Nokia 3200 Bağlantı Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Nokia 3200 Bağlantı Sorunu
İlk olarak internet bağlantı sorununa değinmek istiyorum. Telefonda gprs olmasına rağmen türk telekom gerekli ayarları sağlamıyor. Bu konu ile ilgilenen arkadaşlar vardı sanırsam.(@MAERKEK) Bir gelişme kaydettiler mi acaba?

İkinci sorun ise bilgisayara bağlama sorunu. Aşağıdaki kablo ile bilgisayara bağladığımda hiçbir şekilde bağlantı kuramıyorum.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üçüncü sorun kızılötesi bağlantı problemi. Nokia n73 cihazım ile bu cihaz arasında hiçbir şekilde kızılötesi bağlantı kuramıyorum.

Cihazı bu arada samsun bit pazarından aldım. İncelemesini yakında hazırlayacağım.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
İlk olarak internet bağlantı sorununa değinmek istiyorum. Telefonda gprs olmasına rağmen türk telekom gerekli ayarları sağlamıyor. Bu konu ile ilgilenen arkadaşlar vardı sanırsam.(@MAERKEK) Bir gelişme kaydettiler mi acaba?

İkinci sorun ise bilgisayara bağlama sorunu. Aşağıdaki kablo ile bilgisayara bağladığımda hiçbir şekilde bağlantı kuramıyorum.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üçüncü sorun kızılötesi bağlantı problemi. Nokia n73 cihazım ile bu cihaz arasında hiçbir şekilde kızılötesi bağlantı kuramıyorum.

Cihazı bu arada samsun bit pazarından aldım. İncelemesini yakında hazırlayacağım.
Bunun için bir bilgisayara ve akıllı telefona ihtiyacınız var.
Pc'den s40 .prov maker adlı bir program ile internet ayar dosyalarını oluşturuyorsunuz daha sonra bu dosyayı akıllı telefona atıp. Blueetoohla tuşlu telefona gönderiyorsunuz. Ayarları kaydetme sorusu gelecek kaydet diyorsunuz . Bu kadar . Konu açayım

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Bunun için bir bilgisayara ve akıllı telefona ihtiyacınız var.
Pc'den s40 .prov maker adlı bir program ile internet ayar dosyalarını oluşturuyorsunuz daha sonra bu dosyayı akıllı telefona atıp. Blueetoohla tuşlu telefona gönderiyorsunuz. Ayarları kaydetme sorusu gelecek kaydet diyorsunuz . Bu kadar . Konu açayım
Bluetooth yok ama mesajla atsam

Son düzenleme:
  • Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
  • Beğen
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Tüm Nokia telefonları APN ayarı yapılandırmasına izin veriyor, telefonun kendisinden ayar yapmak kesinlikle mümkün. Şu ana kadar APN ayarları telefondan yapılandıramayan bir Nokia telefona rastlamadım. Ayarlar bölümünü iyice arayın, kesin vardır.
Mesaj birleştirildi:

Harici bir sitede ayar kısmı böyleymiş diyor, tam bilmiyorum ama denemede fayda var:

Menu -> Configuration -> Personal settings -> Options -> Add new -> Web

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Tüm Nokia telefonları APN ayarı yapılandırmasına izin veriyor, telefonun kendisinden ayar yapmak kesinlikle mümkün. Şu ana kadar APN ayarları telefondan yapılandıramayan bir Nokia telefona rastlamadım. Ayarlar bölümünü iyice arayın, kesin vardır.
Mesaj birleştirildi:

Harici bir sitede ayar kısmı böyleymiş diyor, tam bilmiyorum ama denemede fayda var:

Menu -> Configuration -> Personal settings -> Options -> Add new -> Web
Hocam öyle de
Dğerler neye göre denk geliyor. Format farklılığı var.

• Beğen
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Hocam öyle de
Dğerler neye göre denk geliyor. Format farklılığı var.
Azerbaycanda tek önemli şey APN. APN doğruysa geri kalan hiç bir şey farketmiyor. Türkiyede nasıl bilmiyorum, ama prov dosyası içine bakarak anlaşılır belki.

Üst Alt