1 Senem Kaldı


Yunkaai

Yunkaai

Üye
Merhaba arkadaşlar. 12. sınıfa geçmiş bulunmaktayım. Halen geleceğe dair tam bir planım yok. Ve sizlerden yardım istiyorum.

Düz lise tm öğrencisiyim. Aile zoru ile gittim tm ye. Tarih,coğrafya ya merakım ve yeteneğim var. Seviyorum ve yapabiliyorumda. Sayısal dersler ise benim için bir ölüm. Özellikle matematik konusunda. Ne kadar çaılşsam çalışıyım bir yere kadar oluyor. Ama aileme bir türlü bunu anlatamadım.

Dil e ayrı bir merakım var. İlkokula vasat bir okula gitmiştim. Hani hiç ingilizce görmedim diyebilirim. Düz lise mağduruyum. Haftalık 2 saat ingilizce dersimin var. 3 senedir 3-4 tense den başka birşey göremiyoruz. Okulda en iyi ingilizceye sahip öğrencilerden biriyim. Yılların birikimi kendiliğinden olan birşey bu. İngilizce öğrenmek için ek bir çaba göstermedim.

Tm öğrencilerinin çoğunluğu hukuğa takmış durumda. Herkes onun için çabalıyor. Ama benim idaellerim biraz farklı onlardan. Özellikle dil üzerine, ingilizce üzerine gitmek istiyorum. İmkanım olukça dil üzerine yoğunlaşmak daha mantıklı geliyor bana. Birkaç aydır yurt dışında okumayı düşünüyorum. Hatta aklıma isveçi aldım. Bu hayalim oldu bile diyebilirim.

Yurt dışında okuma konusunda bilgim neredeyse yok. Sizden isteğim beni bilgilendirmeniz. Ne gibi bir yol izlemeliyim? Yapmam gerekenler nelerdir? Ayrıntıları benimle paylaşırsanız sevinirim.

Hayalden çok amaç oldu bu bana arkadaşlar. Azmedip başarmak istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
 
zombaka

zombaka

Üye
ben ne yapıyım açık öğretim öğrencisiyim gelecekten tek beklentim bekletimin olmaması aile tarafından zaten fakirim büyük ihtimal ömür boyu asgari takılcam
 
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Paran varsa ne rahat. ;)
 
MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
ozaman sözelden gir matematikten girme sevdiğin bölümü seç
 
punisioner92

punisioner92

Üye
Demek herkeste ailevi sorun oluyormus neyse bende meslek lisesi cikisliyim mezun oldugum sene dershaneye gittim sayisaldan tatmin olmadim notlardan ilk okuldan beri tarihim iyidir ayrica ezberimde iyidir bi senede sozel yapalim dedik gazi tarih geldi oyle fazlada calismadim yani gitmek istedigin bolume git is imkanlarina bak.tercihini yap (para kazanmak mi egitimmi)
 
Üst Alt