LG G5 IMEI

Sponsorlu Bağlantılar

cemal çolak

cemal çolak

Üye
    Konu Sahibi
LG G5 IMEI
Arkadaşlar Merhaba,

Geçenlerde LG G5 H850TR telefonumun anakartı bozuldu. Merak ettiğim birşey var.

Aliexpress üzerinden IMEI kayıtsız H850 anakart alsam, bozuk olan anakarttaki IMEI yeni anakarta taşıyabilir miyim?

Fakat mevcut anakart H850TR. Bilindiği üzere bootloader kilidi açılamıyor. Bundan dolayı H850 anakart alıp bootloader kilidini açmayı planlıyorum. Anakartı alsam eski IMEI yeni olan anakarta atılabilir mi? Uyumsuzluk sorunu doğar mı?

Fikri olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

arslan3332

arslan3332

Üye
Bu tür konuları box yazılımlar çözer ama önce çinden anakartı alacağın satıcıya imei değiştirip değiştiremeyeceğini sor gerekirse ek ücret ödeyebilceğini yaz onlar çözüm üretebilir.Şuan çinde salgın hastalık olduğu için oradan sıfır almak yerine ülke içerisinden ikinci el anakart almayıda düşünebilirsin.Lg g5 konusunda pek bilgiye sahip değilim ama genel olarak imei değişmesi için cihazların modem yazılımlarına müdahale ediliyor.Stabil çalışıp çalışmaması cihazdan cihaza değişiyor veya ne kadar başarılı müdahale edildiğine göre değişiyor.Ben olsam risk almadan ikinci el kayıtlı anakart arayışına girerdim.Geçmiş olsun.

supragt

supragt

Üye
ben 2 sene önce Lg G3 ün anakartı arızalanınca çinden yeni anakart almıştım 3 ay sonra ekran kararma sorunu başladı.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
lg telefonlara uğraşma. Tamircilere bile sorsan aman lg alma diyorlar. Sen bir de bozulmuşuna para harcayacaksın. bence o parayla git 2.el nokia 5-6 vb. telefonlara bak. ısınma donma kasma sorunun da olmaz.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yurt İçi Hurda Cihaz Yokmu?

• Beğen
Tepkiler: cemal çolak
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Var ama ana karta sadece 300-350 TL para istiyorlar. Çok pahalı.

Mesaj birleştirildi:

Eğer Kronik Sıkıntısı Varsa Anakartla Alakalı Direk Elinden Çıkart Bence

supragt

supragt

Üye
lg telefonlara uğraşma. Tamircilere bile sorsan aman lg alma diyorlar. Sen bir de bozulmuşuna para harcayacaksın. bence o parayla git 2.el nokia 5-6 vb. telefonlara bak. ısınma donma kasma sorunun da olmaz.

Benim lg g3 bozulunca tamirciler yapmamıştı bile Ankarada kime sorsam yapmadı direk anakart değiştirmek istediler.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Benim lg g3 bozulunca tamirciler yapmamıştı bile Ankarada kime sorsam yapmadı direk anakart değiştirmek istediler.
tamirci yapsa 2 hafta sonra yine bozulacak niye yapıp başını ağrıtsın.

cemal çolak

cemal çolak

Üye
    Konu Sahibi
Zaten ikinci bir telefonum var. LG G5 yedek telefonumdu. Bir anakart bulabilirsem ucuza çıkma veya çinden alıp takarım diye düşünmüştüm. 200'ün üzeri fazla bence anakart için.

DarkredBlue61 arkadaşın attığı bazı ilanlarıda aradım mesaj attım dönüş yok.

Bakalım birşey çıkarsa alır takarım :)