S7 Edge yan tuşlar düşüyor

Sponsorlu Bağlantılar

ScarecrowTR

Üye
    Konu Sahibi
S7 Edge yan tuşlar düşüyor
Arkadaşlar merhaba, enteresan bir sorunum var s7 edge sahibiyim yan tuşlar devamlı düşüyor ve yan tarafa bir daha takılmıyor.Bir kere tamir ettirdim sürekli aynı düşüyor, tuşlara bakıyorum kırık gibi de değil sanırım içten bir problemi var.Ses tuşları o kadar önemli değil fakat, kilit tuşu da gidici oynuyor.

Bazıları orta kasayı değiştir dedi ancak o kadar teknik/tamir bilgim yok.
Ayrıca tamircilere gidince orta kasayla ekranda değiştirmek istiyorlar bu da ekstra maliyet tutuyor.Zaten telefon çıkalı 3 yıl olmuş, 1000tl gibi uçuk fiyatlar vermek istemiyorum.

Öncelikle sorun "Flex" denilen parçada değil, bu konuda çok araştırma yaptım.

Bulduğum tek elle tutulur tamir videosu bu:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Öncelikle bilgisi olanlar hangi parçaları almalıyım? Montaj yaparken hangi yapıştırıcıları kullanmalıyım?(tamire verdiğim kişiler kapağı kapatamamış elle biraz oynatsam kapak yerinden düşecek.)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Dayı Bu Cihaz Silikonlu Yani Isıtarak Kapatıp Açılıyor.Eğer Ufak Bir Fazla Kuvvet Uygularsan Arka Kapak Cam Olduğu İçin Patlayabilir.Tamir Eden Eleman Kapatmamişsa Neden Bunu Söylemedin Onlara?

ScarecrowTR

Üye
    Konu Sahibi
Dayı Bu Cihaz Silikonlu Yani Isıtarak Kapatıp Açılıyor.Eğer Ufak Bir Fazla Kuvvet Uygularsan Arka Kapak Cam Olduğu İçin Patlayabilir.Tamir Eden Eleman Kapatmamişsa Neden Bunu Söylemedin Onlara?
Hocam konuda bahsettiğim gibi kapak sıkıntı değil, onu değiştirebilirim de ancak tuşlar önemli şu an için, camın patlama ihtimali de yok, kapak zaten kasadan ayrı duruyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hocam konuda bahsettiğim gibi kapak sıkıntı değil, onu değiştirebilirim de ancak tuşlar önemli şu an için, camın patlama ihtimali de yok, kapak zaten kasadan ayrı duruyor.
Gerisi El Becerine Kalmiş O Zaman.Ben 1020deki Tuş Filmini Sökmek İçin Tüm Kasayı Sökmüştüm Şans Biraz