AliExpress Kullananlar Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Çin'den aldığımız takozlar geldi KTM Duke
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

muhasara

Üye
Uzun zamandır kullanıyorum dolar düşükken gayet ucuz ürünler almıştım.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Hzbyd

Üye
Merhaba acaba chanel markasının replik ürünlerini aliexpreste nasıl bulabilirim?

scm

Üye
Nakliye bedeli seçenekleri penceresindeki, takip Bilgi sütununda müsait değil ve mevcut şeklinde iki tür seçenek var. Müsait degil denilen internet üzerinden kargonun takip edilemedigi, mevcut diye belirtilen ise takibi mümkün kargo gönderisi anlamınamı geliyor?

orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
Artık aldığınız her ürün için devlet sizden vergi alıyor. Bu yüzden pek bir cazibesi kalmadığı düşünülse de benim için hala ucuzlar Türkiye'deki fiyatlarına göre...

blastx

blastx

Üye
Paketler gec gelmeye, gelmemeye basladi; vergilerin nasil hesaplandigi belli degil.... Devlet duzenleme yapiyor, "duzenimiz bozuluyor"

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve orgeneral2203
orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
Kesinlikle doğru. 7 adet siparişimin hiçbiri gelmedi. Gelmediğinden dolayı da ücret iadelerini almak zorunda kaldım.
Yazık. Ucuza işimizi görecek ne varsa alabiliyorduk, bunu bile vergiye bağladılar.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kesinlikle doğru. 7 adet siparişimin hiçbiri gelmedi. Gelmediğinden dolayı da ücret iadelerini almak zorunda kaldım.
Yazık. Ucuza işimizi görecek ne varsa alabiliyorduk, bunu bile vergiye bağladılar.
Şu sözler durumu özetler .
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Kahkaha
Tepkiler: supragt
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
forum'a uzun süredir uğramayıp anılarım canlansın diye giriş yaptım yıllar sonra. Aliexpress konusuna bakayım dedim ancak aliexpress'in de son vergilerden sonra da bu konu sönük kalmış..Allah sonumuzu hayır etsin

• Üzüldüm
  • Beğen
Tepkiler: Ozan ve MAERKEK
cihanata_1

cihanata_1

Üye
evet 2 adet sparişim gelmedi aynı şekilde iade aldım ve malesef bir daha kullanmayacağım :(

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Ozan

Ozan

Admin
Vergi ve kargo ücretleri yanında bir de üzerine haftalarca beklenen ürün artık Türkiye' de neredeyse 2 katı dahi olsa daha tercih sebebi olabiliyor, eski tadı kalmadığı doğru arkadaşlar 😔

• Beğen
Tepkiler: arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
Çinde ortaya çıkan virüsten dolayı alışverişlerinizi durdurmanızı tavsiye ederim.Ortada herkes birşeyler açıklıyor ama bu virüsün tam olarak hangi yollarla yayıldığı açıklanmıyor.Özellikle eşyalardan kargo yolu ile yayılsa dahi çin devletinin bunu açıklayabileceğini düşünmüyorum.Kendinizi ve çevrenizi riske atmayın.Virüsün yaz aylarında ortaya çıktığı ve çin devletinin bunu gizlemek için her yolu denediğini ,kontrolden çıktıktan sonra da bilgi vermek zorunda kaldığını unutmayalım.Şuan verdikleri bütün bilgilerin şahsen doğru olduğunu düşünmüyorum.Çin gibi çok kalabalık nüfusa sahip ülkenin kontrolden çıkan virüs karşısında açıkladıklarından kat kat daha fazla vaka olduğunu düşünüyorum.Yolda olan elinize ulaşmayan kargolarınızı da dokunmadan geri göndermenizi tavsiye ederim çünkü virüsü kapan veya kaptığını zanneden kişilerin bu virüsü çevrelerine yaymak için ortak alanlara tükürme ,öksürme ,maskesiz gezme gibi görüntüleri hayli fazla görüyoruz.Bunu yapanlar kargolar vasıtası ile dünyaya yayma fırsatlarınıda değerlendirecekleri aşikar.Umarım bu virüsden ülkemiz hiç etkilenmeden atlatırız.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve MAERKEK
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Eğer çok önemli kargonuz varsa ve gelmişse bunlardan birini yapın:
1) İade başvurusu.
2) Kargolarınızı aldıktan sonra 1 hafta kadar bekletin, dikkatli şekilde tıbbi eldiven ve N95 maskelerle açın ve izopropil alkol banyosunda iyice bekletin. Maske ve eldivenleri yakıp artıkları atın. Virüsler bakterilerin aksine yaşayacağı bir beden olmazsa 1 hafta bile dayanamaz. Ama gıda artıklarında (dışkı) ve bazı organik yapılarda virüsün yaşama şansı vardır, YANİ KARGO GÖNDEREN VİRÜSÜ İSTERSE YAYA BİLİR.

Bazı bakteriler kargo ile yayılmaya daha uygun. Bu yüzden tüm alışverişlerinizde dikkatli olun. Ucuz diye 10 dolarlık bir şey alıp hastaneye 3000TL harcamaya değmez.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Eğer çok önemli kargonuz varsa ve gelmişse bunlardan birini yapın:
1) İade başvurusu.
2) Kargolarınızı aldıktan sonra 1 hafta kadar bekletin, dikkatli şekilde tıbbi eldiven ve N95 maskelerle açın ve izopropil alkol banyosunda iyice bekletin. Maske ve eldivenleri yakıp artıkları atın. Virüsler bakterilerin aksine yaşayacağı bir beden olmazsa 1 hafta bile dayanamaz. Ama gıda artıklarında (dışkı) ve bazı organik yapılarda virüsün yaşama şansı vardır, YANİ KARGO GÖNDEREN VİRÜSÜ İSTERSE YAYA BİLİR.

Bazı bakteriler kargo ile yayılmaya daha uygun. Bu yüzden tüm alışverişlerinizde dikkatli olun. Ucuz diye 10 dolarlık bir şey alıp hastaneye 3000TL harcamaya değmez.
Kulaklık almayı , forma almayı düşünüyordum . Şimdi virüs olayı çıktı , virüs duyurulmadan önce alanların vay haline .
İzopropil alkol banyosunda bekleteceğim.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve arslan3332
Baydırman

Baydırman

Moderator
AliExpress'in sonu gelecek galiba :hmmm

• Beğen
  • Düşünceli
arslan3332

arslan3332

Üye
Kulaklık almayı , forma almayı düşünüyordum . Şimdi virüs olayı çıktı , virüs duyurulmadan önce alanların vay haline .
İzopropil alkol banyosunda bekleteceğim.
Bende kulaklık alacaktım vazgeçtim bence sende vazgeç virüsün laboratuvar ortamında üretildiği söyleniyor.Kendini hiç riske atmaya değmez dezenfekte dediğimiz kimyasallar veya türevleri bu virüste nasıl etki bırakıyor belli değil.

• Düşünceli
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Nuru TaşDemir
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bende kulaklık alacaktım vazgeçtim bence sende vazgeç virüsün laboratuvar ortamında üretildiği söyleniyor.Kendini hiç riske atmaya değmez dezenfekte dediğimiz kimyasallar veya türevleri bu virüste nasıl etki bırakıyor belli değil.
Canımı en sıkan olaylar belirsizlikler olmuştur her zaman. Ne olduğu belli olmayan bir virüs. Kapitalizme , kazandırıyor anca.

• Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
oooo gençler :D
virüsten endişeliyiz galiba.
biyoteknoloji okuyorum, dezenfeksiyon benin işim. :D
öncelikle temel biyolojiden başlayalım.
bir insan hücresi bir oda kadar olsa, bakteri hücresi bir pinpon topu kadar olur, virüs ise mercimek kadar.
virüsler canlı dışında canlılık gösteremezler, hücre yapıları yoktur, bir insan hücresi nükleus, organeller ve hücre zarından oluşur, sitoplasmadaki zilyon tane protein ve metabolit te cabası, bakteri hücresi daha basittir, nükleusu çoğunlukla olmaz, bir iki kromozom artı birkaçtane de plasmidi vardır, basit olmaları nedeniyle pek çok ortama uyum sağlayabilir, virüsler ise bunlara hiç benzemez; sadece gnetik materyalleri ve onu çevreleyen zarı vardır.
şimdi, gerek bakteri gerek insan hücresi gerek virüs oldun her birinin tek bir ortak yönü vardır, oksijen, hidrojen ve karbon gibi elementler ile oluşan proteinlerden oluşmuş bir zar, bu zarı deler, eritir vb bişey yaparsanız bu canlıları öldürüp yok edebilirsiniz.
memeli hücreleri bu tarz işlemlere karşı görece savunmasızdır ama bakteri hücreleri daha dişlidir, eğer spor oluştururlar ise asit, baz, yüksek sıcaklık vb pek çok stres kaynağına karşı savunma yapabilirler, ve en tehlikelisi bakterilerin bu özelliği çok hızlı kazanabiliyor oluşudur, plasmid adı verilen dairesel dna yapıları ile spor oluşturan bir bakteri oluşturmayan bakterilere bu yeteneği kazandırabilir. bu özellik bakterilerin en etkili hayatta kalma mekanizmasıdır.
virüsler ise bu tarz stres kaynaklarına karşı savunmasızdır. halihazırda konukçu olmadan hayatta kalamama durumuna ek olarak savunma yeteneklerinin olmayışı bu garip mikroparazitleri etkisiz hale getirmeyi kolaylaştırır. her şeyden önce bilmeniz gereken şey bir virüsün konukçusu olan bir canlı hücresi olmadan hayatta kalamayacağıdır. suda, bir yüzeyde vb bir ortamda tek başlarına hayatta kalamazlar çünkü hayatta kalmak için gereken metabolik tepkimeleri gerçekleştirebilen bir ortama sahip değillerdir. konukçunun sitoplazmasını ve organellerini kullanarak çoalır ve yaşamlarını sürdürürler. eğer enfekte edecekleri bir hücre olmaz ise virüsler de doğal olarak ortamdan yok olur.
bunu nasıl yaparız? hücre duvarını veya virüsün kapsid dokusunu parçalayan herhangi bir bileşik bu işi görür.
bunlar nelerdir? kolonya (değişen miktarlarda alkol içerir ki alkol mikrop türlerinin %99unu öldürür) sirke (%5 salisilik asit, kapsid dokusunu yok eder) herhangi bir deterjan (protein ve dna molekülünü denatüre eder, ama fairy gibi sert olanlar daha etkili olur) oksijenli su (h2o2 serbest radikal içerir, hücre duvarını bozar).
bunun yanında oltraviyole ışıkta tüm canlıların DNA'ları kırılır, biz insanlar için bu bolca kırışıklık ve muhtemel deri kanseri riskidir ama mikroorganizmalar için bu bu hayata veda öpücüğü gibidir :D

seçin beğenin alın :D bu yöntemler virüslerde işe yarayacaktır. (kuduz gibi bazı virüslerde bu yöntemlerin bazıları etkisizdir ama hepsine karşı etkili bir savunmasının olduğunu sanmıyorum)
aldığınız ürünün paketini bu yöntemler ile dezenfekte edebilirsiniz.

dezenfeksiyon vb bir yana aliekspreste satış yapan insanlar sizin benim gibi insanlar, işlerinde güçlerindeler neden hastalık yaymaya çalışsınlar :F holywood dünyasında yaşamıyoruz :D .

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, sahin086, arslan3332 ve 1 kişi daha
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Klorheksidinin %10 çözeltisi yeterde artar bile. Hani şu ağız gargaralarında bile bulunan dezenfektan

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir

Üst Alt