A5 2016 şarj olma problemi

Sponsorlu Bağlantılar

snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
A5 2016 şarj olma problemi
Merhabalar. Annemin a5 2016 sı bazen şarja takınca ya şarj olmuyor ya da çok yavaş şarj oluyor. Bugun telefonun ekranı açılmadı yandaki güç tuşuna basınca bende şarja taktım ekran geldi ama karıncalı şekilde geldi sonra normal çalıştı. Şarjı bu arada 22ydi
Sorun nereden olabilir pil mi soket mi?
Internetten Soket değişimine baktım soketin üzerinde home ve geri menü tuşları var.
Soket değişecekse Sadece soketi değişemezmiyiz?

Cihaz şarja takılıyken pil hiç azalmıyor bu arada. Daha önce kalibrasyan yaptım # ile başlayan kodla

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: snapdroid
snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
Bu konudaki uygulamayı deneyebilirsiniz Batarya Durumunu AntutuBenchmark İle Öğrenin . Batarya durumunu görmenize olanak sağlar.

Ampere uygulamasını kesinlikle deneyin . Şarj cihazından telefona gelen akımı gösterir.

Ampere uygulamasının detaylı kullanımı Püf Noktası - Şarj Kablolarını Test Ettik (İlginç Sonuçlar)

Şarj aleti de sıkıntılı olabilir. Siz ikisini de deneyin . Sonuçlarınızı bekliyorum.
Ampereyi yükledim hocam teşekkürler.
Sizce kaç mA ile şarj olması normaldir
2900mah hızlı şarj özellikli pil ile

snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
5-10 dakika şarjda kaldı telefon 520mA ya kadar çıktı. Şuan 140mA bi ara 20 ye kadar düştü. Farklı bi şarj aleti ile deneyeceğim şimdi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Batarya Ölümü Ne Durumda? Belki Soket Tozlanmiştir

snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
Yavaş çağ dışı şarj aleti takınca ekran açıkken 90-100 mA
Hızlı şarjda ortalama 250-300mA değerde şarj ediyor

Cihazı şarjdan çekince ampere hala şarj ediyor gösteriyor. Telefonda kendini şarjda sanıyor
Bu telefonun galiba soket bozulmuş :duygusuz:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinal Şarj Cihazindada Aynı İse Ya Soket Ya Batarya gg Oldu.Diğer İhtimalle Toz vsde Olabilir

• Şaşırdım
  • Beğen
Tepkiler: fatihmenteş ve snapdroid
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Cihazı şarjdan çekince ampere hala şarj ediyor gösteriyor. Telefonda kendini şarjda sanıyor
Cihazı şarjdan çekince derken , şarj aletini prizden çıkardığınızda şarj aleti halen telefona bağlı ise telefon şarj aletinin içindeki tüm elektriği bitirinceye kadar şarj olur.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Çağ dışı alet şarj etmiyor . Şarj aletinin üzerinde yazan amper değerine yakın şarj etmesi gerekir. Ampere ile test konumda bu durumu anlatmıştım. Sen iyi bir şarj aleti al öncelikle. 10 saat beklesen 300ma ile %100 şarj olur anca. Samsung genelde 5V 1.35 A 'lik şarj aleti ve 1500 mah aktarabilen kablo veriyor.

Sana önerim bu şarj aletini kaliteli bir marka ile değiştirmen olacak 5volt 2 amperlik bir şarj aleti al . Ucuzlarından uzak dur, tek usb çıkışlı olsun. Mümkünse telefon üreticilerinin orjinallerinden biri olsun. Nokia, samsung , huwaei ne bulursan artık.

• Beğen
snapdroid

snapdroid

Üye
    Konu Sahibi
Cihazı şarjdan çekince derken , şarj aletini prizden çıkardığınızda şarj aleti halen telefona bağlı ise telefon şarj aletinin içindeki tüm elektriği bitirinceye kadar şarj olur.
Yok usb girişi cihazdan çıkartıyorum hala şarj oluyor gösteriyor. Yardımlarınız için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yok usb girişi cihazdan çıkartıyorum hala şarj oluyor gösteriyor. Yardımlarınız için teşekkürler
Evet soket bozuk olabilir , bu durumda . Şarj soketi genelde ayrı bir parça oluyor . Teknik işlerle uğraşmışlığınız varsa alın kendiniz takın veya telefoncuya taktırın.

• Beğen

Üst Alt