laptop hoparlor ve mikrofon çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
laptop hoparlor ve mikrofon çalışmıyor
merhaba az önce youtube'da video izliyordum kapattım 2 dakika geçmedi youtube'a geri göndüm ama ne bilgisayarın hoparlöründen ne de kulaklıktan ses gelmiyor mikrofondan da ses gitmiyor durduk yere ne olmuş olabilir ki?
driver güncelleyeyim dedim zaten güncel dedi silip baştan kurdum düzelmedi çıkışlarda falan bir sıkıntı yok zaten dediğim gibi 2 dakika önce çalışıyordu nasıl çözebilirim?
Mesaj birleştirildi:

video açıkken ses geliyor gibi gözüküyor çalışmasında sıkıntı yok gibi duruyor fakat ses gelmiyor işte

centos

centos

Üye
aç kapa yaptınızmı ve yaptıysanız hala devam edyorsa en baştan driverını kurun ses driverını birde güncellemeler yüklenikmi ?

• Beğen
Tepkiler: Adeczi

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
aç kapa yaptınızmı ve yaptıysanız hala devam edyorsa en baştan driverını kurun ses driverını birde güncellemeler yüklenikmi ?
ilk önce aç kapa yaptım düzelmeyince tüm ses ile alakalı driverları aygıt yöneticisinden güncelle dedim ama hepsi zaten güncel dedi sonrasında kendim en güncel driverı indirip kurdum ama yok düzelmedi
şimdi bilgisayarı sorun yaşanmadan önceki tarihe geri yükleme yaptım ama yine düzelmedi

centos

centos

Üye
büyük ihtimal yazılımsal değil o zaman sıkıntı donanımsal olabilir.

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
büyük ihtimal yazılımsal değil o zaman sıkıntı donanımsal olabilir.
benim aklıma da o geliyor ama 2 dakika önce düzgün bi şekilde çalışan şey durduk yere neden sıkıntı çıkarsın ki anlam veremiyorum

• Beğen
Tepkiler: centos
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Temiz kurulumu yapmanızı tavsiye ederim. Virüs yazılımı Vb. Bu soruna neden olabilir. Eğer sorun hala devam eder ise sorun donanımsal'dır.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332
acati

acati

Üye
microfon ve hoparlör denmiş. ikisinin de aynı anda bozulması imkansız gibi bir ihtimal. Ama ses kartı da bozulmuş olabilir. Ses kartı çipi yani. Harici usb ses kartı kullanılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Adeczi

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
microfon ve hoparlör denmiş. ikisinin de aynı anda bozulması imkansız gibi bir ihtimal. Ama ses kartı da bozulmuş olabilir. Ses kartı çipi yani. Harici usb ses kartı kullanılabilir.
Olaydan 1 gün sonra bilgisayarı garantiye gönderdim anakart tamiri yapılıp geri teslim edildi sıkıntı sanırım ses kartındaydı bilmiyorum fakat donanımsal bir sıkıntı olmuş nasıl olduysa