Ezan okuyan cihaz önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

Enginmurat

Enginmurat

Üye
    Konu Sahibi
Ezan okuyan cihaz önerisi
Herkese merhaba arkadaşlar. Ben yurtdışında yaşıyorum ve benim oturduğum yerde cami mevcut değil. Apartmanda yaşıyorum ve yüksek sesli ezan okuyan cihaz istiyorum. Saat şeklindedir olabilir. Güçlü iyi ses veren yani beni sabah namazına uyandıracak seste cihaz önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler...
Not: Apartmanda kullanacağım.

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007

PALA.

PALA.

Üye
Eğer apartmandakiler rahatsız olmayacaksa, yani sizinle aynı görüşteyse 250-1000 lira arası bir cihaz işinizi görür.
Daha uygun birşey istersenizide ikinci el basit bir tablet bulup, bir Ezan uygulaması yüklersiniz, kulaklık çıkışına da ses bombası bağlarsınız.
Tablet ve ses bombasınıda sürekli şarj olacak şekilde bağlarsınız olur biter.

Ama yüksek güçlü bir anfi bağlamak isterseniz o da bağlanır ama onuda açıp kapatacak bir sistem gerekir, çünkü Ezan okunmadığı zaman hoparlörde bir tür uğultu, distorsiyon meydana gelir... Bunun önüne geçmek için profesyonel bir cihaz şart onlarda yukarıda dediğim gibi yaklaşık 250-1000 liradan başlar...

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve one_useR_0007
yeumyang

yeumyang

Moderator
Bunu bulabilirseniz işinizi görecektir şuan stokta yok görünüyor bir araştırın

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007 ve PALA.
Enginmurat

Enginmurat

Üye
    Konu Sahibi
Eğer apartmandakiler rahatsız olmayacaksa, yani sizinle aynı görüşteyse 250-1000 lira arası bir cihaz işinizi görür.
Daha uygun birşey istersenizide ikinci el basit bir tablet bulup, bir Ezan uygulaması yüklersiniz, kulaklık çıkışına da ses bombası bağlarsınız.

Ama yüksek güçlü bir anfi bağlamak isterseniz o da bağlanır ama onuda açıp kapatacak bir sistem gerekir, çünkü Ezan okunmadığı zaman hoparlörde bir tür uğultu, distorsiyon meydana gelir... Bunun önüne geçmek için profesyonel bir cihaz şart onlarda yukarıda dediğim gibi yaklaşık 250-1000 liradan başlar...
Wifi li TV lere böyle uygulama indirilir mi? Benim TV eski yeni almak istiyorum. TV ' ye ayarlanır mı boyle bir uygulama. Şuanda telefonda kullanıyorum böyle uygulama gayet başarılı. Ama sesi biraz az. Apartmanda kiler rahatsız olmaz. Benim yaşadığım yerde herkes Müslüman. Ama benim yaşadığım dairede yani benim odamda yüksek sesle ezan okusun yeter. Cevaplarınız için teşekkürler.

PALA.

PALA.

Üye
Wifi li TV lere böyle uygulama indirilir mi? Benim TV eski yeni almak istiyorum. TV ' ye ayarlanır mı boyle bir uygulama. Şuanda telefonda kullanıyorum böyle uygulama gayet başarılı. Ama sesi biraz az. Apartmanda kiler rahatsız olmaz. Benim yaşadığım yerde herkes Müslüman. Ama benim yaşadığım dairede yani benim odamda yüksek sesle ezan okusun yeter. Cevaplarınız için teşekkürler.
Yeni TV ler hakkında pek bilgim yok, bu dediğiniz olabilirde android uygulama çalıştırabilen TV ama kapalıysa yine sorun olacak.
En iyisi dediğim gibi bir sistem yapmak yada üst mesajda moderatörümüzün tavsiye ettiği tarz bir cihaz satın almak...
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Televizyon markası ne ? Samsung akıllı televizyonlara java script kullanarak böyle bir uygulama yapabilirsiniz . En baştan java script öğrenmeniz gerekecek . Kolaydır .

Enginmurat

Enginmurat

Üye
    Konu Sahibi
Televizyon markası ne ? Samsung akıllı televizyonlara java script kullanarak böyle bir uygulama yapabilirsiniz . En baştan java script öğrenmeniz gerekecek . Kolaydır .
Ben daha böyle akıllı bir TV almadim. Benim Tv'im LCD LED ama Wi-Fi desteği yok. Yeni bir TV almayı düşünüyorum ama Tv' ye kurulabilir mi böyle bir program Android TV ler varmış sanırım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ben daha böyle akıllı bir TV almadim. Benim Tv'im LCD LED ama Wi-Fi desteği yok. Yeni bir TV almayı düşünüyorum ama Tv' ye kurulabilir mi böyle bir program Android TV ler varmış sanırım.
Android tv lerde olabilir .

arslan3332

arslan3332

Üye

Bu sisteme ek olarak bir adet pc ups ve bir adet pc hoparlör ile stabil ve sağlam bir ezan sistemi kurmuş olursun.Ups elektrik kesintilerinde dâhi sistemin kesintisiz çalışması için işe yarar.

Cihazların örnek linkleri

• Düşünceli
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Bu sisteme ek olarak bir adet pc ups ve bir adet pc hoparlör ile stabil ve sağlam bir ezan sistemi kurmuş olursun.Ups elektrik kesintilerinde dâhi sistemin kesintisiz çalışması için işe yarar.

Cihazların örnek linkleri

Biraz masraflı olur, böylede.
Zamanında bir köyde Cuma namazına gitmiştim ve elektrikler yoktu.
Caminin imamı ups sistemine araba aküsü eklemiş, yokluk adama neler yaptırıyor, bize yaptığı sistemi gösterince şaşırmıştım.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve MAERKEK
arslan3332

arslan3332

Üye
Biraz masraflı olur, böylede.
Zamanında bir köyde Cuma namazına gitmiştim ve elektrikler yoktu.
Caminin imamı ups sistemine araba aküsü eklemiş, yokluk adama neler yaptırıyor, bize yaptığı sistemi gösterince şaşırmıştım.
Arkadaş avrupa amerika gibi ülkelerde yaşıyorsa pek maliyetli olmaz hatta hazır alacağı sistemden daha güzel sistem olur sonuçta apartmanda herkesin duyabileceği sistem istiyor.Senin anlattığın şekilde hazırlar isterse ups ve güçlü hoparlör bağlar sorunsuz kullanır.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Arkadaş avrupa amerika gibi ülkelerde yaşıyorsa pek maliyetli olmaz hatta hazır alacağı sistemden daha güzel sistem olur sonuçta apartmanda herkesin duyabileceği sistem istiyor.Senin anlattığın şekilde hazırlar isterse ups ve güçlü hoparlör bağlar sorunsuz kullanır.
Bende ilkten apartmanı seslendirecek sanmıştım, kendi hanesi için yeterli bişey arıyor.
Apartmanda kullanacam diye not düşmüş gerçi :hmmm
Önemli olan vakitleri doğru yakalayan bir cihaz olmalı sonrasına bir kulaklık çıkışından 20-30 watt güçlü bir sistem yeter.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: arslan3332

Üst Alt