Cep telefonlarına yüzde 40 ve yüzde 50 ÖTV zammı yapıldı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Cep telefonlarına yüzde 40 ve yüzde 50 ÖTV zammı yapıldı
Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle cep telefonlarındaki ÖTV oranı değiştirildi. Tüm telefonlar için geçerli olan yüzde 25 ÖTV oranı artık yüzde 40 ve yüzde 50 oldu.

Karara göre ÖTV matrahı 640 TL ile 1.500 TL fiyatlı telefonlara yüzde 40, 1500 TL'den fazla olanlara ise yüzde 50 ÖTV zammı yapıldı.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare., rear2011 ve Buğra

rear2011

rear2011

Üye
Teşekkür ederiz.

z.turk30

z.turk30

Üye
Herşey ne kadar güzel öyle değil mi ?

Symbianist

Symbianist

Üye
Bence herkesin yıllık kazancının yüzde kaçına ihtiyaçları varsa direkt alsınlar.

• Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: Nuru TaşDemir, Kaworu Nagisa, MAERKEK ve 1 kişi daha
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ülke ekonomisine güven artar tabii nasıl olsa halk gibi dayanak var.

emin2le

emin2le

Üye
ben artık günümüzde 5-6 BİN TL bi cep telefonuna vermeyi hiç de mantıklı bulmuyorum ya. misal ben general mobile ın 9pro modelini aldım 1490 liraydı ve kamerasından işlemci performansına kdar da çok memnun kaldım bataryası da 3800 mah paşa paşa kullanıyorum. bu tip performanslı ve düşük fiyatlı telefon almak lazım bu şartlarda

supragt

supragt

Üye
ben artık günümüzde 5-6 BİN TL bi cep telefonuna vermeyi hiç de mantıklı bulmuyorum ya. misal ben general mobile ın 9pro modelini aldım 1490 liraydı ve kamerasından işlemci performansına kdar da çok memnun kaldım bataryası da 3800 mah paşa paşa kullanıyorum. bu tip performanslı ve düşük fiyatlı telefon almak lazım bu şartlarda

Konu ile alakası yok kusura bakmayın. Ben de Gm 9 Go bakıyorum daha ucuz prodan fakat 1 gb ram var yeter mi sizce 1 gb ram ?

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Konu ile alakası yok kusura bakmayın. Ben de Gm 9 Go bakıyorum daha ucuz prodan fakat 1 gb ram var yeter mi sizce 1 gb ram ?
Telefonun ne için kullanıldığına bağlı. Mesela 1GB RAM benim için çok az (bir Android cihaz için). İşlemci ne kadar iyi olursa olsun bir kaç uygulama açınca RAM hemen dolacaktır ve telefon performansı düşecektir. Hem WhatsApp gibi uygulamalar ve sistem programları hep açık kalmak zorunda. Android 4.4 ten sonra 1GB RAM-lı bir cihazın normal çalıştığını görmedim. Güncelleme filan derken 400MB tan aşağı bir RAM kalıyor kullanıcıya.

• Beğen
Tepkiler: z.turk30 ve supragt
z.turk30

z.turk30

Üye
Söz gelimi 6gb ramın en fazla 2.9'u boş kalıyor.Bu rakam maksimim 1.4 olur..

• Beğen
Tepkiler: supragt ve Nuru TaşDemir
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Kardeşlerim;

2019 yılında vergiler ve zamlardan dolayı kah güldük (!) Kah ağladık. Vergi yedik zam içtik. Yine ve yeniden ekonomi şaha kalktı (!). Enflasyon yüzde 15 dediler inandık (!), Yine ve yeniden kandırıldık(!). 2020 yılına da hızlı bir başlangıç yaparak zam yiyip vergi içmeye tüm hızımızla devam ediyoruz. Kaliteli telefon kullanmak ne haddimize! Malum parti ilçe başkanları iphone x kullanırken biz de ucuz androidlere talim edelim. Yine ve yeniden hiçbir zamma baş kaldırmayıp buna da şükür diyelim.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve z.turk30
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
:hih:
Mesaj birleştirildi:

Kardeşlerim;

2019 yılında vergiler ve zamlardan dolayı kah güldük (!) Kah ağladık. Vergi yedik zam içtik. Yine ve yeniden ekonomi şaha kalktı (!). Enflasyon yüzde 15 dediler inandık (!), Yine ve yeniden kandırıldık(!). 2020 yılına da hızlı bir başlangıç yaparak zam yiyip vergi içmeye tüm hızımızla devam ediyoruz. Kaliteli telefon kullanmak ne haddimize! Malum parti ilçe başkanları iphone x kullanırken biz de ucuz androidlere talim edelim. Yine ve yeniden hiçbir zamma baş kaldırmayıp buna da şükür diyelim.
:oha: (h) :ohannes:

maxiburaq

maxiburaq

Üye
Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle cep telefonlarındaki ÖTV oranı değiştirildi. Tüm telefonlar için geçerli olan yüzde 25 ÖTV oranı artık yüzde 40 ve yüzde 50 oldu.

Karara göre ÖTV matrahı 640 TL ile 1.500 TL fiyatlı telefonlara yüzde 40, 1500 TL'den fazla olanlara ise yüzde 50 ÖTV zammı yapıldı.

bu pahalılıkta fiyat performans telefonu almak lazım beyler 1 liranın bile önemi büyük artık çöpe atmamak lazım. diye bi site var bütçenizi giriyosunuz size performans telefonlarını sıralıyo. baya yararlı bence telefon arayışında olanlar bi göz atsın yararlı olacaktır.

Üst Alt