İpucu Note 2 Batarya Sıkıntım var lütfen acil

Sponsorlu Bağlantılar

Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
Note 2 Batarya Sıkıntım var lütfen acil
75 lira verip garantili faturalı samsung servisten batarya aldım ama şarj çok çabuk tükeniyor wipe data / cache yaptım kalibrasyon ayarı yaptım batarya status vardı onu yaptım yok olmuyor çok cabuk tükeniyor orjinal 3100 mah batarya ya hemen nasıl biter ? Tek yaptıgım nette forumlara girmek birde face messenger whattsap baska bişey yok oyun dahi kurulu degil hafıza bom bos ne yapmam gerek acaba ?

buyrun buda pil bölümü ?

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: ömer talat katı

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ortalama kaç saat ekran süresi alıyorsunuz.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinal Bataryası İle Aynı Değerleri Vermiyorsa Yan Sanayı Bataryadır 1 2 Aya Bozulur Zaten OrjinalAlman GerekBirebir Orjinal Batarya.Yan Sanayi Bataryalar Öyle Sıkıntılı Şarj Tutmazlar Hemen Giderler

• Beğen
Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
Orjinal Bataryası İle Aynı Değerleri Vermiyorsa Yan Sanayı Bataryadır 1 2 Aya Bozulur Zaten OrjinalAlman GerekBirebir Orjinal Batarya.Yan Sanayi Bataryalar Öyle Sıkıntılı Şarj Tutmazlar Hemen Giderler

Sanırım okumadınız ? Orjinal batarya onda sorun yok iki defa gittim bataryadaki seri kodu okuttu baktı etti orjinal dedi Samsung bize getiriyor dedi.
Advanced Battery Calibrator programı ile batarya kalibre yaptım bir iki ayar yaptı ardından telefonu kapattı ve 4 saat belki şarj etti ilk defa bu kadar uzun sürdü şarj etmek.Şuan batarya süresi uzadı gibi hemen bitmiyor ve ayrıca bataryanın kendine gelmesi için illa ROOT yapıp bu tarz program mı kurmak gerekiyor ? Çok saçma ya.Yardımxı olmaya çalısan arkadaşlara tşkler şuan bir sorun yok gibi hemen bitmiyor.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sanırım okumadınız ? Orjinal batarya onda sorun yok iki defa gittim bataryadaki seri kodu okuttu baktı etti orjinal dedi Samsung bize getiriyor dedi.
Advanced Battery Calibrator programı ile batarya kalibre yaptım bir iki ayar yaptı ardından telefonu kapattı ve 4 saat belki şarj etti ilk defa bu kadar uzun sürdü şarj etmek.Şuan batarya süresi uzadı gibi hemen bitmiyor ve ayrıca bataryanın kendine gelmesi için illa ROOT yapıp bu tarz program mı kurmak gerekiyor ? Çok saçma ya.Yardımxı olmaya çalısan arkadaşlara tşkler şuan bir sorun yok gibi hemen bitmiyor.
Nerden Aldın Bataryayı?

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Samsung Teknik Servisinden Destech diye hatta google dan bakabilirsiniz çakma olsa niye garanti versin fatura versin dimi ?
En Çok Ben Nokia Cİhazıma Batarya Arıyorum Ama Bulamadım Yani Birde Çabuk Tükeniyor Diyorsun Benim Aklıma Yan Sanayı Batarya Gelir Kaç Amper Batarya? Senin Bahsettiğin Sorun Benim 5 Tlye Aldığım Batarya İle Aynı Gibi Bişey Hemen Boşalıyor Tutmuyor Şarj Sen O Bataryayı Kullan Yazı Görürce Şişerse Geçmiş Olsun Fatura Matura Telafi Olmaz

• Beğen

strk92

Üye
Arkadaşım merak edilecek bir şey yok bataryanın tamperformansa ulaşması bir hafta falan sürer. Bu sürede cihazı her zaman kullandığınız biçimde kullanmaya devam edin. Zamanla batarya tamperformansına ulaşacaktır. İçiniz rahat olsun.

• Beğen
Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım merak edilecek bir şey yok bataryanın tamperformansa ulaşması bir hafta falan sürer. Bu sürede cihazı her zaman kullandığınız biçimde kullanmaya devam edin. Zamanla batarya tamperformansına ulaşacaktır. İçiniz rahat olsun.
İyi hoş diyosunuzda alalı 1 ayı geçti zaten şuan hala aynı durum.

• Beğen

strk92

Üye
Peki bataryayı kullanmaya başladıktan sonra hic kalibrasyon yaptınız mı? Bi deneyin belki sorununuz bu şekilde çözülebilir

• Beğen
Siycey

Siycey

Üye
Bataryada sıkıntı yok diyosan, ki bence yok gibi görünüyo senin sorunun yazılımsal pil kullanımından ve ekran süresinden bi ss atarmısın acaba ?

• Beğen
Kaan Güven

Kaan Güven

Üye
O batarya orjinal değil dostum sen 75 liraya 3100 mah batarya alamazsın yok öyle bir dünya adam seni yemiş eğer orjinal 3100 mah batarya almak istiyorsan en az 170 lira 75 lira yan sanayi parası hatta bazıları 90 liraya orjinal diyip satiyor eğer orjinal bulmak istiyorsan gerçek bir samsun bayiine gidip batarya alman gerek.

• Şaşırdım
  • Beğen
Tepkiler: ömer talat katı ve fatihmenteş
PALA.

PALA.

Üye
O paraya orjinal almayı geçin, yarı fiyatına satılan deji bataryayı bile bulmak zor.
Bu arada note 2 nin orjinal adaptörünü kullanıyorsunuzdur, umarım...

Not: son mesaja bakıp, konuyu güncel sandım, hort için kusura bakmayın :blush:

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Batarya o paraya orjinal imkansız ama diyelim orjinal, yazılımda hata varsa onu düzeltmek için hard reset atabilirsin ama note 2 telefonlarda hard resertte imei silinebiliyor.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Batarya o paraya orjinal imkansız ama diyelim orjinal, yazılımda hata varsa onu düzeltmek için hard reset atabilirsin ama note 2 telefonlarda hard resertte imei silinebiliyor.
Öyle bir şey olmaz sadece IMEI atılmışsa ihtimal gidebilir. Stock rom atınca düzelir. Eski konuyu daha fazla yormayalım.

• Kahkaha
  • Beğen
Tepkiler: ömer talat katı ve MAERKEK
Wandeta

Wandeta

Üye
Madem konu hortlamış bende yazayım bataryayı alan 2016 almış fıyat dogrudur 2019 fıyatlar uçtu sizde haklısınız.

Orijinal veya yan sanayi fark etmez önemli olan üretim tarihidir yatmış ve eski üretim tarihli bataryanın hangi çeşidi olursa olsun yani bu araba aküsüde olabilir sıkıntı çıkar oyuzden üretim tahihine bakıp yeni tarihli üretim olmasına dikkat etmek lazım.

• Şaşırdım
Tepkiler: fatihmenteş

Üst Alt