laptop bilgisayar tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
laptop bilgisayar tavsiyesi
s.a arkadaşlar

toshiba satellite a500 1dn ile özellikleri aynı olan üstü laptop bilgisayar arıyorum sıfır yeni olacak

bu özellikleri olan bir laptop bilgisayar fiyatları ne kadar yardımcı olurmusunuz .

marka model ne önerirsiniz

PALA.

PALA.

Üye
Aynı özellik bulunamaz ama amaca uygun başka bir cihaz önerebiliriz. Kullanım amacı ve bütçe ne olacak onuda yazın.
Ayrıca tavsiyemiz en az i3 işlemci ve ssd olsun.

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Aynı özellik bulunamaz ama amaca uygun başka bir cihaz önerebiliriz. Kullanım amacı ve bütçe ne olacak onuda yazın.
Ayrıca tavsiyemiz en az i3 işlemci ve ssd olsun.

oyun ile işim hiç olmaz

internet gezinme sosyal medya film izleme banka işlemleri

borsa işlemleri 250 mb borsa programı indiriliyor bilgisayara

hepsi bunlar için lazım

frkanbayraktar1

frkanbayraktar1

Üye
en az i7 - 7 nesil 256 ssd 950m mx ekran 8 de olur 16 ram dell olur hp olur :) ısını gorurur dıp not ssd samsung alırsan yazdırma hızı guzel oluyor

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
ekran boyu hafızası ve ram en az toshiba a500 1dn gibi olmalı

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
en az i7 - 7 nesil 256 ssd 950m mx ekran 8 de olur 16 ram dell olur hp olur :) ısını gorurur dıp not ssd samsung alırsan yazdırma hızı guzel oluyor

256 ssd benim kullandığımdan yüksek mi hangi model yazamırmısın

PALA.

PALA.

Üye
oyun ile işim hiç olmaz

internet gezinme sosyal medya film izleme banka işlemleri

borsa işlemleri 250 mb borsa programı indiriliyor bilgisayara

hepsi bunlar için lazım
Elinizde eski bir cihaz varsa buna çok az bir modifikasyon yaparak güncel hale getirebilirsiniz.
Satalite a500 elinizde mi ?

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Elinizde eski bir cihaz varsa buna çok az bir modifikasyon yaparak güncel hale getirebilirsiniz.
Satalite a500 elinizde mi ?

evet toshiba a500 1dn modeli bilgisayardan çok memnunum 10 yıldrı kullaıyorum artık bataryası öldü sabah açtığımda batarya 5 lerde oluyor

orjinalide yokmuş internette var 100 150 tl satılan iş görürmü batarya

yetkili servisi aradım 180 tl var bizde dedi yan ürün ama 6 ay toshiba garantili miş

pa3534u 1brs batarya kodu

kayıp oranı % 95,60 çıkıyor

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Fiyat düşünceniz ?

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
evet toshiba a500 1dn modeli bilgisayardan çok memnunum 10 yıldrı kullaıyorum artık bataryası öldü sabah açtığımda batarya 5 lerde oluyor

orjinalide yokmuş internette var 100 150 tl satılan iş görürmü batarya

yetkili servisi aradım 180 tl var bizde dedi yan ürün ama 6 ay toshiba garantili miş

pa3534u 1brs batarya kodu

kayıp oranı % 95,60 çıkıyor
Tek sorun batarya ise güvenilir birini bulun yan kesici olmasın. Zaten o zamandan bu zamana orjinal batarya kalmaz. Yan sanayi ise markasını öğrenin.
Bu eski toshıbaların bataryası 6 ayda büyük kayıp yaşıyor zaten o yüzden sizi yarım saat götürecek bir batarya bile işinizi görür.
Bazı tamirciler bu bataryaların içindeki hücreleri değiştirip tamir edebiliyor.

İşin bir diğer boyutu cihaz sata 2 mi ? Sata 2 ise mevcut hdd yi dvd yerine +20 lira masrafla aparat alarak takılıyor.
Sonra hdd yerinede 120-240 gb bir ssd takarsınız. Onun masrafıda 130-200 lira yapar.

Kaliteli termal macun yenileme + batarya + ssd ile gayette güzel kullanılır.
Bakıma 50 lira alırlar, ssd+ caddy 150 lira, en ucuz bataryada 100 lira deseniz toplamda 300 lira masrafla çıkar ama güncel bir hale gelir cihaz.

Bu şekilde 13-15 yıllık cihazlar tekrar kullanılabiliyor
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Yok ben sıfır ürün almak istiyorum dersenizde 2800 liraya bu ürün günlük işinizi görür ama fazla araştırmadım, inceleyin, kafanıza yatarsa satıcı ile görüşün. Windos 10 kurulu geliyor 240 gb sata ssd 1 tb hdd var. Sonradan ekleme yapılmış. Pek güvenim yok açıkcası, önerdiğime bakmayın...

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Eğer tek sorun batarya ise güvenilir birini bulun yan kesici olmasın. Zaten o zamandan bu zamana orjinal batarya kalmaz. Yan sanayi ise markasını öğrenin.
Bu eski toshıbaların bataryası 6 ayda büyük kayıp yaşıyor zaten o yüzden sizi yarım saat götürecek bir batarya bile işinizi görür.
Bazı tamirciler bu bataryaların içindeki hücreleri değiştirip tamir edebiliyor.

İşin bir diğer boyutu cihaz sata 2 mi ? Sata 2 ise mevcut hdd yi dvd yerine +20 lira masrafla aparat alarak takılıyor.
Sonra hdd yerinede 120-240 gb bir ssd takarsınız. Onun masrafıda 130-200 lira yapar.

Kaliteli termal macun yenileme + batarya + ssd ile gayette güzel kullanılır.
Bakıma 50 lira alırlar, ssd+ caddy 150 lira, en ucuz bataryada 100 lira deseniz toplamda 300 lira masrafla çıkar ama güncel bir hale gelir cihaz.

Bu şekilde 13-15 yıllık cihazlar tekrar kullanılabiliyor

Yok ben sıfır ürün almak istiyorum dersenizde 2800 liraya bu ürün günlük işinizi görür ama fazla araştırmadım, inceleyin, kafanıza yatarsa satıcı ile görüşün. Windos 10 kurulu geliyor 240 gb sata ssd 1 tb hdd var. Sonradan ekleme yapılmış. Pek güvenim yok açıkcası, önerdiğime bakmayın...

merhaba abi geçen yıl temal macun yenilendi + fan yeni takıldı temizlettim içinide iyice

bilgisayarda hiç bir sorun yok

sorun sadece batarya da başka hiç bir sorumun yok esasta ssd yede gerek yok yeterli geliyor bana

sabit diskte c sürücüsünde 95 gb boş alan var

benim bilgisayar bu linkte aşağıda

toshiba SATELLİTE A500-1DN

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
ssd nedir abi daha mı hızlandırıyor bilgisayarı

PALA.

PALA.

Üye
ssd nedir abi daha mı hızlandırıyor bilgisayarı
Eğer donanıma bakım yapıldıysa iş görecek bir batarya alın geçin.
Orjinalleri bile 6 ayda sıkıntı çıkartabiliyor, yan sanayiye güvenip güvenmemek size kalmış...

SSD konusuna gelirsek oda HDD gibi sabit bir disktir. Farkı hareketli parçası olmaması ve erişim hızının yüksek olması.
Zaten işlemciniz vasat, SSD ile aradaki donma- takılmaları kaldırabilirsiniz ama oyun konusunda küçük bir iyileşme olur.

O zaman siz yeni bir batarya alın.
SSD konusunuda araştırın, gözünüz kesiyorsa, kafanıza yatarsa,nasıl modifiye edildiğini araştırabilirsiniz. Size +150 lira masraf olur.

SSD ise böyle takılır...

• Beğen

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Eğer donanıma bakım yapıldıysa iş görecek bir batarya alın geçin.
Orjinalleri bile 6 ayda sıkıntı çıkartabiliyor, yan sanayiye güvenip güvenmemek size kalmış...

SSD konusuna gelirsek oda HDD gibi sabit bir disktir. Farkı hareketli parçası olmaması ve erişim hızının yüksek olması.
Zaten işlemciniz vasat, SSD ile aradaki donma- takılmaları kaldırabilirsiniz ama oyun konusunda küçük bir iyileşme olur.

O zaman siz yeni bir batarya alın.
SSD konusunuda araştırın, gözünüz kesiyorsa, kafanıza yatarsa,nasıl modifiye edildiğini araştırabilirsiniz. Size +150 lira masraf olur.

SSD ise böyle takılır...

kusura bakmayınız çok soru soruyorum farkındayım

bazen arada sırada takılma ve donma olabiliyor sdd takılırsa donma takılma olmuyor mu

donma olduğunda ctrl alt delete tuşu ile normale dönüyorum ondan mı oluyor bu donmalar

benim bilgisayarda hdd harddisk kaç gb

benim bilgisayar işlemcisi vasat mı

Son düzenleme:
PALA.

PALA.

Üye
benim bilgisayarda hdd harddisk kaç gb

benim bilgisayar işlemcisi vasat mı
Donma genelde sabit diskten ve işletim sistemi sorunlarından kaynaklanır. Sabit diskteki dar boğaz ssd ile aşılır...
İşlemci ssd ile iş görür yine. HDD kapasitesi için Başlat > Çalıştır ( Yada klavyeden Windows tuşu + R) diskmgmt.msc yazıp enter yapın...

Bu videoyu izlediyseniz, aslında epey bilgi veriyor, sizin bilgisayarınızdan da eski bir cihaz...

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Donma genelde sabit diskten ve işletim sistemi sorunlarından kaynaklanır. Sabit diskteki dar boğaz ssd ile aşılır...
İşlemci ssd ile iş görür yine. HDD kapasitesi için Başlat > Çalıştır ( Yada klavyeden Windows tuşu + R) diskmgmt.msc yazıp enter yapın...

Bu videoyu izlediyseniz, aslında epey bilgi veriyor, sizin bilgisayarınızdan da eski bir cihaz...

kapasite bu

PALA.

PALA.

Üye
Diskiniz 320 gb
Bunu isterseniz böyle kullanmaya devam edin. Batarya alın mutlaka, bataryasız kullanmayın kesinlikle, çok risklidir.
Ekstra bir akıcılık istiyorsanızda, HDDyi aparatla iptal ettiğiniz CD/ DVD rom yerine takarsınız, HDD yerinede SSD takarsınız.
Bu sisteme daha fazla iyileştirme yapmak mümkün değil. Günümüzdeki dandik laptoplardan yine iyidir eski toshıbalar.
Buna yakın bir modele windows 10 yüklemesi yapmıştım, gayette güzel çalıştı. Aslında işlemciniz fena değil 2.2 Ghz ve 2 çekirdek.
Bu modellerin bios yüklemesi biraz uzun sürüyor onun dışında sorunsuz çalışır, fanları biraz gürültülüdür.
SSD tavsiye ederim biraz sizi uğraştırır. Ama her türlü değer. 15 - 20 saniyede açılan günümüz bilgisayarlarından farksız hale gelir.
Bu modellerde bakım çok önemli 45 nm üretimi bir işlemci ısınacaktır ama toshıbanın soğutması iyidir...

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Diskiniz 320 gb
Bunu isterseniz böyle kullanmaya devam edin. Batarya alın mutlaka, bataryasız kullanmayın kesinlikle, çok risklidir.
Ekstra bir akıcılık istiyorsanızda, HDDyi aparatla iptal ettiğiniz CD/ DVD rom yerine takarsınız, HDD yerinede SSD takarsınız.
Bu sisteme daha fazla iyileştirme yapmak mümkün değil. Günümüzdeki dandik laptoplardan yine iyidir eski toshıbalar.
Buna yakın bir modele windows 10 yüklemesi yapmıştım, gayette güzel çalıştı. Aslında işlemciniz fena değil 2.2 Ghz ve 2 çekirdek.
Bu modellerin bios yüklemesi biraz uzun sürüyor onun dışında sorunsuz çalışır, fanları biraz gürültülüdür.
SSD tavsiye ederim biraz sizi uğraştırır. Ama her türlü değer. 15 - 20 saniyede açılan günümüz bilgisayarlarından farksız hale gelir.
Bu modellerde bakım çok önemli 45 nm üretimi bir işlemci ısınacaktır ama toshıbanın soğutması iyidir...

ssd isteğe bağlı diyorsunuz illaki alın demiyorusnuz bu şekilde de beni götürür bu bilgisayar batarya alıcam

yardımlarınız için teşekkürler usanmadan cevap verdiğiniz için

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Biz boşunamı burdayız efenim :cool hep birilerine yardım için varız...
Ssd evet isteğe bağlı ve biraz uğraştırır sizi. Eğer ben uğraşırım derseniz bataryadan sonra düşünebilirsiniz çok fark eder.
Eğer cihazı 5 yıl daha kullanma niyetiniz varsa uygun bir ssd öneririm. Yok böyle iyi derseniz de sizin tasarrufunuza kalmış.
Hayırlı akşamlar :)

• Beğen

Üst Alt