18 aylık ama dahi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ardaca

Üye
    Konu Sahibi
18 aylık ama dahi
Dünyanın en özel dahisi, Amerika'dan çıktı... Sadece 18 aylık olan müthiş çocuk okuma-yazma biliyor, Japonca konuşuyor ve matematik problemlerini çözüyor.
Ünlü profesörleri bile şaşkına çeviren küçük dahi Dean Massenburg, gelecekte doktor olmak istiyor. Bu dahi eşsiz... Bugüne kadar yaşları 7 ila 18 arasında değişen birçok dahi, dönem dönem inanılmaz olaylarla gündeme geldi. Ancak hiçbiri Amerikalı Dean Massenburg gibi değildi. Çünkü Dean adlı dahi, sadece 18 aylık.

Test yapıldı

ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Porstmouth kentinde yaşayan Danny ve Melanie Massenburg adlı çiftin ilk çocuğu olan Dean, bu yaşında okuma yazma biliyor. Bir ortaokul öğrencisine sorulan matematik problemlerini rahatlıkla çözen Dean, Virginia Üniversitesi profesörlerini bile şaşkına çevirdi. Geçtiğimiz hafta yapılan küçük bir testte müthiş başarı gösteren Dean, ABD'li doktorları korkutuyor. Çünkü Dean'in zekasının, onun gelecekteki yaşamını negatif yönde etkilemesinden korkuluyor.

Sorun var

Küçük Dean'in zekasının, onu yaşıtlarından ayırdığını belirten uzmanlar, "Dean, diğer yaşıtlarının gelişiminden farklı olarak büyüyor. Bu olay, ilerki yıllarda çok büyük sorunları beraberinde getirecek" diyor. Büyüyünce doktor olmak isteyen 18 aylık dahinin bilgisayar programcısı annesi Melanie, Dean'in bir televizyon kanalında seyrettiği Japonca eğitimi programı sayesinde, orta derecede bu dili konuştuğunu söyledi.

..::Riddick::..

Üye
bu asıri zakada ilerde bazen sorun oluyor. Ama ufaklık şirinde bişeymiş :)

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
super bisi
boyle bi tanede ben yapcam :DD

__Midas__

__Midas__

Üye
bıdı bıdı bıdı amanda bilim adamımı olacakmış, :D :D
allah anasına babasına bağışlasın ne diyeyim.

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
allah analı babalı büyütsün...

ars287duff

Üye
e tabi gavur çocuğu normal adam domuz etiyle besleniyor bizimkiler yani bir somun ve nişastayla olsun o kadar!

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Pek ilerizekalıymış. :ehe:

Üye
Adam olacak çocuk B...dan belli olurmuş karrrrdeşim ;)

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
İleride sorunlar yaşayabiliyorlar. ;)

iOS Developer

iOS Developer

Üye
o çocuk çok yaşamaz...

trampet

Üye
Arkadaşlar size birşeu söylemek istiyorum. Bakın aslında her insan herşeyi mutlaka yapabilir eminim. Çünkü canlı şahidim. Ben lise 1 ve 2de en yüksek notu 4 olan ve bir iki tane 5 i olan ben, ÖSS de ilk 500 e girdim. Ama çook çalıştım. Sonra müziği pek sevmezdim , sonra bir gün müzikle ilgili çok küçük düştüm ve azim ettim hiç notasız tam 11 tane müzik enstrümanını çalabiliyorum. Bakın inanın bana inasan bir kez YÜREKTEN isterse yeter. Ha bu çocoğunki biraz farklı tabi. Sonuçta Allah vergisi . Ama emin olun önüne bir matematik problemi konulduğunda zevkle ve isteyerek çözüyordur. Kısacası şunu demek istiyorum. Niye her "dahi" denilene vaaaayy beee, diyoruz da , aman buda bişey mi ben daha iyisini yaparım diyemiyoruz.....

zoom

Üye
güzel dedin trampet ;;)

emreakcali

emreakcali

Üye
Originally posted by trampet@Aug 24 2005, 08:22 PM
Arkadaşlar size birşeu söylemek istiyorum. Bakın aslında her insan herşeyi mutlaka yapabilir eminim. Çünkü canlı şahidim. Ben lise 1 ve 2de en yüksek notu 4 olan ve bir iki tane 5 i olan ben, ÖSS de ilk 500 e girdim. Ama çook çalıştım. Sonra müziği pek sevmezdim , sonra bir gün müzikle ilgili çok küçük düştüm ve azim ettim hiç notasız tam 11 tane müzik enstrümanını çalabiliyorum. Bakın inanın bana inasan bir kez YÜREKTEN isterse yeter. Ha bu çocoğunki biraz farklı tabi. Sonuçta Allah vergisi . Ama emin olun önüne bir matematik problemi konulduğunda zevkle ve isteyerek çözüyordur. Kısacası şunu demek istiyorum. Niye her "dahi" denilene vaaaayy beee, diyoruz da , aman buda bişey mi ben daha iyisini yaparım diyemiyoruz.....
[post=143315]Quoted post[/post]​
:bravoo: ;;) :bravoo:

the_patriot

Üye
bir söz var, boy önemli değil işlev önemli :ehe:

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
trampete bi alkista benden

mavizeybek

mavizeybek

Üye
Pek ilerizekalıymış.
:kop:

yaw doğru sölüyorsunda zeka düzeyide çok önemlidir çocuk daha 18 aylıkken okuma yazmayı bırak orta okul çocuğunun çözdüü matematik problemlerini çözüyormuş :wacko:

ben okumayı ilkokul birinci sınıfın son ayı öğrendim sınıftada en son öğrenen bendim. şimdi burada zeka düzeyiyle alaka var ama senin dediğin gibi asıl önemli olan çalışmadır. mesela senşn ilk 500 e girmen zekanla kesinlikle alakalı ama tek başına bu zekan yetmez çalışmanda lazım. zaten sende demişsin çalıştım diye. fakat burada olay tamamen farklı gözünü seveyim on sekiz aylık çocuk bu daha yaw çocuk(daha doğrusu bebek bide ben merak ediyom bu altına edip emzik falan ediyor mu diye resmen bir mucize bence) :wacko: :blink:

ibonline

ibonline

Üye
ula liseyi 5 yılda zor bitirdim
liseyi bitirir bitirmez askerlik subesinden aradılar
Asker'e yollandılar
ama fazla değil 2 yıl sonra delirir
atarlar tımarhaneye :artı:
;;)

Caine

Caine

Üye
Originally posted by ibonline@Aug 25 2005, 01:04 AM
ula liseyi 5 yılda zor bitirdim
liseyi bitirir bitirmez askerlik subesinden aradılar
Asker'e yollandılar
ama fazla değil 2 yıl sonra delirir
atarlar tımarhaneye :artı:
;;)
[post=143613]Quoted post[/post]​

muahahahehhee :haha: :off: :vur: :haha: ibo doğru dedin

cidden boyle cocuklar var umarım ve allahdan ümit ederimde başına bişey gelmez ve dünya için katkıda bulunacak şeylere imza atar ne diyim ;;)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Akıl yaşta değil baştadır. ;)

Acharad

Üye
kendisinden zoraki uygulanan P kuvvetinin kaç Newton olmasını hesaplamaması kaydıyla makas almak isterim iki yanaktan da :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt