ve es dosya yoneticisiyle root yetkilerini alıp şu>(/) dosya yoluna kadar çıkın burada bulabilirsiniz nv datayı.
Ha yinede olurda imeiniz uçarsa korkmayın mtk enginering mode yi yukleyin telefona ve şu videoyu izleyin
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
ama siz videodaki AT+EGMR=1,7,"imei" yerindeki AT+ ARASINA BOŞLUK BIRAKIN yani şoyle olacak:
AT +EGMR=1,7,"imei"

Bide bu root-recovery-xposed konusundada bilgi isteyen olursa yazsin yardimci oluruz...

Son düzenleme:
alikeremmm

alikeremmm

Üye

ÇALIŞANLAR:
-ARAMA
-WİFİ
-MOBİL VERİ
-BLUETOOTH
-BİLDİRİM IŞIĞI

ÇALIŞMAYANLAR:
-KAMERA
-FLAŞ
-DOKUNUNCA TİTREŞME

GÖRSELLER:

NOT:
GÖRSELLERİ ÇEKMEYE FIRSATIM OLMADIĞI İÇİN KUSURA BAKMAYIN DİLDEN DOLAYI ROMDA TÜRKÇE DESTEĞİ VARDIR

KURULUM:

- TELEFONUN BATARYASINI ÇIKARTIP DOWNOADA BASTIKTAN SONRA PCYE BAĞLAYIN BİRKAÇ SANİYE İÇİNDE YÜKLENECEKTİR
- ARDINDAN RECOVERY MODU AÇIP [SES YUKSELTME + POWER] WİPE DATA İŞLEMİNİ YAPIYORUZ

ROM LİNK:

ÇALIŞANLAR:
-ARAMA
-WİFİ
-MOBİL VERİ
-BLUETOOTH
-BİLDİRİM IŞIĞI

ÇALIŞMAYANLAR:
-KAMERA
-FLAŞ
-DOKUNUNCA TİTREŞME

GÖRSELLER:

NOT:

KURULUM:

ROM LİNK:

Merhaba benim tel de preo p2... daha önce root yapmıştım ....verdiğiniz dosyalardan cwm yi tele flasladım....Fakat orjinal romun yedeklemesini yapamıyorum ....recoveryde backup yaptıktan 10 dk sonra falan işlem tamamlanamo hata veriyo bunun sebebi ne olabilir ?

kemal atakan

Üye

Bu adresten T6220 versiyonu indirin Flash Tool ile yükleyin. Tel açıldığında surpriz bir şekilde FM Radyonuz olacak.
Benim Tel TEKNOSA PREO P2 ben yükledim. Gayet güzel çalışıyor. Hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Üst Alt