Xiaomi Mi 8 Lite Root Atma ve Mi 8 Lite TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi Mi 8 Lite Root Atma ve Mi 8 Lite TWRP Yükleme
Ülkemizde şuan 1500 - 2000 TL aralığında farklı varyant ve farklı garanti servisi seçenekleri ile satışta olan Xiaomi Mi 8 Lite Çin merkezli şirketin piyasaya sunduğu en iyi orta üst seviye cihazlar arasında yer alıyor. Ufak çentiğe sahip olan ekranı, Snapdragon 660 işlemcisi ve kaliteli kamerası ile dikkatleri üzerine çeken uygun fiyatlı cihaz şuanda ülkemizde de bir hayli popüler bir hale geldi diyebilirim.

Xiaomi Mi 8 Lite Root Atma | TWRP Recovery Yükleme

Öncelikle Mi 8 Lite root atma işlemine başlamadan önce cihazınızda bulunan bütün verilerin bir yedeğini alın. Mi 8 Lite TWRP recovery yükleme sırasında veya root atma sırasında meydana gelebilecek herhangi bir hatada cihazı kurtarmak için sıfırlamak gerekebiliyor. Bu sebeple her ihtimale karşı dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Root attıktan sonra cihazınız üzerinde tam erişime sahip olacaksınız. Recovery ile farklı ROM yazılımlarını yükleyerek cihazınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu işlemler sonucunda cihazda meydana gelebilecek herhangi yazılımsal veya donanımsal sorundan dolayı ben veya maxicep.com sorumlu değildir. Bu işlem sonucunda cihazınız garanti dışı kalacaktır.

Öncelikle telefonunuzun Bootloader kilidinin açık olduğundan emin olun. Eğer açık değilse BURAYA tıklayarak gerekli adımları uygulayın ve cihazın kilidini kaldırın. Ardından tıklayarak gerekli olan Xiaomi Mi 8 Lite TWRP recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin ve bir klasörün içine atın. Sonrasında telefonunuzu tamamen kapatın ve ses kısma + güç butonlarına basılı tutarak telefonu fastboot menüsünde açın. Telefonu bilgisayara bağlayın.

Komut yöneticisi ( CMD ) ekranını bilgisayarda açın ve sırasıyla aşağıdaki kodları yazarak enter tuşuna basın. Her kodu yazdıktan sonra enter tuşuna basın.
Kod:
fastboot devices
Kod:
fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.2.3-1003-XIAOMI8LITE-CN-wzsx150.img
Kod:
fastboot boot recovery-TWRP-3.2.3-1003-XIAOMI8LITE-CN-wzsx150.img

bu işlemin ardından son kodu yazıp enter tuşuna bastığınız zaman cihazınız direkt olarak TWRP menüsünü açacaktır. Ardından tıklayarak Magisk dosyasını cihazınızın içine atın. Bu dosya sayesinde Xiaomi Mi 8 Lite root işlemini yapabileceksiniz. Dosyayı zip halinde iken direkt cihazın hafızasına atın. Sonrasında TWRP menüsü üzerinden Yükle veya Install kısmından zip dosyasını bulun ve yükleyerek cihazı yeniden başlatın.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Eren Değerli, ayazbas ve TheNightMare.

Misafir - 352030

Ardından BURAYA tıklayarak gerekli olan Xiaomi Mi 8 Lite TWRP recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin

burada herhangi bir bağlantı yok

• Beğen
Tepkiler: sedo2525 ve Buğra

sedo2525

Üye
teşeküürler

• Beğen
Tepkiler: Buğra

hunbleda

Üye
Ardından BURAYA tıklayarak gerekli olan Xiaomi Mi 8 Lite TWRP recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin

burada herhangi bir bağlantı yok acil yardım

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi

burada herhangi bir bağlantı yok acil yardım
Linkler düzeltildi tekrardan.

hunbleda

Üye
çook teşekkür ederim ayrıca video ile anlatım var mı?
yardımcı olursanız minnettar olurum.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
çook teşekkür ederim ayrıca video ile anlatım var mı?
yardımcı olursanız minnettar olurum.
Ne yazık ki videolu anlatım yok. Kullanmadığım cihaz için videolu anlatım yapamam :)

hunbleda

Üye
peki mi 8 lite için benzer videolar var. sizden twrp ve root için aldığım dosyalar güncel mi

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
peki mi 8 lite için benzer videolar var. sizden twrp ve root için aldığım dosyalar güncel mi
Magisk olarak tıklayarak 20.4 en güncel sürümü indirebilirsiniz. Malum bu yazıyı hazırladığım zamanlarda en güncel Magisk 18 vardı :)

hunbleda

Üye
Son olarak, ekte bulunan dosyaları indirdim başka indiemem gereken dosya varmı ve telefonun hafızasına atmam gereken dosya hangisi acaba

tumaylmz1

Üye
teşekkürler

Üst Alt