Yerli Otomobil Hakkında Düşünceleriniz Neler ?

Sponsorlu Bağlantılar

yeumyang

yeumyang

Moderator
En azından bir adım atıldı yerli araba için gelişmeleri hep birlikte göreceğiz pek umudum olmasa da bekliyorum nasıl bir araba çıkacak

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş, Buğra ve MAERKEK

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yerli arabanın yeni sürüş videosu yayınlandı.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Mesut Aktaş
arslan3332

arslan3332

Üye
Böyle şeyleri hiç merak etmiyorum konuşmaya bile değmez yakın tarihte seçim yapacakları için sadece seçim yatırımından ibaret bu devirde afrikada bile araba üretiliyor isteyen çoğu ülke arabasını rahatlıkla yapar büyütülecek konu değil dediğim gibi sırf oy için evirip çevirip kendilerine mal edecekler seçimden sonrası meçhul

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Şuanda TRT Haber kanalında canlı yayın ile yerli otomobil tanıtımı gerçekleştiriliyor.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Zaten var olan birşey yerine daha yeni şeyler çıkarsaydık ülkemiz için daha yararlı olurdu bence.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Lafla peynir gemisi yürümüyor . Yapında görelim. Youtube alemine verin daha da yakından görelim

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: fatihmenteş ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hacı iyi bee özellikleri

• Beğen
Tepkiler: Buğra
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu projeyle alakalı akılma gelen ATATÜRK'ün "Muhtaç olduğun kudret , damarlarında akan kanda mevcuttur." sözü oluyor. Türk milleti
1936'da Nuri Demirağ ile yerli uçağını yapan, Şakir Zümre ile silah sanayinde zirve yaptık . Yeter ki isteyelim . Girişimciliği bilelim

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
Bu projeyle alakalı akılma gelen ATATÜRK'ün "Muhtaç olduğun kudret , damarlarında akan kanda mevcuttur." sözü oluyor. Türk milleti
1936'da Nuri Demirağ ile yerli uçağını yapan, Şakir Zümre ile silah sanayinde zirve yaptık . Yeter ki isteyelim . Girişimciliği bilelim
Keşke biz üretsek diğerlerine göre kötü de olsa biz yapsak her kullandığımız araç gereç de bizim imzamız olsa bunu herkes istiyor ama yanlış yerden bekliyoruz milliyetçiliği ayaklar altına alan birileri bunların hiçbirini yapmaz demin açtım canlı yayını heryerden siyaset akıyor kendi parti propagandasını yapıyor yakında seçim yapacağını biz anlamadık milleti aptal yerine koyuyorlar

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi

Ekli dosyalar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Vergi alınmayacakmış ya

• Kahkaha
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Keşke biz üretsek diğerlerine göre kötü de olsa biz yapsak her kullandığımız araç gereç de bizim imzamız olsa bunu herkes istiyor ama yanlış yerden bekliyoruz milliyetçiliği ayaklar altına alan birileri bunların hiçbirini yapmaz demin açtım canlı yayını heryerden siyaset akıyor kendi parti propagandasını yapıyor yakında seçim yapacağını biz anlamadık milleti aptal yerine koyuyorlar
Sorun şu ki, onu en çok eleştiren, şuan onun yanında... Zamanında ayaklar altına alınarak prim yapılıyordu, şimdi de övülerek prim yapılıyor.
Aselsanda mühendis bırakmadılar, 2007 de birçoğu kim vurdaya gitti, kalanlarda yurdışına kaçtı. Daha bu yıl 200 tane mühendis bırakıp gitti.
Türkiye de şuan tüm üretim alanlarının başında hep yabancılar var. Onların getirdiği teknoloji ile yerli ve milli özgüvenimiz yerine geldi...
Asıl mesele, ülkede israf zaten almış başını gitmiş, bu kıtlıkta bir sürü boş yatırım varken bırakalım da böyle şeylere harcansın, bir adım bir adımdır.
S400 alınır yabancıdan, elektrik santrali yapılır yabancıdan, et alınır yabancıdan, tohum alınır yabancıdan, mersedes alınır yabancıdan...
Fabrikalar kapanırken kimse piyasada yok ama fabrika açılırken medya bir birini çiğniyor, millet ay sonunu zor getiriyor 2 gün sonra kimse umursamaz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
Sorun şu ki, onu en çok eleştiren, şuan onun yanında... Zamanında ayaklar altına alınarak prim yapılıyordu, şimdi de övülerek prim yapılıyor.
Aselsanda mühendis bırakmadılar, 2007 de birçoğu kim vurdaya gitti, kalanlarda yurdışına kaçtı. Daha bu yıl 200 tane mühendis bırakıp gitti.
Türkiye de şuan tüm üretim alanlarının başında hep yabancılar var. Onların getirdiği teknoloji ile yerli ve milli özgüvenimiz yerine geldi...
Asıl mesele, ülkede israf zaten almış başını gitmiş, bu kıtlıkta bir sürü boş yatırım varken bırakalım da böyle şeylere harcansın, bir adım bir adımdır.
S400 alınır yabancıdan, elektrik santrali yapılır yabancıdan, et alınır yabancıdan, tohum alınır yabancıdan, mersedes alınır yabancıdan...
Fabrikalar kapanırken kimse piyasada yok ama fabrika açılırken medya bir birini çiğniyor, millet ay sonunu zor getiriyor 2 gün sonra kimse umursamaz.
Aslında hiç konuşmak istemiyorum ama gördükçe tutamıyorum kendimi ülke genelinde polyannacılık oynanıyor gerçekleri kimse konuşmak istemiyor yada herşey hemen unutuluyor arabaları italyadan alıp gelmişler siyasi şov yapıldı oylar arttırıldı şimdi seçim tarihi açıklamaya geldi sıra bu arada geçen seçimlerde ürettikleri arabayı daha çok beğendim en azından tamirhanede üretim süsü verilmişti bunu direk alıp getirmişler

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
O olay başlayacak elbet , lakin bir fabrikayı kurup ahanda yaptık demek var bir projeyi meydana koymak var. Daha yolun başındayız. Şu isimleri araştırın Nuri DEMİRAĞ ve Şakir ZÜMRE . Zamanında kendi başına şirket kurup çok iyi işler başaran iki mükemmel girişimcimiz.

Nuri DEMİRAĞ uçak fabrikası ilk yerli uçak fabrikamızı kuruyor üretiyor lakin satamıyor. Şakir ZÜMRE savaş endüstirisine yatırım yapıyor. Örnek alacağımız şahsiyetlerimiz var çok şükür

Yönetici tarafından düzenlendi:
Ozan

Ozan

Admin
Tamamen fiyatına bağlı olarak değerlendirmek oldukça yerinde olacak şu aşamada ne desek tersi karar almamız muhtemel olur. Mantıken yurtdışından getirilen araçlara binen vergiler kadar vergi binmemesi dolayısı ile fiyatının cazip olması gerekir ki çok kişi tercih edebilir bu durumda. Yerli olma, yerli kullanma bilincinde vergilendirme yapılmazsa zaten parası olan da almaz, alternatif her markanın kendi araçları mevcut. Almanyada alman vatandaşının orada üretilen bir BMW,Mercedes,Audi,Wolkswagen vs. alır gibi bir aynı tarz vergilendirme olursa oldukça satabilecek bir otomobil.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş, PALA., DeV/AsA ve 3 diğerleri
arslan3332

arslan3332

Üye
Burada kime ne yazdığın tam olarak belli değil ama örümcek kafa veya ulan lafları ile kimseye hakaret edemezsin herkes düşüncesini paylaşmakta özgür konuyu tartışmak istersen açık ve anlaşılır yaz konu dahilinde bende cevap yazarım

Yönetici tarafından düzenlendi:
bilal72

bilal72

Üye
Lafımı üzerine alan herkese bunları söylüyorum ulan lafı hakaret sayılmaz öyle insanlara.
Örümcek kafalıklar bana göre insanları kılık kıyafetiyle, fikirleriyle, yaşam tarzıyla otekileştirip bunun üzerine de bi gıdım ilimde teknolojine ilerlemeyen insanlara söylüyorum.

Üst Alt