[09.05.2011]Nokia C5-00 Hacked FW^^062.1 (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
angmar55

angmar55

Üye
    Konu Sahibi
[09.05.2011]Nokia C5-00 Hacked FW^^062.1 (Resimli Anlatım)
Yeni hackleme yöntemleri çıktığından ve artık flashlamanın işe yaramadığını düşünerek konuyu editledim.Sorusu olan arkadaşlar pm yoluyla bana ulaşsınlar.

• Beğen
Tepkiler: OğuzcanAbi ve Mehmet

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
:tşk:

angmar55

angmar55

Üye
    Konu Sahibi
:op:

EKLEME:Sanırım konuyu yanlış yere taşımışsınız v5 değil v3 bölümündeki sitem modifikasyona taşımanız gerekiyordu bu anlattığım konu C5-00 içindi.. C5-03 için değil yani c5-03 v5 sanırım...
Bu sadece C5-00(v3) içindir ilgilenirseniz teşekkür ederim :)

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
tamamdır:oke:

• Beğen
Tepkiler: angmar55

OğuzcanAbi

Üye
harika anltım saolasın

• Beğen
Tepkiler: angmar55
nino4u

nino4u

Üye
N0kianın hanqi yazılımını getirirsen getir sertifikan warsa kırmam 15 dk mı alır :D e52 v054.003 ve e72 v054.005 i hack yaptım zorlanmadan :)

angmar55

angmar55

Üye
    Konu Sahibi
N0kianın hanqi yazılımını getirirsen getir sertifikan warsa kırmam 15 dk mı alır :D e52 v054.003 ve e72 v054.005 i hack yaptım zorlanmadan :)
Onu bende yapıyorum zor bişey değil :)

randomen01

randomen01

Üye
Telefonu bu hackli cfw ile flashladıktan sonraki menu ana ekran vs gibi görüntüleri zahmet olmazsa atarmısın ? :)

angmar55

angmar55

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu bu hackli cfw ile flashladıktan sonraki menu ana ekran vs gibi görüntüleri zahmet olmazsa atarmısın ? :)
Görüntüler atardım ama gereksiz bulduğum için atmıyorum Rom Patcher+ 2.6 ekli sadece onun dışında cfwde hiçbir değişiklik yok.

randomen01

randomen01

Üye
Görüntüler atardım ama gereksiz bulduğum için atmıyorum Rom Patcher+ 2.6 ekli sadece onun dışında cfwde hiçbir değişiklik yok.

peki sağolasın :) ama bi sorum olcak, usb sarjlı olduğu için death flash yapamadım ben, bi yolu varmı acaba ?

angmar55

angmar55

Üye
    Konu Sahibi
peki sağolasın :) ama bi sorum olcak, usb sarjlı olduğu için death flash yapamadım ben, bi yolu varmı acaba ?
Jaf ile dei lPhoenix ile flashlicaksın Jaf flashlamaz ilk oalrak bunu söliyim 2. oalrak konunun yukarısında belirttiğmi gibi cihaz açık olcak dead phone usb falan işaretli OLMUCAK ASLA.

classnet16

classnet16

Üye
eline kolua bileğine sağlık hack yaptım telf ana c5 nokia tek yapamadığım şey patcher dosyası ve programı kullanmak yardımcı olursan sevinirim

anovelaslife7

anovelaslife7

Üye
yapan varmı? işe yarıyormu ? oldumu yani ?

angmar55

angmar55

Üye
    Konu Sahibi
eline kolua bileğine sağlık hack yaptım telf ana c5 nokia tek yapamadığım şey patcher dosyası ve programı kullanmak yardımcı olursan sevinirim
en alttaki patchler.zip dosyasını indiriyorsun içindeki 2 dosyayı masaüstüne atıyorsun sorna telefonundan x-Plore yardımı ile (başka bi dosya yöneticisi ilede olur) Hafıza kartının ana dizisine Patches diye klasör oluşturuyorsunuz sorna masaüstüne attığınız o 2 dsoyayı hafıza kartındaki yeni açtığınız Patches klasörünün içine atıcaksınız sorna Menü->Uygulamalar->Yükleme->Rom Patcher'a((Yazılım attıktan sorna bu dediğim yere gelir Rom Patcher siz sornadan değiştreblirsiniz tabikide yerini)) girip 2 yamanın üstüne gelip bi kere tıklayın sol tarafındaki yuvarlak kutucuk yeşil renk olur ;)İşlem tamam:oke:

----------Eklendi @ 09:57:16 ---------- Yazıldı @ 09:56:04 ----------

yapan varmı? işe yarıyormu ? oldumu yani ?
İşe yaramasa neden paylaşayım arkadaşım.yapan yapıyor ayrıntılı bir şekildede anlattım baka baka yapabilirsiniz sizde.

aztechno

aztechno

Üye
eline sağlık emek harcamissin her türlü yolu denedim fakat olmadı birde bunu deniyecem. Peki driverleri pcsuite mi yüklüyor Yani ilk önce ona tanıtıyoruz. Gerisi zaten resimlerle anlatılıyor dimi

aztechno

aztechno

Üye
ya ben bir turlu yapamadım herşeyi harfiyen yaptım. Fakat versiyon gürundükten sonra tel kapaniyor. Flash lıyorum failed hatası alıyorum nerde hata yapıyorum anlamıyorum

angmar55

angmar55

Üye
    Konu Sahibi
:S kapanmaması lazım Firmware Update dedikten sorna otomatik kapanir o ama version göründükten sorna kapanmaması gerekiyor :allalla:

randomen01

randomen01

Üye
Güncelleme geldi sonunda, 071.005 oldu. Bunun hackli fwsi nezaman cıkar acaba :D

angmar55

angmar55

Üye
    Konu Sahibi
071.5 Hacklı fw--->

İlk olarak NaviFirm+ yardımıyla telefon renginize uygun 071.5 versionunu indiriyoruz.Sonrada RM-645 adında klasör oluşturup inen dosyaların hepsini içine atıyoruz ve sorna üstte verdiğim hacklı dosyayı indirip RM-645 klaröünün içine atıuoruz değiştirilsin mi diye bi soru sorucak evet diyin sornada RM-645 kalasörünü kopyalayıp;

C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\ ve C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\ dizinlerine atın bazen Phoenix programı versionu görmeyebiliyor yani 2 sinede atın siz garantili olsun birini görmezse öbürünü görür:naughty:Sonrasını biliyorsunuz zaten:oke:

Entegre edilenler:
1-)Rom Patcher+ v3.0 (Son sürüm)
2-)İnstallserver.exe

Bunlar dışında hiç bir ayarı ile oynanmamıştır:oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt