GM Discovery [4.4.2][AOSP][ART] LegenD Rom V13

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
[4.4.2][AOSP][ART] LegenD Rom V13

Öncelikle konuyu baştan sona okumanızı rica ediyoruz.Bu Rom bugra333 tarafından geliştirilmiştir

Uzun bir aranın ardından yeni bir LegenD Rom ile karşınızdayım. Bu sefer v12 sürümünde bulunan hataları elimden geldiğince not alıp gidermeye çalıştım ve güzel bir kaç değişiklik yaptım rom üzerinde oldukça stabil ve sorunsuz oldu bu sefer.

ROM Kurulumu:
- Dosyayı indirin ve hafıza kartına atın
- CWM menüsüne girin Wipe data factory reset yapın
- Advanced/dalvik cache yapın
- Romu kurun ve yeniden başlatın (Yeniden başlatırken uyarı gelirse no seçin)

İNDİRME LİNKİ=>

Bilinmesi Gerekenler:

- Güvenlik bölümü gelişirici seçenekleri içerisindedir.

- Bildirim çubuğunda tarihin yazdığı gri kısımdan yukarı doğru çekerseniz kısayollar kaybolur aşağı çekerseniz kısayollar gelir.

- ART sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır (Fakat bazı uygulamalar art ile uyumlu çalışmayabilir)

- Xposed ART ile uyumlu değil maalesef xposed kullanmak istiyorsanız dalvik kullanmanız lazım.

- Eğer Android L gibi yeni tasarım klavye istiyorsanız yapmanız gereken:

Ayarlar/Dil ve giriş/Google klavye ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Renk şeması/material

- Eğer daha fazla ses ayarı istiyorsanız Menüden viper4android uygulamasını açın ve driver kurulumu yapın (yüksek ses kalitesi seçin) daha sonra telefonu yeniden başlatın ve uygulamayı geri açıp menü tuşuna basın K.Arayüzü kısmından uzman seçin ve yeniden başlatın daha sonra istediğiniz ses ayarını yapın kulaklık için (sol tarafa kayarak)

- Geliştirici seçeneklerini açmak için Ayarlar/Telefon Hakkında/Derleme numarasına basınız 3-4 defa

- Eğer menü geçişleri daha hızlı olsun istiyorsanız Ayarlar/Geliştirici seçenekleri girin ve pencere,geçiş,animatör ayarlarının üçünüde 0.5x yapın telefonu yeniden başlatın.

- Gerçek pil performansını görmek istiyorsanız rom kurulduktan sonra pili bitirip tam dolum yapın.

LegenD Rom v13 Android L Edition Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler

- Sytemui düzenlendi Android 5.0 görünümü kazandırıldı (Yeni systemui) (P.F Ekibine teşekkürler)

- Dialer değiştirildi ve koyu renk yapıldı.

- Apollo müzik çalara tema gömüldü.

- Performans ve pil artışı için tweak ekledim.

- V12 de bulunan hataları gidermeye çalıştım elimden geldiğince.

- Kamera karanlıkta kasma sorunu giderildi.

- Dokunmatik sapma sorunu yoktur.

- Bir çok uygulamayı güncelledim.

- Dışarıya ses verme sorunu bu romda yoktur.

- 4-16 GB cihazların hepsiyle uyumludur.

- Bildirim çubuğunda wifi gps vs kısayollar vardır.

- Kendi kendine titreşim sorunu yoktur.

- Her iki hatta da 3G ve Görüntülü görüşme vardır.

- Boş ram 400-700 arası kullanıma göre değişmektedir.

- Kernele Root eklendi.

- Yeni müzik çalar,Android L klavye, dosya yöneticisi Viper4android vs eklendi.

- Antutu sonucu 17-18 bin arasında değişkenlik göstermektedir.

- Nenamark2 skoru 45-47 FPS dir.

- Gereksiz bütün uygulamalar silindi.

- İnit.d desteği eklendi.

- Build.prop düzenlendi.

- Kamera odaklama seri bir şekilde çalışmaktadır

- Oyun performansı gayet iyi düzeydedir.

- Ve daha fazlası LegenD Rom v13 Android L Edition Romda!

Teşekkürler:

- Orochi
- Erencan
- Wes
- Smiletolife
- Madlover
- Serdar34
- Asderdd
- Cyber71khan
- Tamer18

• Beğen
Tepkiler: yusufcan764, yako76, yasadışıblack ve 7 diğerleri

MrExelance

Üye
tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: Buğra

enkaz_ist59

Üye
Tsk Buğra kardesim yine bir güzellik yapmissin yalnız v12 de varmiydi bilmiyorum ama bu surumde arandığında tel ters çevirince sessize almiyor sanırım ilk izlenimlerim bunlar harika eline sağlık akış guzel bir sıkıntı yok gibi simdilik
Birde bildirimde ve açık uygulamaları kapatmada sallamayla kapama iptalmi oldu veya açılması gereken birseymi var?

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi

Tsk Buğra kardesim yine bir güzellik yapmissin yalnız v12 de varmiydi bilmiyorum ama bu surumde arandığında tel ters çevirince sessize almiyor sanırım ilk izlenimlerim bunlar harika eline sağlık akış guzel bir sıkıntı yok gibi simdilik
Birde bildirimde ve açık uygulamaları kapatmada sallamayla kapama iptalmi oldu veya açılması gereken birseymi var?
:rica:

tuş eklediğimiz için shake brush kapattım

enkaz_ist59

Üye
Tsk ederim cevap verdigin icin. Güzel olmuş şuan hatta ordan yazmaktayim kullandıkça ufak detaylar hoş oluyor %100 kurun derim memnun kalacaksınız. :)

• Beğen
tory1tory

tory1tory

Üye
v10 kullanıyodum indiriyorum bakalım ellerine sağlık
Bildirim cubugunu hic begenmedim bildirim cubugunu v10 yada v12 deki gibi yapamazmiyim

• Beğen
gwonder_13

gwonder_13

Üye
kardeş eline sağlık denicem bunu fakat benim imei gidiyor o yüzden pek rom değiştiremiyorum :(

enkaz_ist59

Üye
Kardesim bildirim çubuğu cidden sıkıntılı gibi birde su ana kadar 3 defa atlama yaptı telefon sanırım ufak dokunuşlarına ihtiyaç olacak :) herşeye rağmen eline sağlık harika yinede.

aimcrazy

aimcrazy

Üye
Ana ekrana encok kullandigim uygulamalari seciyorum sonradan telefonu yeniden kapatip actigimda uygulamalar kayboluyor bunun nedeni veya caresi varmi rom genel olarak cok guzel tek skntim bu emegi gecenlere tesekkrler H.Bayramlar

Emrebali05

Emrebali05

Üye
ROM güzel olmuş eline sağlık fakat Bu durum çubuğunu nasıl siyah yaparız pek sevemedim çoğu uygulamada renk değiştiriyor bazıları tutmuyo

harunlover123

harunlover123

Üye
Merhabalar, eline sağlık çok güzel bir rom olmuş. Bu benim yüklediğim ilk Custom ROM'um ve gayet memnunum. Şimdiye kadar birkaç eksiklik gözüme çarptı, bunları paylaşmak istedim.
1- Mesaj geldiğinde, cevapsız çağrı olduğunda veya bir bildirim olduğunda tuş ışıklarının yanmaması (Gravitybox ile ayarlanabiliyor ama ayarlar menüsünde kendi ayarı olsa daha iyiydi)
2- Tuş eklenmiş ama yine de Shake & Brush iptal edilmeyebilirdi

Bunlar dışında her şey gayet hoş, hızlı ve stabil. Ekran sapma sorunu beni çok muzdarip ediyordu ama o sorunu da yaşamıyorum hiçbir şekilde. Teşekkürler Buğra ve emeği geçenler...

Son düzenleme:
  • Beğen

akinn807

Üye
ekran göz kırpma olayı bunda çözülüyormu suan orjinal romdayım ekran göz kırpıyor anlık gidip geliyor eğer sorun cozuluyorsa kurmak isterim

atakan0798

Üye
Yukardan indirdigiiz durum cubugunda apollodan bisey caldigimizda ya da sureklo acik kalan bi uygulama gostergesinde arkaplan siyahin uzerine bir suru kucukbeyaz top onu nasil duzeltebiliriz bide durum cubugunu hic begenmedim ilk sekmde hicbirsey yok anca bildirimleri gosteriyor bi kere daha asagi indirince kisa yollar gozukuyor onu ve su siyahin ustundeki beyaz top sorununu nasil düzeltebilirim?

mkahya

mkahya

Üye
Rom güzel olmuş yapanın ellerine emeğine sağlık ama bazı telefonlara rahat yükleme yapabildik gm discovery telefonuna yükleme yapamadık yardımcı olursanız sevinirim.

Krapanta

Üye
Arkadaşlar acil yardım legend romlar yüklediğimde systemiu durduruldu hatası alıyorum kullanamıyorum telefonu note 4 rom yükleyince düzeliyor ama ben bu romu kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim

ridvancakil

Üye
Abi güvenlik ayarları nerede
[DOUBLEPOST=1439050267,1439050245][/

Krapanta

Üye
geliştirici seçenekler içinde oması lazım

• Beğen
Tepkiler: ridvancakil
asdasd22

asdasd22

Üye
sağlam .

frdgngr

frdgngr

Üye
Gayet akıcı . teşekkürler Buğra :oke:

HilalAdam123

Üye
@Buğra dostum öncelikle böyle güzel romlarla discovery telefonunu uzun süre kullanmama sebep olduğun için teşekkür ederim, ellerine sağlık. Fakat 1-2 problemle ilgili sorum olacak.

1.cisi Bir arkadaş GravityBox ile bildirim ışığı ayarlabiliyor yazmış, fakat GravityBox'a girince "GravityBox system framework cevap vermiyor. Çıkılıyor" diye bir hata alıyorum bu nasıl çözülür?
2.ci Problem ise ; Telefonun şarjı bitti ve kapandı. Şarja takıp tekrar açtığımda duvar kağıdı silinmişti. Yani siyah arka plan olmuştu. Tekrar duvar kağıdı koymaya çalıştığımda ise hangi resmi koyarsam koyayım siyah duvar kağıdı değişmedi. Bu problemleri nasıl çözebilirim ?

Üst Alt