TomTom artik intern GPS ile calisiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Mevcut

Üye
    Konu Sahibi
TomTom artik intern GPS ile calisiyor
evet arkadaslar TomTom da nihayet kendi GPS ile calisiyor bunun icin asagidaki liknte verdigim dosyayi indirin

1. 1.bt.sisx ilk bunu cepine yukle..
sonra calistir programi, ve Device added mesaji gelecektir..
ardindan programi tekrar silebilirsiniz...

2. 2.GPSd.jar cepine yukle..

3. 3.tomtom.sisx cepine yukle..
bu islemlerden sonra..
RAR dan cikarttiginiz dosyanin icinde 0.Copy.To.MEMCARD.Root
bunuda RAR dan cikartin ve icindeki TOMTOM yazan dosyayi oylece....
kartiniza kopyalayin..

bu islemlerden sonra mutlaka map olaylarinida gerceklestiriniz..
assagida ekledigim maplari kullanabilirsiniz..

1. TOMTOM Nasil Calisir : GPSd programini calistir ve hide (gizle ) tikla arka pilanda gorev yapsin...
2. Tomtomu calistir..
acilista dunya doner, ardindan ulke dil ses ve KLM saat gibi buna benzer seyleri gerceklestirdikten sonra Bluetooth baglanti ister buna evet deyiniz...
Bluetooth listede..
BiNPDA GPS.
bulundugunu goreceksiniz.
sec ve disari cik uydu ile baglanti kuruldugunu goreceksiniz..
yok baglanti felan yok diyorsaniz..
1.Tercihleri degistir tikla..
2. ileri giderek GPS durumunu goster tikla..
3. yapilandir tikla
4. Diger Bluetooth GPS Alicisi sec
Bluetooth listesinde BiNPDA GPS. sec
ekranda bir anda maviler covaldigini goreceksiniz...
bitti tikla.. gule gule kullan mapta nerde oldugunu guzel bi sekilde izle

Onemli : tomtomu calistirmadan once herzaman !
GPSd programi acip hide(gizle) moduna gecirip ardindan tomtomu kullanin..
yoksa tomtom gps gorev yapmaz hatta Bluetooth listesinde BiNPDA GPS
sectikten sonra tomtom derhal kapanir...
onun icin herzaman tomtomu kullandiginiz ilk adim olarak GPSd
programini goreve cagirin o GPS yonlendirme programidir...

Ayrica tomtomu her acmanizda
1 den 4 kademe islemini gerceklestirmelisiniz ..
1.Tercihleri degistir tikla..
2. ileri giderek GPS durumunu goster tikla..
3. yapilandir tikla
4. Diger Bluetooth GPS Alicisi sec
Bluetooth listesinde BiNPDA GPS. sec ve bitti tikla..
Not:Anlatim alintidir

ilk önce telefonda kurulu olan Tomtom sis dosyasini deinstal yani silip öyle bu isleme baslamayi unutmayin

uploadedt.to dan indirmek icin

rapidshareden indirmek icin

Serie 60 (3rd Gen.) - OS9.x telefonlar icindir digerlerinde tomtom 6 calismaz

• Beğen
Tepkiler: mustafaa58, dellos2001, AMOZONBİRD ve 24 diğerleri

> çileke$ <

> çileke$ <

Üye
Teşekkürler...

O-M-E-R

Üye
harikasin dostum hemen deniyorum olacagini dusunuyorum cunki baska yerde de duymustum

--------------- Ekleme ---------------

dostum denedim ve super calisiyor bu gunleride mi gorecektik :))

Mevcut

Üye
    Konu Sahibi
harikasin dostum hemen deniyorum olacagini dusunuyorum cunki baska yerde de duymustum

dostum denedim ve super calisiyor bu gunleride mi gorecektik :))
bu yeni cikti 3-4 gun oldu ben kullaniyorum super gule gule kullan

Sahinbey27

Üye
Ya bende n95 gb var bi turlu olmuyor gps i ariyor ama bi turlu bulamiyor
Yazilanin hepsini yaptim

swedish

swedish

Üye
ya arkadaslar, kusura bakmayin ama ben pek anlamadim,daha detayli ve resimli anlatabilirmisiniz acaba.
ilk önce
Installiere 1.bt.sisx yükleyin

yazmissin önce

ilk önce telefonda kurulu olan Tomtom sis dosyasini deinstal yani silip öyle bu isleme baslayin

diye yazmissin sonra.neyi önce yapacaz kafam karisti

ne yapiyim ben bu islerin acemisiyim, hadi lutfen! ben klavyelerinize beddua etmeden önce biraz yardimci olun. tessekkurler:)

abdullahfalcon

Üye
tomtom one cihazı için türkiyenin navigasyon programı var mı

Mevcut

Üye
    Konu Sahibi
ya arkadaslar, kusura bakmayin ama ben pek anlamadim,daha detayli ve resimli anlatabilirmisiniz acaba.
ilk önce
Installiere 1.bt.sisx yükleyin
yazmissin önce

ilk önce telefonda kurulu olan Tomtom sis dosyasini deinstal yani silip öyle bu isleme baslayin

diye yazmissin sonra.neyi önce yapacaz kafam karisti

ne yapiyim ben bu islerin acemisiyim, hadi lutfen! ben klavyelerinize beddua etmeden önce biraz yardimci olun. tessekkurler:)
anlasilmayacak bir sey yok her yapilacak islemin basin 1 -2-3 yazilmis bunlari takip et tamamdir yani o kadarda karmasik bir anlatim yok eski tomtomu sil demis o ayri bir not zaten nasil birbirine karistirdin hayret neyse kolay gelsin

biraz ugrasmakta yarar var pek hazira alismayin

zafer0007

Üye
n73 de olmiyor niye acaba?

swedish

swedish

Üye
kardes okadar basitse niye olmuyor bu ozaman, herbiseyi yaptim fakat programi actigimda harita bulunamadi diyor, bunun nedeni ne olabilir.tomtom klasörunu direk E ye attim, bir yerde bir hata olmali, lutfen yardimci olun,tessekkurler

Mevcut

Üye
    Konu Sahibi
kardes okadar basit degilse niye olmuyor bu ozaman, herbiseyi yaptim fakat programi actigimda harita bulunamadi diyor, bunun nedeni ne olabilir.tomtom klasörunu direk E ye attim, bir yerde bir hata olmali, lutfen yardimci olun,tessekkurler
Bu konusma tarzinla sana kimse yardim etmez

forumculugun ve paylasiminda belirli nezaket anlayisi var

ben kullaniyorum diger arkadasta yapmis programda sorun olsa bizdede calismaz bir seyi yanlis yapiyorsun ugrasmaya devam

sefai77

sefai77

Üye
N73 te olanı var mı bunun

musti50

Üye
N73 te olanı var mı bunun
kardesim n73ün gpsi yoki olsun

kardes okadar basit degilse niye olmuyor bu ozaman, herbiseyi yaptim fakat programi actigimda harita bulunamadi diyor, bunun nedeni ne olabilir.tomtom klasörunu direk E ye attim, bir yerde bir hata olmali, lutfen yardimci olun,tessekkurler

haritayi yüklemedin ondan olmuyor al bide bunu dene

swedish

swedish

Üye
sagol kardes eline saglik, sende olmasan kalacagiz meydanda. yalniz ben daha tam kuramadim bu mereti, harita iside tamam, söylenenleri tam olarak yaptim ama GECERLI GPS SINYALI YOK diye yaziyor, sunuda belirteyim ki ben suan icerdeyim, bilmem bunun bir etkisi olurmu, birde size birsey sormak istiyorum: telefonun kendi orjinal ayarlarinda yapmamiz gereken bir ayarlama varmi, paylasirsaniz sevinirim:oke:
ayrica ana ekranda GPS CIHAZI YOK diye yaziyor. fikirlerinizi merakla bekliyorum

aynalihuso

Üye
arkadaslar ben n95 8gb sahibiyim.Almanyadan yaziyorum tomtomu dediginiz sekilde ilk 3 programi yükledim ama harita bulunamadi yaziyor ve ekran kapaniyor eger mahsuru yok ise lütfen [email protected] adresine mail atarsaniz sevinirim.

Efsane 44

Üye
simdi deniyorum insallah bendede olur ve kurarim garmin vardibende ama memnun degildim olsada olmasada emek veren lere tsk

swedish

swedish

Üye
ya arkadaslar bu tomtom programini kurmasini anlamadim ya, acaba diyorum bu gps yi telefonda kullanabilmem icin ayri bir aygitami (GPS ALICISI) ihtiyac var diyorum kendi kendime lutfen beni aydinlatin:(

Mevcut

Üye
    Konu Sahibi
ya arkadaslar bu tomtom programini kurmasini anlamadim ya, acaba diyorum bu gps yi telefonda kullanabilmem icin ayri bir aygitami (GPS ALICISI) ihtiyac var diyorum kendi kendime lutfen beni aydinlatin:(
EGER N95 kullaniyorsan ayri gps alicisina gerek yok icinde var zaten eger baska telefonsa mecbur ayri gps alicisi alacaksin

swedish

swedish

Üye
EGER N95 kullaniyorsan ayri gps alicisina gerek yok icinde var zaten eger baska telefonsa mecbur ayri gps alicisi alacaksin

Allah senden razi olsun kardas!
Peki niye olmuyor bu ya? cildirmaya az kaldi doktorum nerde.... ya kac gundur gecemi gunduzume katiyorum yinede calistiramadim sunu ya.bunu calistiramasam gözum acik giderim. anlatilanlari harfi harfine yaptim ama yinede olmadi. lutfen yardimci olun, unutupda anlatmadiginiz bir puf nokta olmali. belki telefonumda bir sorun vardir diye hem telefon hafizasini hemde kart hafizasini formatladim, yinede olmadi. Allah askina yardim........:(

Mevcut

Üye
    Konu Sahibi
Allah senden razi olsun kardas!
Peki niye olmuyor bu ya? cildirmaya az kaldi doktorum nerde.... ya kac gundur gecemi gunduzume katiyorum yinede calistiramadim sunu ya.bunu calistiramasam gözum acik giderim. anlatilanlari harfi harfine yaptim ama yinede olmadi. lutfen yardimci olun, unutupda anlatmadiginiz bir puf nokta olmali. belki telefonumda bir sorun vardir diye hem telefon hafizasini hemde kart hafizasini formatladim, yinede olmadi. Allah askina yardim........:(
cihazin calismasi icin disarda olman gerek acik alanda evin icinde kapali alanda calismaz

Üst Alt