Eski Dell Laptop Kaç Para Eder ?

Sponsorlu Bağlantılar

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Eski Dell Laptop Kaç Para Eder ?
Merhaba.
Eskiden kalma Dell marka bir laptop var. 11-12 yıllık. Kozmetik olarak yıprandı tabii. Kendi touchpadi çalışmıyor. Batarya da doğal olarak bitik. Diğer kısımlar (hdmi-ethernet-wifi-dvd rom) vs. çalışıyor. Windows 7 yüklü. Haliyle yavaş çalışıyor ama bakım yapılırsa hızlanacağını düşünüyorum. 4-5 senedir fan temizliği, termal macun değişimi vs. yapılmadı çünkü. Görselleri aşağı bırakıyorum.Sizce ne kadar eder ?

DELL XPS M1330
Özellikleri
Intel Core 2 Duo
Onboard Ekran kartı
2 GB DDR2 Ram
320 GB HDD

Son düzenleme:

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
100 civarı Ben alabilirim. .

Hasand.

Hasand.

Üye
Letgoda rahat 300-400 arası gider 100₺ ne var bu kadar ölücü olmayın

• Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: Enpatsu Shakugan ve PALA.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Maksimum 500 ₺ Fiyat biçilebilir. Daha fazlası mümkün değil.

belgeadam

belgeadam

Üye
Merhaba.
Eskiden kalma Dell marka bir laptop var. 11-12 yıllık. Kozmetik olarak yıprandı tabii. Kendi touchpadi çalışmıyor. Diğer kısımlar (hdmi-ethernet-wifi-dvd rom) vs. çalışıyor. Windows 7 yüklü. Haliyle yavaş çalışıyor ama bakım yapılırsa hızlanacağını düşünüyorum. 4-5 senedir fan temizliği, termal macun değişimi vs. yapılmadı çünkü. Görselleri aşağı bırakıyorum.Sizce ne kadar eder ?
Özellikleri
Intel Core 2 Duo
Onboard Ekran kartı
2 GB DDR2 Ram
320 GB HDD

300-500 arası bi fiyata gider hocam

PALA.

PALA.

Üye
Aslında güzel cihaz, o kadar kötü durmuyor, performansı da fena değil bunların. Muhtemelen bataryada bitiktir :hmmm
400-500 lira arası eder. Bu arada ilk iki fotoda ekranın ortasında 🦟 sinek mi var :ehe

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: derya1978
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Aslında güzel cihaz. Muhtemelen bataryada bitiktir :hmmm
400-500 lira eder. Bu arada ilk iki fotografta ekranın ortasında 🦟 sinek mi var :ehe
Sinek vardı aldım çaktırma 😂 Cihaz çok güzel dediğin gibi baya bi kullanıldı bu. Dell markasına saygı duyduğum bilgisayardı. Paso GTA San Andreas oynardim 😂 400-500 lira edecekse çok iyi.
Mesaj birleştirildi:

Batarya bitik tabi onu eklemeyi unutmuşum.
Mesaj birleştirildi:

100 civarı Ben alabilirim. .
Hocam 100 TL çok ölü bir fiyat. Nokia 5800 satmıyorum yani.
Mesaj birleştirildi:

300-500 arası bi fiyata gider hocam
Sen de içime biraz su serptin teşekkür ederim.
Mesaj birleştirildi:

Maksimum 500 ₺ Fiyat biçilebilir. Daha fazlası mümkün değil.
Eyvallah abi teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
PALA.

PALA.

Üye
Cihaz çok güzel dediğin gibi baya bi kullanıldı bu. Dell markasına saygı duyduğum bilgisayardı.
Bununla hemen hemen aynı ayarındaki dell marka bir cihaza windows 10 yükledim, hemde 64 bit çok güzel çalıştı.
Eski makina olduğu için ölü felan sananlar aldanır, bunlarda ramden ekran kartına verip oyun oynamak mümkün diye hatırlıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Enpatsu Shakugan
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Bununla hemen hemen aynı ayarındaki dell marka bir cihaza windows 10 yükledim, hemde 64 bit çok güzel çalıştı.
Eski makina olduğu için ölü felan sananlar aldanır, bunlarda ramden ekran kartına verip oyun oynamak mümkün diye hatırlıyorum :)
Valla o kadar teknik detay bilmiyorum hocam. Hatırladım biz bu makineyi 2008 yazında almışız. Tam 12 sene olmuş. 12 senelik laptopa Win 10 gider mi ? Driver bulmada sorun yaşamıyim. Sana şöyle diyim bu ilk geldiğinde Windows Vista vardı 😂 Hatta altında Vista keyi falan var.

PALA.

PALA.

Üye
Valla o kadar teknik detay bilmiyorum hocam. Hatırladım biz bu makineyi 2008 yazında almışız. Tam 12 sene olmuş. 12 senelik laptopa Win 10 gider mi ? Driver bulmada sorun yaşamıyim. Sana şöyle diyim bu ilk geldiğinde Windows Vista vardı 😂 Hatta altında Vista keyi falan var.
Evet benim format attığım cihazda xp yada vista ile gelmiş. Win 10 yükleniyor ama her sürümü yüklenmiyor mesela 1709 ve 1607 yükleniyor, daha yeni sürüm yüklemeyi denemedim ama 20 saniyede açılıp kullanılıyordu :gul: Driver konusunda hiç sorun yaşanmadı, windows 10 kendisi yüklemişti.
Üzerindeki hdd nin markasıda seagate 160 gb söküp bakmıştım, hdd genelde yandan çekip, çıkıyor bunlarda.

Modelinide belirtin Dell xps m1330

Son düzenleme:
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Evet benim format attığım cihazda xp yada vista ile gelmiş. Win 10 yükleniyor ama her sürümü yüklenmiyor mesela 1709 ve 1607 yükleniyor, daha yeni sürüm yüklemeyi denemedim ama 20 saniyede açılıp kullanılıyordu :gul: Driver konusunda hiç sorun yaşanmadı, windows 10 kendisi yüklemişti.
Üzerindeki hdd nin markasıda seagate 160 gb söküp bakmıştım, hdd genelde yandan çekip, çıkıyor bunlarda.

Modelinide belirtin Dell xps m1330
Belirttim modeli de. Valla tekrar işletim sistemi yüklemeyi düşünmüyorum home basic gayet iş görüyor 😁. Bunun bir de DVD sürücüsü düğmesine basıp da kendine doğru çekip açtığın sürücülerden değil. DVD yi hafif sokuyorsun kendi içine çekiyor aşırı havalı geliyordu çocukken 😁
Mesaj birleştirildi:

320 gb hard disk var bunda. Sonradan takılmış o zaman bilmiyorum.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Eğer birden kesildiyse çalışması biosdan kapatılmış olmasın :hmmm

Evet bu durumda pek ehemmiyeti yok, ben zaten iş görür manasında söyledim onu.
Bi kurcalayım biosu. Teşekkür ederim reis yardımların için.

• Cool
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Bi kurcalayım biosu. Teşekkür ederim reis yardımların için.
Bişey değil, orjinal ayarları kaybetmeden bakabilirsiniz, bazı 32 bit sürümlerde böyle touchpad takılmaları olabiliyor. Eğer yeniden başlat yaptığınızda takılmadan açılıp sonra yine takılıyorsa 64 bit bir sistem yüklemeniz bu gibi sorunlarıda çözebiliyor. Bunu neden söyledim, bir ürün ikinci el oldumu bir yerindeki kusur satışa mani oluyor...

• Beğen
Tepkiler: Enpatsu Shakugan
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Cihaz güzel fakat piyasa bu şekilde. Bence 200-250 ancak eder.

PALA.

PALA.

Üye
Bios sürümünüzü de kontrol edin sorunun sebeplerinden birisi olabilir. Dell bios güncellemesi verebiliyor ama bios güncelleme talimatlarını araştırın.
Mesela bu videonun altındaki yorumlarda okudum, güncelleme ile çözenler varmış ama bios güncelleme biraz risklidir.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
A15 sürümü felan bişeyler var, araştırabilirsin son güncelleme temmuz 2012 de verilmiş. Hani yap demiyorum araştır, güncelleme belki çözebilir.

derya1978

Üye
Aslında güzel cihaz, o kadar kötü durmuyor, performansı da fena değil bunların. Muhtemelen bataryada bitiktir :hmmm
400-500 lira arası eder. Bu arada ilk iki fotoda ekranın ortasında 🦟 sinek mi var :ehe

benimki de 50 eder

PALA.

PALA.

Üye
Cihaz güzel fakat piyasa bu şekilde. Bence 200-250 ancak eder.
Hayır bu cihaz modelli ve sağlam cihaz eski olabilir ama o zamanın en iyi donanımları vardır içinde. Optik sürücüsü bile özel tasarım.
benimki de 50 eder
Yok bide üstüne para isterler :ehe
Sizin laptopun modeli daha yüksek, en az 500 eder.

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
Hayır bu cihaz modelli ve sağlam cihaz eski olabilir ama o zamanın en iyi donanımları vardır içinde. Optik sürücüsü bile özel tasarım.

Yok bide üstüne para isterler :ehe
Sizin laptopun modeli daha yüksek, en az 500 eder.

daha mı yüksek

500 kim para verir ki

adamlar sahibinden.com benim bilgisayara 1800 fiyat koymuşlar

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Benim Laptopu 400'den aşağı koyan yok. 500den kapıyı açarım pazarlıkla en fazla 400e kadar düşerim şansa artık :)
Mesaj birleştirildi:

Bios sürümünüzü de kontrol edin sorunun sebeplerinden birisi olabilir. Dell bios güncellemesi verebiliyor ama bios güncelleme talimatlarını araştırın.
Mesela bu videonun altındaki yorumlarda okudum, güncelleme ile çözenler varmış ama bios güncelleme biraz risklidir.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
A15 sürümü felan bişeyler var, araştırabilirsin son güncelleme temmuz 2012 de verilmiş. Hani yap demiyorum araştır, güncelleme belki çözebilir.
Eskiden çalışıyordu yani bios güncellemesi falan yapmadık hiç ama ben dediğin gibi bios ayarlarından bakıcam laptop evde şuan ben işteyim yarın bakarım :D

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt