Öneri 1520 Zoom Şov ..

Sponsorlu Bağlantılar

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
ee hocam hani bu 1520 nin kamerası çok iyi diyorlardı ?Nokia nın 2 çok iyi yönü vardı bana göre,sağlamlık ve kamera,senin dediklerine göre kamera konusunda da sınıfta kalıyo
Bence arkadaş kötülememiş ama bir takım gerçekleri söylemiş sadece telefonlar arasında en iyisi yada iyilerden biri 1520

ArMaGeDdOn_87

Üye
Bence arkadaş kötülememiş ama bir takım gerçekleri söylemiş sadece telefonlar arasında en iyisi yada iyilerden biri 1520
evet gerçekleri söylemiş tabiiki,benimde fotoğrafçılık konusunda bilgim olmadığı için bende iyi diyordum 1520 nin kamerası için ama anlaşılan Nokia bu konuda da sınıfta kalmış, bişey daha öğrenmiş olduk

suyunsesi

suyunsesi

Üye
evet gerçekleri söylemiş tabiiki,benimde fotoğrafçılık konusunda bilgim olmadığı için bende iyi diyordum 1520 nin kamerası için ama anlaşılan Nokia bu konuda da sınıfta kalmış, bişey daha öğrenmiş olduk

Yanlış anlamışsın. Sınıfta kalmıyor. Telefonlar içinde L1520 en başarılı kameralardan birine sahip. Daha iyi resim çeken telefon yine nokianın telefonları olur.

Dumanla gönderildi.

sekajmer

sekajmer

Üye
@alical33
@Akhtoher sırf iç ortam sorunu yüzünden 1520 almaktan vazgeçebilirim :(

Bar_Fedaisi

Üye
ee hocam hani bu 1520 nin kamerası çok iyi diyorlardı ?Nokia nın 2 çok iyi yönü vardı bana göre,sağlamlık ve kamera,senin dediklerine göre kamera konusunda da sınıfta kalıyo

Sınıfta kalıyor demeyelim de sadece abartıldığı kadar mükemmel değil diyelim. Varolan cep telefonları arasında imaj kalitesinde üst sıralarda diyebiliriz.

Yukarıda mesajımda teknik detaylara çok girmeden, şu anki teknoloji ile cep telefonlarından çok iyi performanslar alamayacağımızı anlatmaya çalıştım. Çok iyi performans alamama sebebimiz yazılımsal değil, donanımsaldır. Yani herhangi yeni bir güncelleme ile imaj kalitesinde olumlu yönde değişimler beklemek anlamsız. Sadece ISO, keskinlik vs vs gibi yazılımsal müdahaleler ile foto kalitesinde bir nebze iyileşme olabilir ama bu gibi dijital müdahalelerin de fotoya olumsuz sonuçları olduğunu unutmayalım. Örneğin: ISO başarımı için fotoğrafa yapılan dijital müdahale ile fotoların grenleri (kumlanma) azalıyor ama bu da fotolarda detay, doku ve netlik kayıplarına sebep oluyor.

• Beğen
Tepkiler: ArMaGeDdOn_87
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Sınıfta kalıyor demeyelim de sadece abartıldığı kadar mükemmel değil diyelim. Varolan cep telefonları arasında imaj kalitesinde üst sıralarda diyebiliriz.

Yukarıda mesajımda teknik detaylara çok girmeden, şu anki teknoloji ile cep telefonlarından çok iyi performanslar alamayacağımızı anlatmaya çalıştım. Çok iyi performans alamama sebebimiz yazılımsal değil, donanımsaldır. Yani herhangi yeni bir güncelleme ile imaj kalitesinde olumlu yönde değişimler beklemek anlamsız. Sadece ISO, keskinlik vs vs gibi yazılımsal müdahaleler ile foto kalitesinde bir nebze iyileşme olabilir ama bu gibi dijital müdahalelerin de fotoya olumsuz sonuçları olduğunu unutmayalım. Örneğin: ISO başarımı için fotoğrafa yapılan dijital müdahale ile fotoların grenleri (kumlanma) azalıyor ama bu da fotolarda detay, doku ve netlik kayıplarına sebep oluyor.
Yani fotoğraf makinasından başkası yalan ama anı olarak saklamak için ideal diyorsun cep telefonu

ArMaGeDdOn_87

Üye
Yanlış anlamışsın. Sınıfta kalmıyor. Telefonlar içinde L1520 en başarılı kameralardan birine sahip. Daha iyi resim çeken telefon yine nokianın telefonları olur.

Dumanla gönderildi.
ben mesajı yazarken yoldaydım o sırada ben yanlış kelime kullandım,konuyu açıklayan arkadaşın da belirttiği gibi bende 1520 beklenen foto kalitesini veremiyor demek istedim,diğer arkadaşlarda başka sorunlardan bahsetmiş demek ki 1520 nin kamerasından beklediğin kaliteyi tam olarak göremiyosun

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
1520 foto kalitesi hayli hayli yeter.Son gelecek güncelleme ilede daha iyi olacak kanatıyor kanımca ...

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
1520 foto kalitesi hayli hayli yeter.Son gelecek güncelleme ilede daha iyi olacak kanatıyor kanımca ...

Eşim de 1520 on numara çekiyor ama 41 mp olsa harika olurdu

Hava kompresörüyle gönderildi

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ben çok kıyasladım bu resim kısmını şöyle söylemek lazım Black güncelleme öncesi telefon videosunda gren nerdeyse çok azdı veya normaldi fotoğraflarda sorun yoktu şuan malesef gren var ve bunu düzeltirler inş. cyn'da aslında fotoları bir şekilde güzel çekersinizde video geceleyin şuan çok koyu grenler her yerde çok kotu bir durum, ben 920 ui s4 lede kıyaslıyorum tabiki birbirine göre artıları eksileri var mesela son güncellemede onlara siyah çekiyor daha fazla yumuşatma yok gibi ancak siyah nesnelerde bu çok değişik ve zomda belirsizleşebiliyor, kısacası bence şuan gece video çekme dışında pek sprunumuz yok oda düzelir inş

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Üst Alt