Rootsuz cihaza TWRP ile Custom Rom Yüklenir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi
Rootsuz cihaza TWRP ile Custom Rom Yüklenir mi?
Arkadaşlar telefonum Sony Xperia Z2, zamanında telefonumu rootlamıştım supersu ile, daha sonra magisk kurmaya çalıştım ve magisk rootumu kaldırdı bu da yetmezmiş gibi kendi rootunu yapmadı hata verdi. Sonuç olarak telefonumda TWRP 3 Yüklü ancak rootlu değil olarak gözüküyor, bildiğim kadarıyla twrp ile Custom Rom yükleniyor ancak bu Rootsuz olma durumu bir sorun çıkarır mı engel olur mu?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Rom ile yazılım baştan kurulacağı için bir sorun çıkarmaz.

EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yani ben şu an telefonuma uygun bir Custom Rom yüklesem Rootsuz olması sorun çıkarmaz doğru anladım değil mi
Root yazılım içerisinde işe yarar, siz yazılımı baştan kuracaksınız. Root olup olmaması ROM kurmak için engel değil Recovery yüklemek için başta gerekir sonra Root u kaldırıp da kullanabilirsiniz.

EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi
Root yazılım içerisinde işe yarar, siz yazılımı baştan kuracaksınız. Root olup olmaması ROM kurmak için engel değil Recovery yüklemek için başta gerekir sonra Root u kaldırıp da kullanabilirsiniz.

Yardımınız için teşekkür ederim ben yükleyeyim o zaman

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yardımınız için teşekkür ederim ben yükleyeyim o zaman
Telefonunuzun model numarasına uygunluğuna dikkat ederseniz yüklerken yükledikten sonra sorunlar ile karşılaşmazsınız ama sorun olursa da uygun yerlere tekrar konu açarsanız yine yardımcı olmaya çalışırız.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve EmRe Akyldz
arslan3332

arslan3332

Üye
Android ve rom sürümün nedir?
Öncelikle magisk manager apk uygulamasini yükle aç ama herhangi bir güncelleme yapma magisk zip dosyalarının eski sürümlerini twrp üzerinden yüklemeye çalış başarılı yükleme yaptığında amacına ulaşmış olacaksın ama sana tavsiyem telefonun için güncel twrp yükle başarılı şekilde güncelleme yaptıysan carbon rom indir twrp üzerinden yükle enson aşamada telefonu açtığında magisk manager apk yükle uygulama içerisinden güncelleme yap.(twrp içerisinde sıfırlama yaparken dahili depolamayı işaretleyip silme aksi halde twrp recovery kaybedersin)

Başarılar...

Not:Bu tür yazılımsal müdahalelerin riskli olduğunu unutma ve herhangi bir olumsuzlukda ben veya forum yöneticilerinin hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceğini bilerek bu anlatılanları yap veya yapma sorumluluk tamamen sana ait.Kolay gelsin...

EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle magisk manager apk uygulamasini yükle aç ama herhangi bir güncelleme yapma magisk zip dosyalarının eski sürümlerini twrp üzerinden yüklemeye çalış başarılı yükleme yaptığında amacına ulaşmış olacaksın ama sana tavsiyem telefonun için güncel twrp yükle başarılı şekilde güncelleme yaptıysan carbon rom indir twrp üzerinden yükle enson aşamada telefonu açtığında magisk manager apk yükle uygulama içerisinden güncelleme yap.(twrp içerisinde sıfırlama yaparken dahili depolamayı işaretleyip silme aksi halde twrp recovery kaybedersin)

Başarılar...

Not:Bu tür yazılımsal müdahalelerin riskli olduğunu unutma ve herhangi bir olumsuzlukda ben veya forum yöneticilerinin hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceğini bilerek bu anlatılanları yap veya yapma sorumluluk tamamen sana ait.Kolay gelsin...

Android 6.0.1 kullanmıyorum bu Rom u yüklerken twrp ile hangi bölümleri silmeliyim tam olarak sırayla yazabilir misiniz

EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi

Başarılar...

Android 6.0.1 kullanıyorum, kullanmıyorum yazmışım yanlışlıkla.

arslan3332

arslan3332

Üye

Twrp sürümüne göre depolama türlerine göre seçenekler artabilir azabilir senin seçeceğin şıklar resimdeki gibi

• Beğen
Tepkiler: halo_42
EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi

Twrp sürümüne göre depolama türlerine göre seçenekler artabilir azabilir senin seçeceğin şıklar resimdeki gibi

Carbon rom u indirdim şimdi yükleyeceğim de gapps vs. Yüklemem gerekecek mi bulamadım da

arslan3332

arslan3332

Üye
Android sürümüne göre gapps indirmen gerekir.

EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi
Android sürümüne göre gapps indirmen gerekir.

İşletim sistemini sildim ama rom yüklenirken hata verdi kaldı öyle telefon yeniden başladı twrp falan da açılmıyor yedeğini yükleyemiyorum bu yüzden, neyse bugün kurtarıcam telefonu ,bu bu zamana kadar yaptığım dördüncü denemeyi, kısaca denememin dördüncüsü de olmadı. Sıkıldım artık brick olsun kurtar brick olsun kurtar, bundan sonra yaparım rootumu bırakırım magisk falan da uzak dursun benden, yinede her şey için sağol ☺☺

arslan3332

arslan3332

Üye
İşletim sistemini sildim ama rom yüklenirken hata verdi kaldı öyle telefon yeniden başladı twrp falan da açılmıyor yedeğini yükleyemiyorum bu yüzden, neyse bugün kurtarıcam telefonu ,bu bu zamana kadar yaptığım dördüncü denemeyi, kısaca denememin dördüncüsü de olmadı. Sıkıldım artık brick olsun kurtar brick olsun kurtar, bundan sonra yaparım rootumu bırakırım magisk falan da uzak dursun benden, yinede her şey için sağol ☺☺
Rom sayfasında ki bütün anlatılanlara uyman gerekir her romun kendine göre gereklilikleri vardır gözünden kaçan ince detaylar hata verdirir tekrar kontrol et ayrıca dahili depolamayı silmeden twrp kaybolmaz biryerlerde hata yapıyorsun.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
İndirme sırasında sorun oluşursa yüklerken hata verebilir bunun için MD5 değerleri verilmişse onları karşılaştırın, onun dışında TWRP ye müdahale etmemeniz gerekir siz yanlış bir işlem yapmışsınız. Wipe ekranında System Data işaretli olarak açılır zaten siz orada kaydırma yapıp indirdiğiniz ROM u yükleyeceksiniz. Gözden kaçırdığınız birşey olmalı.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
Twrp güncelleme yapmadan romu kurmaya mı çalıştın acaba?

Üst Alt