AliExpress Kullananlar Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

arslan3332

arslan3332

Üye
Öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkürler.Şahsım adıma konuşacak olursam hani kuduz virüsü için bazıları etkisiz dedin ya işte o bazıları kısmı için bile bu corona virüsü karşısında riske girmeye değmez diyorum.Ayrıca virüsü yayanlar Hollywood dan çıkma değil bizzat asansör gibi kameraların olduğu yerlerde kayda alınmış kişiler.Bununla ilgili birçok görüntü mevcut yani tehlikenin yüksek olduğu bu zamanlarda hafife almak yerine garantici olmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.:spr

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
biyolojinin sınırları vardır, yani gözünüzde büyütmeyin.
elbette tehlikeli ama nasıl karşı çıkacağını bildikten sonra değil.
burada en nihayetinde bir virüsten söz ediyoruz, doğada bulunan ve diğer türler ile etkileşim içinde olan bir varlık, en tehlikeli olduğu zaman insanlara bulaştığı an. ben size böyle bişeyden nasıl kaçınabileceğinizi anlattım.
asıl korkunç şey ne olurdu biliyor musunuz? modifiye edilmiş ekstremofil bir bakteri; 10-140 dreceye kadar dayanıklılık, aside karşı direnç, rna-i proteinleri vb.
böyle bişey dehşet verici olurdu.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
biyolojinin sınırları vardır, yani gözünüzde büyütmeyin.
elbette tehlikeli ama nasıl karşı çıkacağını bildikten sonra değil.
burada en nihayetinde bir virüsten söz ediyoruz, doğada bulunan ve diğer türler ile etkileşim içinde olan bir varlık, en tehlikeli olduğu zaman insanlara bulaştığı an. ben size böyle bişeyden nasıl kaçınabileceğinizi anlattım.
asıl korkunç şey ne olurdu biliyor musunuz? modifiye edilmiş ekstremofil bir bakteri; 10-140 dreceye kadar dayanıklılık, aside karşı direnç, rna-i proteinleri vb.
böyle bişey dehşet verici olurdu.
Sence bu corona virüsü laboratuvar ürünümü yoksa bir şekilde insanlarla etkileşime geçen tesadüf mü?Birileri labaratuvar ortamında kötü niyetli çalışmalar yapsa virüs mü bakteri mi üretir? İşi bilen birini yakalamışken herkesin merak ettiği soruları sormuş olayım.:polis::allalla:
Mesaj birleştirildi:

Son örneklerden bir tanesi.Hastalığını başkalarına da bulaştırma çabası.:ünlem:

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
  • Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Sence bu corona virüsü laboratuvar ürünümü yoksa bir şekilde insanlarla etkileşime geçen tesadüf mü?Birileri labaratuvar ortamında kötü niyetli çalışmalar yapsa virüs mü bakteri mi üretir? İşi bilen birini yakalamışken herkesin merak ettiği soruları sormuş olayım.:polis::allalla:
Mesaj birleştirildi:

Son örneklerden bir tanesi.Hastalığını başkalarına da bulaştırma çabası.:ünlem:

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
işin uzmanı mı :kıskıs: :D biraz yavaş :D sadece biyoteknoloji okuyorum, tam teşekküllü mühendis genetikçi vs değilim
soruna gelince. ne desem yalan olur, bu tarz iddialar hiçte yabana atılır cinsten değil, eh kanıt diyebileceğimiz bişeyler de var, yani olabilir. ama sence de mantıksız değil mi ? onca kaynak ayırıp biyolojik silah yapıyorsun kendi şehirlerinde yayıyorsun, kendi ekonomini baltalıyorsun.
hastalıklı bikaç kişiyi amerikaya, wall street, washington dc, newyork gibi şehirlere göndermek daha mantıklı olmazmıydı.? bu şeyleri orada yapsalar amerikanın ocağına incir ağacı dikerlerdi.
ikinci soru; biyolojik silah olarak virüs daha mantıklıdır, bakteri kendi bildiğini okur, evrimleşir, değişir, tasarladığın genetik kodu dağıtıp işlerin kontrolden çıkmasına neden olabilir.
virüs ise kontrolü kolay bir varlıktır. (bakteriye göre) dahası geçmişte örnekleri var; kırım kongo kanamalı ateşi buna örnek verilebilir.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper, MAERKEK ve arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
Bana hiç mantıksız gelmiyor.Ülkeler topla tüfekle savaşa girmek yerine bu şekilde biyolojik, psikolojik,ekonomik savaşlara giriştiği bariz ortada.Çinde ki corona virüsünün dışarıdan gelme ihtimali de hayli yüksek.Çin ile ticaret savaşına giren abd nin bu savaşta her türlü imkanını kullanacağını hepimiz biliyoruz.Bunu yaptığı ortaya çıksa da kimseye sürpriz olacağını zannetmiyorum.

• Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
bu olabilir bak.
dediğim gibi, biyolojik savaş ortaçağa kadar dayanıyor ve bugünlerde saman altından saldırmanın en iyi yollarından biri.
gerçi amerika çin ekonomisini hedef alacak olsa shenzende başlardı salgın ama bu da bayağı etkili.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve arslan3332
bakinohut

bakinohut

Üye
artık yürek ister o taraflardan bi şey getirtmek :(

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
dezenfeksiyon vb bir yana aliekspreste satış yapan insanlar sizin benim gibi insanlar, işlerinde güçlerindeler neden hastalık yaymaya çalışsınlar :F holywood dünyasında yaşamıyoruz :D .
Derin bilgilendirme için :tşk:
İnsan yine de endişeleniyor işte, AİDS virüsünü yaymak için her önüne gelenle yatan insanların olduğu bir dünyadan her şey beklenir :D

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: Coolwhisper, MAERKEK ve arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
Çinli bir hesapdan alıntıdır.

"Wuhan pnömoni virüsünü araştırmaya başlayan en eski Hintli uzman Pramar, virüsün HIV gen parçalarıyla implante edildiğini keşfetti ve aniden kalp krizinden öldü.!"

Demek istenen dünyaca ünlü Mikrobiyolog Profesör Pramar corona virüsünü araştırıyor.HIV virüsü ile laboratuvar da corona virüsünün yapıldığını keşfediyor ve kalp krizi nedeniyle ölüyor.

Kaynakları bulup okudum isteyenler için ekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

"Wuhan pnömoni virüsünü araştırmaya başlayan en eski Hintli uzman Pramar, virüsün HIV gen parçalarıyla implante edildiğini keşfetti ve aniden kalp krizinden öldü.!"

Demek istenen dünyaca ünlü Mikrobiyolog Profesör Pramar corona virüsünü araştırıyor.HIV virüsü ile laboratuvar da corona virüsünün yapıldığını keşfediyor ve kalp krizi nedeniyle ölüyor.

Çin'e bu olay bir yandan yarıyor. Aşırı nüfustan kurtuluyor. Biliyorum pek insalcıl bir düşünce değil

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
supragt

supragt

Üye
  • Beğen

Coolwhisper

Üye

Hocam kaynaklar çince, biz birşey anlamadık, google da kafasına göre çeviriyor

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Konuyu amacı dışında kullanmayalım. Varsa mevcut bir konuda yoksa da bir konu açarak devam edelim.

murmur98

murmur98

Üye
Merhaba arkadaşlar eminim bir çok kullanan vardır aranızda. Bence güzel bir nimet. Tek kötü yanı biraz sabır istemesi. O kadar ucuza ürün alıyorsak birşeyden feragat etmemiz zaten gerekmese olmazdı :)

Yaptığım araştırmalara göre buradan alışveriş yaparken dikkat etmemiz gereken birkaç husus var.

1- Geri bildirimi yüksek ve olumlu satıcılardan alışveriş yapmak.

2- Kesinlikle Free shipping (Ücretsiz Kargo) seçeneği olan ürünleri seçmek. (Aksi takdirde ürünün 10 katı kargo ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.)

3- Satıcının diğer ürünlerinin de puanlarına bakmakta fayda var.

4- Aliexpressden telefon vb. gsm ürünleri getittirilmiyor.(Gümrükte takılıyor.)

5- Kozmetik ürünleri getirilmiyor.

6- Bir satıcıdan yıl içinde en fazla 5 ürün alabilirsiniz. Yoksa gümrüktekiler şüphelenip ticaret yaptığını sanıyor ve seni gümrüğe çağırıyorlar.

7- Alırken feedbacklere bakın demiştik. Detaylı bakın Türk kullanıcıların yorumlarına dikkat edin. Türkiye'ye ne zaman geldiği hakkında yorum yapabiliyorlar. Ya da hiç gelmediği :)

8- Ürün yorumlarında görsellere dikkat edin. Satın alan kullanıcılar ürün fotoğrafını ekleyebiliyor. Böylelikle photoshop ile afillendirilmiş ürün yerine almayı düşündüğünüz ürün hakkında daha net fikirleriniz olabilir.

9- Ürün feedbacklerinin 4.7, satıcı feedbacklerinin 95+ olmasına dikkat edin. Eğer ürün feedbacki yüksek ama satıcıya güven problemi yaşarsanız iletişime geçin.

10- Önemli: Ürünlerde alıcı koruması var ve aldığınız ürünün tanıtımında orjinal yazıyor fakat orjinal gelmedi.Hiç bir şey ispat edemezsiniz. Çünkü öğe tanımlama bilgilerindeki BRAND(Marka) sına dikkat ediniz. Orada da orjinal ürünün markası yazması lazım + satıcı ile iletişime geçip sorun ürün orjinal .....(bir firma) ürünümü diye..

11- Ürünlerin kırık, çıkık gelme ihtimali var (çok nadir.) Nedeni ise posta ile konteynır şeklinde geliyor.O yüzden satıcı genellikle poşet poşet sarıyor. Açarken uğraşabilirsiniz.

12- 75$ (Dolar) üzeri alışverişiniz gümrüğe takılacaktır. Yasal olarak yurtdışından getirmek yasak. Ancak bazı satıcılar nasıl yapıyorsa geçirebiliyorlar. Özellikle telefon işi çok sakat. Ancak aşağıdaki ürünün yorumlarına bakarsanız bizim Türk insanı baya bir almış bir şekilde geçirmişler. Aşağıdaki linke bakın 138 dolar fiyatına (Türk Lirasıyla 380 TL yapıyor.) Htc One M7 alabiliyorsunuz. Türkiye'de fiyatı 1400-1600 Tl. Kayıdıyla vs 500 Tl ediyor. Riske girilebilir gibi :)

Şuanda aklıma gelen bunlar. Sizde gördüğünüz fırsat ürünlerini ve tecrübelerinizi paylaşabilir. Muallakta kaldığınız ürünleri burada paylaşıp fikir alabilirsiniz. Konu için emeği geçen @Karavelaa 'ya teşekkürler :)
Ali expressde iade süreci kaç gün sürüyor?

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
Konuyu görünce yazasım geldi. 2017'de ilk alışverişimi yaparak bunu ilerletmiştim. Çok güzel bir nimet. Hizmetleri takdir edilir bence. Malum aradığım ürün ülkemizde ya hiç olmuyor ya da çok fahiş fiyatlara satılıyor. Böyle durumlarda hemen bu site devreye giriyor. Bir arada cihazımın ikinci ekranı için 330 TL baymıştım bu sitede. Ekranda hasarsız gelmişti fakat bir yere kadar çalışıyordu ekran. İddiasını karşılamamıştı yani. Ürünü almadan önce satıcısına hep sorarım. Bundan dolayı kısmi iade aldım ve ekran 130 TL'ye gelmiş oldu. Hem kötü görüntüden kurtuldum hem de 500 TL istedikleri ekranı çok ucuza getirmiş oldum. Satıcılar gerçekten iadede büyük sorunlar yapmadı. Hatta fazla para iade etmişlerdi bana PSP kılıfında. Tabi zar zor bu parayı satıcıya ulaştırabildik. :siritgul:
Ama şimdi durum belli. Virüs laneti ile karşı karşıyayız. Bu olaydan beridir bir ürün almadım AliExpress üzerinden. Ne olur ne olmaz, önlem şarttır. Benim almama sebebim ne olursa olsun, bu virüs hakkında çok fazla şey bilmemizden kaynaklı bir neden. Virüsün %100 her olayı bilinmiyor şu an.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2643147
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Ya arkadaş redmi note 9 pro almak istiyorum . Türkiye'de 2800 liralarda en ucuzu , aliexpresste 1600 ... bir imei sorunu var onu da halletmesi zor değil . Gel gelelim gümrüklerimizde telefon geçişi yasak .Söylemek istediğim şey çok da ... Neyse .

Üst Alt