2011 Xperia | Legacy Xperia Rom [4.2.2][JB][CM10.1] [Stabil] |03.03.2014

Sponsorlu Bağlantılar

hsynkrc10

Üye
bu romm için bildiğiniz güzel bir kamera programı var mı bunun çözünürlüğü stock romdan düşük sanki

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Herhangi bir uygulamayı deneyebilirsin.

hsynkrc10

Üye
xperia klavyeyi kurdum fakat ifadelere tıkladığımda hata verip kapanıyo var mı bunun bir çözümü?

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
xperia klavyeyi kurdum fakat ifadelere tıkladığımda hata verip kapanıyo var mı bunun bir çözümü?

O öyle, yapacak bir şey yok. Zaten o ifadeyi karşıdaki senin gördüğün gibi görmez, ona ;-) şu şekilde gidecektir mesela. Onun da ifade şeklinde görmesi için onda da Xperia Klavye olması gerek. Onun için önemsiz bence. :D
Ben klavye ayarlarından ifadeler tuşunu kaldırıyorum. :DDüzgün çalışanı da olabilir, belki şu aralar xda'e pek bakmıyorum. Ben konuyu açarken en uygunu buydu.

hsynkrc10

Üye
eyvallah buna da sukur:)[ROM] Xperia Z1 Honami (Güncel[16.11.13]) hocam bu rom için lupus kernel nasıl kurulur sityesinden baktım teminal emül... falan bir şeyler söylemiş flashtooldan direk flashlayınca açılmıyor da

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Aga yazıyı normal yaz, görürüm ben. :D
Bir de hangi rom olduğunu link olarak atarsan daha iyi olur. :D
Yine de farketmez Flashtooldan flashlanır kernel, hepsinde aynı. Kerneli flashlarsın cwmye girersin wipe yapar, romu flashlarsın. Wipe yapmayı unutuyor olabilir misin?
Ayrıca lupus şart değil.

hsynkrc10

Üye
aga normal derken nasıl yani benimkiler anormal mi:)bu arada bu rom da rehberde grup oluştur ma ve grup mesajı gönderme nasıl oluyo biliyomusun bi türlü yapamadım da,yan programlarda yüklemek istemiyorum

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
aga normal derken nasıl yani benimkiler anormal mi:)bu arada bu rom da rehberde grup oluştur ma ve grup mesajı gönderme nasıl oluyo biliyomusun bi türlü yapamadım da,yan programlarda yüklemek istemiyorum

Valla kullanmadığım bir şey bilmiyorum, varsa eğer rehberde seçeneklerde vardır.
Normal derken bunun gibi yani, küçük harflerle. :D

hsynkrc10

Üye
anladım:)seçenekler kısmının altını üstüne getirdim ama yok gibi neyse sağol:)

miCRoBe`

Üye
sayın -qarapapaq- anladığım kadarıyla sizde ray kullanıyorsunuz ve ya kullanıyordunuz.
daha önce hiç rom kurmadım ve tecrübesizim. bu konudaki rom u tavsiye ettiniz. ilk mesajınızda buradan indirmemizi söylemişsiniz. sanırım silinmiş aynı sitede çeşitli romlar mevcut, yönlendirmenizi rica ederim.

ayrıca xda da çok çeşitli romlar görmekteyim. ingilizcem de iyi değil. sizin bu konuda tavsiye ettiğiniz rom xda en çok tercih edilen rom mudur? siz halen ray ve bu rom u mu kullanmaktasınız?
teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Silinmemiş aslında ama nedense o linkten direk bakınca boş görünüyor, sağ üstten up yazan yere tıklayarak bulabilirsin aradığını ya da

Ben 4.4.2 kullanıyorum, tavsiye ettiklerimi burada paylaştım zaten. 4.2.2 stabil diye önerdim. 4.4.2de deneyebilirsin. Yine bu bölümde paylaştım.
Kurulumu nasıl yapacağın ve öncelikle yapmak zorunda oldukların da yazıyor. Yine de takıldığın bir yer olursa cevaplamaya çalışırım. Ben de teşekkür ederim, sizli konuşmana da lüzum yok. =)

miCRoBe`

Üye
:) peki, teşekkürler. kolay gelsin.üstadım bu aralar vakit bulabildim ve ray cihazıma rom yüklemek istiyorum. günler önce 4.2.2 kullandığını söylemiştin sanırım ve bana da tavsiye etmiştin.. yani bu konudaki romu.. bayağı zaman geçti yine tavsiyeniz bu rom mudur?
teşekkürler.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Ben uzun süredir 4.4.2 kullanıyorum ama o zaman için 4.2.2 daha stabil olduğundan 4.2.2 önermiştim. 4.4.2ye iki güncelleme daha geldi ama denemedim. Yani şuan ne durumda bilemiyorum istersen dene ama ciddi farklar yaşamazsın 4.2.2de kalabilirsin.

miCRoBe`

Üye
cevabın için teşekkürler.. konudaki 4.2.2 yi kurayım dedim ama "Romu indireceğiniz site: " açılmadı gitti.. sitemi kapalı acep?

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
cevabın için teşekkürler.. konudaki 4.2.2 yi kurayım dedim ama "Romu indireceğiniz site: " açılmadı gitti.. sitemi kapalı acep?

Onarım filan vardır belki, açılır.

Rassilon

Üye
Konuyu hortlatacağım fakat birkaç sorum olacak üstad.Şimdi ben atomic gb kullanıyorum.Şarjı 2 günü falan çıkarıyor.Bu romun pil ömrü nedir?Birde çalışmayan özellikler neler? Önceden sjb 5.0 ve racing bean haricinde jb romu kullanmadım.Sjbde şarj çok çabuk bitiyordu,racing bean romunda da xloudla alakalı ve akıcılıkla alakalı sorunlar vardı.Bu romda akıcılıkla alakalı bir sorun yok değil mi? Ve son olarak boşta ram miktarı ne kadar? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim :)

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Bu rom yerine yine aynı ekibin cm11 olanını kurun.
[2011 Xperia] [Legacy Xperia Rom] [Android 4.4 Kitkat CM11] | 07.09.2014 Güncel - MaxiCep

Şarj gbden çok harcar ama yeterlidir, herkesin kullanımı farklıdır test etmeniz en iyisi.
Akıcılık sorunu vs yok. Bence en iyi 2011 romlarından biri lx11

Ram miktarını bilemiyorum Xperia rayi artık kullanmıyorum ama yardımcı olmaya çalışıyorum. :D yine de boştaki ram boşa giden ramdir. Bilgi için İstersen android ram yönetimi ile ilgili konulara bak. Nawynin konusu vardı bu sitede.

Rassilon

Üye
Bu rom yerine yine aynı ekibin cm11 olanını kurun.
[2011 Xperia] [Legacy Xperia Rom] [Android 4.4 Kitkat CM11] | 07.09.2014 Güncel - MaxiCep

Şarj gbden çok harcar ama yeterlidir, herkesin kullanımı farklıdır test etmeniz en iyisi.
Akıcılık sorunu vs yok. Bence en iyi 2011 romlarından biri lx11

Ram miktarını bilemiyorum Xperia rayi artık kullanmıyorum ama yardımcı olmaya çalışıyorum. :D yine de boştaki ram boşa giden ramdir. Bilgi için İstersen android ram yönetimi ile ilgili konulara bak. Nawynin konusu vardı bu sitede.

Cevabınız için teşekkür ederim.Şarjı en azından 1-1,5 günü çıkarsa yeter.Lx 11 romunun release sürümü çıkmamış sanırım.Bir ara ultrakat romunu kurmuştum çok hata vardı (Ekran üstü butonların yerleri değişmiyor/kapatılamıyor,tam Türkçe değil vs...) lx11'de o tarz sıkıntılar yoksa kurabilirim.Birde tekrar sorayım,hdmi,720p,panorama,xloud,bravia engine haricinde çalışmayan özellik var mı?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
CM tabanlı olduğu için. Xloud ve Bravia Engine yok zaten. Onlar Sony'nin yazılımları. Gerek de yok zaten. 720p video geçiyor olması lazım.
Türkçe... Gayet kullanılır. Günü rahat çıkarıyor benim cihaz.

Rica ederim. =)

Rassilon

Üye
CM tabanlı olduğu için. Xloud ve Bravia Engine yok zaten. Onlar Sony'nin yazılımları. Gerek de yok zaten. 720p video geçiyor olması lazım.
Türkçe... Gayet kullanılır. Günü rahat çıkarıyor benim cihaz.

Rica ederim. =)
Teşekkürler hocam :)

Üst Alt