Nokia 5800 CFW {01.12.2012} Belle Hoşçakal..! A & S

Sponsorlu Bağlantılar

Süleyman

Süleyman

Üye
    Konu Sahibi
{01.12.2012} Belle Hoşçakal..! A & S

Atacan & Süleyman

YAZILIM GOLD STAR CFW Üzerine inşa edilmiştir...
Uygulanan modları Gold Star Konusundan bakabilirsiniz.
Son Cfw mizdir...Bundan ötesinede gidileceğini sanmıyorum.
Yazılım Ana Temamız budur...
Hazırlanan Temanın orjinalinde ikon desteği yok denecek kadar azdı.
Fakat son hali ile %100 ikon desteği ile sunulacaktır..!!
Her belle uygulamasına ikon desteği sunulmuştur..
Sadece 4*4 menü düzeni mevcuttur.
Yazılım 3 ay boyunca denenmiştir...

Eğer belle TopBar kullanmayıp orjinal batarya ve şebeke ikonlarının gözükmesini istiyorsanız Bu konudaki temayı indirin Tıkla
Belle TopBar için: Tıkla İndir
Bar Kısmına Extra Button için:
Tıkla
Extra Mediabar için: Tıkla İndir

Gold Star'dan Farkları:

- Açılış ve Kapanış Resimleri
- Black Theme
- İphone Tarzı Sürüklemeli Tuş Kilidi
- Versiyon Bilgileri

Belle HoşÇAKAL Linkleri:

Not: Her iki dosyayıda indirin.

LİNK:_

LİNK:_

Yüklemeden Önce:

----- Lütfen Yazılımı yüklemeden önce Telefonunuza Hard Format
Daha sonra Hafıza kartınızı biçimlendiriniz.Sıralama aynen böyle olmalı Aksi taktirde eski yazılımınızdan kalan Sistem dosyalarıyla çakışır ve tam verim alamazsınız.
----- Hafıza Kartınız takılı olacak takmadan flash atmayınız.Aksi taktirde benim uyguladığım Kısayol klasörleri Hafıza kartınızda Oluşmaz..!!!

Yükledikten Sonra:

-----
Gold Star'ı Telefonunuza Flashladıkdan sonra Hard fortmat atınız (Ülke ayarları geldikden sonra)

----- Yazılımı Yükledikten Sonra İlk Önce Auto İnstaller'e Girip Uygulamaları Yükleyin
-----
Yazılımla Birlikte Gelen, Auto İnstaller ile Kurduğumuz Programların Hiçbirini Silmemelisiniz. Aksi Halde Sistemde Sorunlar Çıkabilir. Çünkü Yazılım İçindeki Herşey Birbirine Bağlıdır.

LİNK:

LİNK: Jaf Setup + Emulatör

Jaf Programı İle Yazılım Yükleme

İndirdiğiniz Flash Dosyaları.rar ve hangi sürümü indirdiyseniz o rar dosyasının içindeki dosyaları;
32bit windows7 ve windows xp'ler için C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 adresine;
64bit windows7'ler için C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 adresine yapıştırın

İşletim sistemi Windows Xp den farklı olanlar.
OGM JAF PKEY EMULATOR V.3 Üzerine Sağ Tıklayıp Özellikler Diyoruz... Açılan Pencerede Uyumluluk Başlığına Tıklayıp Uyumluluk Modu Kutucuğunu İşaretleyip Windows XP Sp3 Seçip Tamam Diyoruz...

"GO" yazısına tıklayın.

1- Jaf Emulator'de BB5 sekmesini seçtikten sonra ilk olarak "Phone Mode" yazan yerden "OFFLINE" seçeneğini seçin sonra "CRT 308" seçeneğinin tikini kaldırın. Devamında sırasıyla "Dead USB" , "Manual Flash" , "Factory Set" ve "Nomal Mode" seçeneklerine tik koyun.

2- "Use INI"e basarak tikini açın ve biraz bekleyin. Karşınıza "Select Phone Model" şeklinde bir pencere gelmiş olmalı, buradan telefonunuz olan 5800'ı seçin. RM-356 firmware seçtiğimiz için nokia 5800D-1 yazanı seçmeliyiz. Seçtikten sonra OK'a basın.

OK'a bastıktan sonra tüm her şeyi otomatik yerleştirmesi gerekiyor. Yani her şeyin aynen aşağıdaki gibi seçili olması lazım.

Eğer her şey bu resimdeki gibi ise telefonunuzu kapatın.(USB den çıkarmayın) Kapandıktan sonra FLASH butonuna basarak çıkan uyarıya evet dedikten sonra telefonun POWER (açma kapama) tuşuna basıp çekin ve yüklenmesini bekleyin. Sonra Jaf programında Done Done yazısını görünce ve telefon Nokia Ekranına gelince USB den çıkarın. Ülke şehir seçme ekranı geldiğinde telefonu kapatıp hard format atın ve işlem tamamdır. Artık telefonunuza Belle HoşÇAKAL'ı yüklemiş durumdasınız. Güle Güle kullanın.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: narkozcu_70200, Atacan-, fLuke! ve 3 diğerleri

BaTiqoN

Üye
Çok güzel cfw denemenizi tavsiye ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Atacan- ve Süleyman
Atacan-

Atacan-

Üye
Başlık yanlış hoşÇAKAL Olmalı :)

• Beğen
Tepkiler: Süleyman
efsane1980

efsane1980

Üye
teşekürler kardeşim ellerinize sağlık cfw yi indirdim şimdi yükliycem süper görünüyor

• Beğen
Süleyman

Süleyman

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederiz kardeşim. Tema çok istendi bizde fw olarak paylaşalım dedik :)

• Beğen
Tepkiler: Atacan-

agun35

Üye
Teşekkürler indirdim enkısa zamanda telefona atıcam elinize sağlık

• Beğen

djhasan28

Üye
ozur dılerım ben uzun zamandır cfw yapmamıstım en son yaptıgım 1 sene oluyordu sımdı 2 dosya ındırın demıssın kardes ben ındırdım ıcındekılerının hepsını attım noka-phoenix-...- rm-356 ya fakat ılk resımdekı gıbı oldu alttakı kedıcıklı olanı nasıl yapıcaz onu hıc bılmıyorum azacık anlatırsan anlarım
rof lu bı dosya war onu herhalde baska bıse ıle telefona atıcaz ama bılmıorum

tesekkurler sımdıden ve calısmanı takdır edıyorum

• Beğen
Süleyman

Süleyman

Üye
    Konu Sahibi
ozur dılerım ben uzun zamandır cfw yapmamıstım en son yaptıgım 1 sene oluyordu sımdı 2 dosya ındırın demıssın kardes ben ındırdım ıcındekılerının hepsını attım noka-phoenix-...- rm-356 ya fakat ılk resımdekı gıbı oldu alttakı kedıcıklı olanı nasıl yapıcaz onu hıc bılmıyorum azacık anlatırsan anlarım
rof lu bı dosya war onu herhalde baska bıse ıle telefona atıcaz ama bılmıorum

tesekkurler sımdıden ve calısmanı takdır edıyorum
Kedi resmi duvar kağıdı. yani tema ile alakası yok.
İstersen tıkla indir :oke:

http://www.maxicep.com/attachments/140434d1351282253/

- - - Eklendi - - -

Teşekkürler indirdim enkısa zamanda telefona atıcam elinize sağlık
:rica:

NUD

NUD

Üye
windows 8 de hata veriyor. şöyle bişey ;ERROR: Not supported Windows version

• Beğen
Süleyman

Süleyman

Üye
    Konu Sahibi
işletim sistemi Windows xp den farklı olanlar.
OGM JAF PKEY EMULATOR V.3 Üzerine Sağ Tıklayıp Özellikler Diyoruz... Açılan Pencerede Uyumluluk Başlığına Tıklayıp Uyumluluk Modu Kutucuğunu İşaretleyip Windows XP Sp3 Seçip Tamam Diyoruz...

• Beğen

djhasan28

Üye
patchlardan birisi calısmıo etkılestırıorum x oluo etkınlesmıo ve snn resımde 2 tane bar war qıbı duruo ek bar yanı o bnde olmuo

• Beğen
Süleyman

Süleyman

Üye
    Konu Sahibi
patchlardan birisi calısmıo etkılestırıorum x oluo etkınlesmıo ve snn resımde 2 tane bar war qıbı duruo ek bar yanı o bnde olmuo
c2z packi açıkken e2z packi aktif olmaz. ikisinden birini kullanman gerekir.
Ekstra mediabarı da buradan indir.

• Beğen

djhasan28

Üye
son sorum kardesm e2 ıle c2 arasındakı farkı ogrenırsem ona gore tercıh yapıcam bı acıklarmısın onlar ne ıse yarıo

• Beğen
Süleyman

Süleyman

Üye
    Konu Sahibi
ilk olarak şunu söyleyeyim. Rompatcher yamalarını sürekli açık tutma. Ihtiyacın olduğunda aç.
C2z sistem dosyalarını c den okur. E2z sistem dosyaları e den okur.

• Beğen
efsane1980

efsane1980

Üye
kardeş cfw çok güzel teşekür ediyorum tekrardan bide extrabar sis sertifika hatası veriyor

• Beğen
efsane1980

efsane1980

Üye
teşekürler kardeşim

• Beğen
efsane1980

efsane1980

Üye
hoşçakal belle ve gold star arasında fark varmı tema dışında değişiklik yaptınızmı teşekürler kardeşim

• Beğen

Üst Alt